Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aplikace pro zjištěni lokátoru v terénu
#1

Aplikací, které ukážou aktuální lokátor v chytrém mobilním telefonu je mnoho, osobně se mi pro Android nejvíce líbí EASY QTH LOCATOR, od US1PM (Boris). Je jednoduchá, nic navíc než to co má dělat. Ukáže lokátor, GPS souřadnice a nadmořskou výšku. Co víc si přát. Samozřejmě pak trvá déle u některých telefonů než probudí GPSku a vypíše lokátor, takže odobně to dělám tak, že si na kopci po prvním zjištění QTH udělám screen a pak už se dívám jen na obrázek.

https://play.google.com/store/apps/detai...ator&hl=cs

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

(30.08.2020, 06:35 PM)admin Napsal(a):  Aplikací, které ukážou aktuální lokátor v chytrém mobilním telefonu je mnoho, osobně se mi pro Android nejvíce líbí EASY QTH LOCATOR, od US1PM (Boris). Je jednoduchá, nic navíc než to co má dělat. Ukáže lokátor, GPS souřadnice a nadmořskou výšku. Co víc si přát. Samozřejmě pak trvá déle u některých telefonů než probudí GPSku a vypíše lokátor, takže odobně to dělám tak, že si na kopci po prvním zjištění QTH udělám screen a pak už se dívám jen na obrázek.

https://play.google.com/store/apps/detai...ator&hl=cs
Taky jsem nakonec skočil u téhle apky. Ještě jsem míval jednu, ale přestala fungovat... Ta dělila běžně užívané "čtverce" na ještě menší části, takže lokátor měl místo šesti znaků osm a bylo to už hodně přesné.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#3

Já používám "HAM Loc". Umí i počítat vzdálenosti, ale jen když se GPS chytne. Jelikož tam pro případ známého lokátoru a nechytavé GPS (nebo pro případ pozdějšího dopočtu až v hospodě) nelze zasat výchozí lokátor, přešel jsem pro výpočty na Jerryho Lokátorku, ta je na to supr.
Odpovědět
#4

Vynikajici aplikace na zjisteni lokatoru (online i offline) vcetne super mapovych podkladu je Locus Map - umi online i offline mapy (i velmi podrobne turisticke) a k tomu umi na jakemkoliv mista na mape na svete ukazat lokator.

https://www.locusmap.eu/

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#5

Na iOS se mi zatím nejvíce líbí aplikace od německého radioamatéra QTH Kompass:

https://apps.apple.com/cz/app/qth-kompas...13319?l=cs

Ukazuje lokátor a nadm. výšku, po zadání lokátoru (nebo části) protistanice ukáže čtverec na mapě, azimut a vzdálenost (https://imgur.com/a/zznvaMU).

Jediné co bych uvítal je větší lokátory na úkor kompasu a vzhledem k mému tmavému motivu na mobilu možná i jinou barvu mého lokátoru.
Jinak jednoduché, rychlé, přehledné...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)