Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alinco DJ-A446(E/G)
#21

Tenhle problém má i "dospělá stanice" DJ-A40, ze které je tahle A446 odvozena. Mám A10 (VHF) a A40 (UHF), mají supr příjem a tak, to potvrzují zdejší zkušenosti s A446 ostatně. Ale jsou to ručky původně profesionální, tedy "naprogramuj a neměň". Z toho plynou i ovládací zádrhely, třeba jako to, že do jednoho z menu lze přistoupit pouze vypnutím a zapnutím stanice. A dělníky na stavbě ani ta frekvence nezajímá, to už spíš to rádio...

Pak mám V57, která je už radioamatérská a podle toho vypadá propracované ovládání, ovšem bohužel má horší RF vlastnosti (příjem), ne špatné, ale o něco horší než excelentní A10/A40. Naštěstí je ale o dost lepší, než z ní odvozená PMR verze V446, která je špatná.

Tož to jen pro kontext. Ten často odpoví na podobné záhady... My se na to díváme z úzkého úhlu pohledu velmi specifických uživatelů.
Odpovědět
#22

Ahoj,
rád bych se zeptal - jakým kabelem se dá naprogramovat?
Případně, jaké je jeho zapojení, že bych se pokusil o výrobu?
Díky! Tomáš
Odpovědět
#23

Už jsem odpovídal jinde, tak jen stručně pro ostatní - koupil jsem na Alíku za tři stovky i s poštovným kabel s převodníkem Prolific a (na rozdíl od Icomu nebo Yaesu) se stanicí Alinco nebyl žádný problém, ani jsem nemusel instalovat žádný ovladač, bo ten, co už v PC mám, vyhovoval...  Cool

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#24

koukam na zapojeni kabelu pro tohle alinco...a je to uplne stejne vcetne konektoru jako pro Tyt th9000....vim to jiste nedavno jsem ho delal....akorad ze s FTDI chrobakem...cena celkem 79kc+1kc+1kc+kousek utp kabelu s rj45 konektorem...
V podstate je to stejne(mimo konektoru) i pro icom 1610...
Odpovědět
#25

(21.04.2021, 06:29 PM)tomasstodulky Napsal(a):  Ahoj,
rád bych se zeptal - jakým kabelem se dá naprogramovat?
Případně, jaké je jeho zapojení, že bych se pokusil o výrobu?
Díky! Tomáš

Kupoval jsem na Ali tento: Alinco ERW-7 a funguje bez problémů, vyšel na cca 250 Kč, dodání cca 14 dní.
Odpovědět
#26

(23.04.2021, 09:43 PM)Martin Brdy Napsal(a):  Kupoval jsem na Ali tento: Alinco ERW-7 a funguje bez problémů, vyšel na cca 250 Kč, dodání cca 14 dní.

programing cable ERW7


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#27

(27.04.2021, 06:40 PM)Ludva Most Napsal(a):  
programing cable ERW7

Potvrzuju, že uvedené schéma funguje, takže kdo chce kabel ještě levněji než z Ali, a především bez čekací lhůty 2 měsíce (jo, mě to teď chodí takhle dlouho), může si ho sám postavit.
Odzkoušeno s tímto ftdi převodníkem z hadexu:
https://www.hadex.cz/m435b-prevodnik-usb...s-ft232rl/
Dokonce programovací software šel zprovoznit v emulátoru wine pod linuxem.
Jo, a v hloubi ruského webu lze najít i developer verzi programovacího softu, který například umožňuje manipulaci s výkonem, přepnutí do plného VFO módu, odekmnutí na celé UHF a naprogramování např. převaděčů, a další věci.

Něco však nastavit neumím. Poradíte někdo?
1) Jak vypnout funkci horního červeného tlačítka? Resp. jak ho přeprogramovat na něco rozumného?
2) Jde nějak nastavit otevření squelche natrvalo, aby se zase nezavřel po prvním zaklíčování? Zatím řeším nastavením úrovně squelche na 0, ale není to moc pohodlné.
Odpovědět
#28

(30.04.2021, 07:02 AM)tomasstodulky Napsal(a):  Potvrzuju, že uvedené schéma funguje, takže kdo chce kabel ještě levněji než z Ali, a především bez čekací lhůty 2 měsíce (jo, mě to teď chodí takhle dlouho), může si ho sám postavit.
Odzkoušeno s tímto ftdi převodníkem z hadexu:
https://www.hadex.cz/m435b-prevodnik-usb...s-ft232rl/
Dokonce programovací software šel zprovoznit v emulátoru wine pod linuxem.
Jo, a v hloubi ruského webu lze najít i developer verzi programovacího softu, který například umožňuje manipulaci s výkonem, přepnutí do plného VFO módu, odekmnutí na celé UHF a naprogramování např. převaděčů, a další věci.

Něco však nastavit neumím. Poradíte někdo?
1) Jak vypnout funkci horního červeného tlačítka? Resp. jak ho přeprogramovat na něco rozumného?
2) Jde nějak nastavit otevření squelche natrvalo, aby se zase nezavřel po prvním zaklíčování? Zatím řeším nastavením úrovně squelche na 0, ale není to moc pohodlné.

 Na  levém boku staničky jsou   2 programovatená tlačítka  na která jde naprogramovat  funkce monitor jedním stiskem otevřít ,stanice šumí a 2 stiskem zavřít monitor.
Odpovědět
#29

(03.05.2021, 04:38 PM)Ludva Most Napsal(a):   Na  levém boku staničky jsou   2 programovatená tlačítka  na která jde naprogramovat  funkce monitor jedním stiskem otevřít ,stanice šumí a 2 stiskem zavřít monitor.

Je to tak, to zařídit umím. Problém je, že po prvním stisku PTT se monitor vypne. Moje otázka směřovala k tomu, jestli ho jde nechat zapnutý trvale, po zaklíčování.
Odpovědět
#30

(03.05.2021, 07:34 PM)tomasstodulky Napsal(a):  Je to tak, to zařídit umím. Problém je, že po prvním stisku PTT se monitor vypne. Moje otázka směřovala k tomu, jestli ho jde nechat zapnutý trvale, po zaklíčování.

To se mi nastavit zatím nijak nepodařilo, monitor zůstane aktivní pouze do prvního zaklíčování, potom je nutné ho znova zapnout tlačítkem. Jediná možnost, je nastavit squelch na 0, jde to také dát na klávesovou zkratku, pak ale zase nejede scan.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)