Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alinco DJ S45
#1

Technické parametry udávané výrobcem:
* Počet kanálů: 8 (320 CTCSS)
* Frekvenční rozsah: 446,00625-446,09375 MHz
* Napájení: 2 x 1,5 V (AA), 3-6 V exter.
* Spotřeba při: vysílání 0,45 A příjmu 60 mA
* Rozměry: 57-98-28 mm
* Hmotnost: 164 g
* Citlivost: 15 dB microV/12 dB SINAD
* Selektivita: 6 dB/6 kHz 60 dB/14 kHz
* Výkon NF zesilovače: 0,18 W/8 ohm
* Výstupní výkon: 0,5 W/0,01 W
* Modulace: FM

-stanice je snadno rozšiřitelná na celé UHF pásmo a tak umí i 16 kanálů pro PMR

Překlad translatoru z webu Alinco:

Robustní polykarbonátový design odolává dešti, špíně a prachu
Režim Advanced Quick Repeater Access umožňuje vyvolat dříve nastavené parametry pouhými 2 klíčovými akcemi bez ohledu na aktuální nastavení frekvence.
Na rozdíl od jiných nastavení automatického opakovače, která omezují frekvenční rozsah, lze tyto parametry přístupu k opakovači nastavit odděleně od původních výchozích parametrů.
Výstup:
2 W s 6,0 V externím zdrojem stejnosměrného proudu
Cca. 1 W s volitelným akumulátorem EBP-60 Li-Ion
Cca. 0,5 W se 2 alkalickými AA články
Cca. 0,4 W se 2 Ni-MH dobíjecími AA články
Pozice TX s nízkým výkonem (přibližně 0,5 W při 6,0 Vdc, přibližně 150 mW při 2 AA Ni-MH článcích)
Podsvícený, snadno čitelný LCD displej
100 vzpomínek
Počítačově programovatelný s bezplatným softwarem ke stažení z webových stránek Alinco (s volitelným kabelem ERW-4C)
Port SMA a lehká flexibilní bičová anténa
Přijímá 400-474MHz (pouze verze T)
Funguje se 2 bateriemi AA, ale s výkonným výstupem TX a čistým a ostrým zvukem o výkonu 200 mW
3 typy funkcí skenování (VFO, paměť, tón) s nastavením časovaného / zaneprázdněného
39 samostatně volitelných kódovacích / dekódovacích tónů CTCSS
3 různé tóny Burst Tone
9 kroků ladění a posun 1 MHz pro rychlé naladění frekvence
Kompaktní velikost 57 W x 98 H x 29,7 D mm nebo 2,24 W x 3,86 H x 1,17 D palce (bez projekcí)
Hmotnost 162 g nebo 0,36 lb včetně 2 alkalických článků AA a antény
Zahrnuje Auto-Power-OFF, Busy-Channel-Lockout, Time-Out-Timer, Battery Saver, Tone Call a Bell (pager)
Porty Mic / SP / EXT-DC
MARS upravitelný
* Kmitočtový zdvih: 2,5 kHz[Obrázek: djs45.jpg]




G
M
T












Hlasová funkce je omezena na 200 znaků

Možnosti : Historie : Zpětná vazba : DonateFechar

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

Dnes jsem si tuto stanici pořídil a i když jsem zkusil zatím jen 3 spojení (max 63km), tak jsem nadšen. Je to přesně typ konstrukce, kterou jsem hledal. Malá, lehká, s velkou anténou, mnoha funkcí, 16 kanálů pro PMR a vlastně i celé UHF a stále splňuje VO. Uvidíme po větším otestování, zatím tam mám nabíjecí AA, tedy jen 2,4V. Jestě se dá sehnat nový baterypack 3,7V , nabíjecí kolébka, ale ta cena není  úplně  přijatelná :-)
   

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#3

V čem ti přijde lepší, než DJ-A445?

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#4

Vráno, já někde uvádím, že je lepší než DJ A446?

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#5

Postřehy z  porovnávání PMR stanic ALINCO: DJ-A446E versus DJ- S45CQL: 1. Ovládání stanic v terénu:lépe se ovládá DJ-S45 má jednoduchý přístup do menu a přepínání mezi PMR, PAMĚTMI ,VFO, co se týká monitoru kanálu boční tlačítko na levé straně obou modelů: u DJ -S45 se musí trvale držet aby se vypnul sguelč , což se mi jeví jako méně pohodlné aby stanice byla v šumu,zatím co u DJ-A446E je možnost toto monitorovací tlačítko v programování stanice nastavit na funkci jedním stlač otevřít a stanice šumí,druhým stlač zavřít. 2. Citlivosti stanic při nastaveném SQL na rozhraní mezi šumem na nejlepší možnou citlivost, se lépe jevila DJ-S45 ale rozdíly jsou opravdu velmi malé, můj osobní pocit je že DJ-S45 je jen nepatrně citlivější než DJ-A446E, test byl proveden na vzdálenost 75 km což je dost málo na posuzování citlivosti stanice,v testu citlivosti budu nadále pokračovat a to na delších spojeních.3 POSLECH na příjmu je u obou stanic výborný i když je znát výkon 1W nf zesilovače u DJ-A446 a více výšek v reprodukci.4. pokud jde o kvalitu modulace obě stanice mají kvalitní modulaci : DJ-S45 ma i lehkou basovou složku a DJ -A446E má méně basů a modulace je průraznější.5.při otevřeném SQL u obou stanic, je šum u stanice DJ-S45 méně ostrý a dá se vydržet déle poslouchat , u DJ-A446E je ostřejší a unavující. Celkový verdikt: obě PMR jsou velmi kvalitní a splnily mé očekávání.

Odpovědět
#6

U S45 můžeš SQL otevřít pridrzenim tlačítka moni a sipkou snížit na nulu.
Možná budu mít jednu S45 na prodej ...

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#7

(27.03.2021, 06:00 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  V čem ti přijde lepší, než DJ-A445?

To se nedá takhle říct, obě stanice se dost liší. Jeden pro mě poměrně důležitý parametr, je používání delší dobu s otevřeným squelchem. A to je tak, že šum A446 řeže hlavy, kdežto šum S45 je slabší a dá se vydržet poslouchat delší dobu. Taky squelch mají řešený jinak - S45 stejně jako další starší Alinco co mám, otevře squelch při dostatečně silném signálu, který je klidně rušení z PC nebo monitoru. Takže se musí strašlivě utáhnout squelch, aby to furt nešumělo. To na kopci nevadí, ve městě je to k vzteku. A446 tam má nějakou detekci užitečného signálu, takže zvládne průmyslové rušení. Nicméně schémata jsem nestudoval. A jo, S45, aspoň ta moje, je překvapivě citlivá.
Odpovědět
#8

Jakj píše Tomáš. U S45 stračí položit k ntb a hned šumí a musíš si nastavit sql na 15/20. Ale na kopcich to nevadí, tam se tenhle efekt neděje a pak si můžeš nastavit klidne sql 3/20. Stanice je citlivá a otevřený sql je opravdu poslouchatelný. Sám mám 2 tyto stanice. Už se teším na Pmr štafetu na příští neděli, budu na Poledníku.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#9

Já mám SQL trvale nastavený na nejnižší možnou hodnotu a jen výjimečně ji musím zvedat - to spíš využiju scanlock, když už by na nějakém kanále bylo přechodně zvýšené rušení. A co se týče reprodukce, tak stejně používám externí mikrofon a ten teprve to cpe do vejšek - proti němu i ta 446 basuje :-D. 
Jinak v neděli bychom měli být šumavským horám na dohled - budem na rozhledně Kbíl u Strakonic, ze které je krásně vidět na Boubín... ale koukal jsem že nikdo není na Libíně. Což mě docela mrzí, odtud jsou 200km+ spojení téměř jistota (viz leden). Ale řekli jsme si, že tentokrát zkusíme jiné místo, byť zdaleka není tak atraktivní. Ale vysílat se ztama dá, už jsme to zkoušeli vloni.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)