Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem

Úplná verze: Aplikace pro zjištěni lokátoru v terénu
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Aplikací, které ukážou aktuální lokátor v chytrém mobilním telefonu je mnoho, osobně se mi pro Android nejvíce líbí EASY QTH LOCATOR, od US1PM (Boris). Je jednoduchá, nic navíc než to co má dělat. Ukáže lokátor, GPS souřadnice a nadmořskou výšku. Co víc si přát. Samozřejmě pak trvá déle u některých telefonů než probudí GPSku a vypíše lokátor, takže odobně to dělám tak, že si na kopci po prvním zjištění QTH udělám screen a pak už se dívám jen na obrázek.

https://play.google.com/store/apps/detai...ator&hl=cs
(30.08.2020, 06:35 PM)admin Napsal(a): [ -> ]Aplikací, které ukážou aktuální lokátor v chytrém mobilním telefonu je mnoho, osobně se mi pro Android nejvíce líbí EASY QTH LOCATOR, od US1PM (Boris). Je jednoduchá, nic navíc než to co má dělat. Ukáže lokátor, GPS souřadnice a nadmořskou výšku. Co víc si přát. Samozřejmě pak trvá déle u některých telefonů než probudí GPSku a vypíše lokátor, takže odobně to dělám tak, že si na kopci po prvním zjištění QTH udělám screen a pak už se dívám jen na obrázek.

https://play.google.com/store/apps/detai...ator&hl=cs
Taky jsem nakonec skočil u téhle apky. Ještě jsem míval jednu, ale přestala fungovat... Ta dělila běžně užívané "čtverce" na ještě menší části, takže lokátor měl místo šesti znaků osm a bylo to už hodně přesné.
Já používám "HAM Loc". Umí i počítat vzdálenosti, ale jen když se GPS chytne. Jelikož tam pro případ známého lokátoru a nechytavé GPS (nebo pro případ pozdějšího dopočtu až v hospodě) nelze zasat výchozí lokátor, přešel jsem pro výpočty na Jerryho Lokátorku, ta je na to supr.
Vynikajici aplikace na zjisteni lokatoru (online i offline) vcetne super mapovych podkladu je Locus Map - umi online i offline mapy (i velmi podrobne turisticke) a k tomu umi na jakemkoliv mista na mape na svete ukazat lokator.

https://www.locusmap.eu/
Na iOS se mi zatím nejvíce líbí aplikace od německého radioamatéra QTH Kompass:

https://apps.apple.com/cz/app/qth-kompas...13319?l=cs

Ukazuje lokátor a nadm. výšku, po zadání lokátoru (nebo části) protistanice ukáže čtverec na mapě, azimut a vzdálenost (https://imgur.com/a/zznvaMU).

Jediné co bych uvítal je větší lokátory na úkor kompasu a vzhledem k mému tmavému motivu na mobilu možná i jinou barvu mého lokátoru.
Jinak jednoduché, rychlé, přehledné...