Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alinco DJ-A446(E/G)
#31

Tomáši, tobě to horní tlačítko funguje? Já v programu ani nevidím možnost, jak s ním něco dělat... Ideální by bylo, kdyby se na něj dala namapovat ta svítilna. Ale obávám se, že je to natvrdo jen pro tu EMG funkci, která mi ovšem nejde nijak aktivovat. Předpokládám, že to nějak souvisí s tou DTMF signalizací? ?

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#32

(24.05.2021, 10:47 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Tomáši, tobě to horní tlačítko funguje? Já v programu ani nevidím možnost, jak s ním něco dělat... Ideální by bylo, kdyby se na něj dala namapovat ta svítilna. Ale obávám se, že je to natvrdo jen pro tu EMG funkci, která mi ovšem nejde nijak aktivovat. Předpokládám, že to nějak souvisí s tou DTMF signalizací? ?

Právě že funguje. Jdou tomu nastavit myslím tři funkce: alarm (vysílačka řve), alarm+volání (vysílačka řve a ješte ten řev vysílá na aktuálním kanálu), volání (vysílačka vysílá řev na aktuálním kanálu). Ještě jde myslím nastavit, aby to nebylo na aktuálním ale nějakém fixním emergency kanálu.
Ale nejde to vypnout!!! Natož nastavit na nějakou užitečnou funkci.
Odpovědět
#33

(26.05.2021, 11:21 AM)tomasstodulky Napsal(a):  Právě že funguje. Jdou tomu nastavit myslím tři funkce: alarm (vysílačka řve), alarm+volání (vysílačka řve a ješte ten řev vysílá na aktuálním kanálu), volání (vysílačka vysílá řev na aktuálním kanálu). Ještě jde myslím nastavit, aby to nebylo na aktuálním ale nějakém fixním emergency kanálu.
Ale nejde to vypnout!!! Natož nastavit na nějakou užitečnou funkci.

Jo, tyhle tři funkce by tam měly nějak jít, ale zaboha jsem nepřišel na to, čím je to podmíněno. Ať tam nastavím cokoliv, stanice na to tlačítko nereaguje. Má to nějakou spojitost s DTMF signalizací nebo je to nezávislé na jakémkoliv dalším nastavení?  Dodgy

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#34

(27.05.2021, 10:34 AM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Jo, tyhle tři funkce by tam měly nějak jít, ale zaboha jsem nepřišel na to, čím je to podmíněno. Ať tam nastavím cokoliv, stanice na to tlačítko nereaguje. Má to nějakou spojitost s DTMF signalizací nebo je to nezávislé na jakémkoliv dalším nastavení?  Dodgy

No tak bud rad, ne? Smile K cemu tam mit takovou ptakovinu. To tlacitko se jinak musi chvili drzet, aby se to spustilo, ale to jsi predpokladam zkousel. Ja nevim na cem by to melo byt zavisle. Je na to oddelena kolonka, kde je na vyber jenom z tech tri rezimu, a jeste tam myslim jde nastavit delka opakovani alaramu. O nicem dalsim nevim. Jakym presne softwarem to programujes?
Odpovědět
#35

(29.05.2021, 07:36 AM)tomasstodulky Napsal(a):  No tak bud rad, ne? Smile K cemu tam mit takovou ptakovinu. To tlacitko se jinak musi chvili drzet, aby se to spustilo, ale to jsi predpokladam zkousel. Ja nevim na cem by to melo byt zavisle. Je na to oddelena kolonka, kde je na vyber jenom z tech tri rezimu, a jeste tam myslim jde nastavit delka opakovani alaramu. O nicem dalsim nevim. Jakym presne softwarem to programujes?

SW je přímo od Alinca. Proto mě to překvapuje. Zkoušel jsem už všecko možný, ale ne a ne (ne že by mi to nějak vadilo). Mně by se líbilo, kdyby se tím dala třeba pustit ta svítilna, to by bylo ideální využití.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#36

(03.06.2021, 10:10 AM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  SW je přímo od Alinca. Proto mě to překvapuje. Zkoušel jsem už všecko možný, ale ne a ne (ne že by mi to nějak vadilo). Mně by se líbilo, kdyby se tím dala třeba pustit ta svítilna, to by bylo ideální využití.

Tak si osvěž azbuku a stáhni si software z alinco.ru.
Je to jediné místo, kde se dá sehnat i tajná dealer verze, která umožňuje na tý stanici nastavit úplně všechno. A že je toho dost. Smile Jde například přepínat do VFO režimu, nastavovat výkon až 5W a další kouzla. Vzhledem k délce a ladění antény pak jde použít třeba na sdíláky.
Ale - to oranžové tlačítko předělat nejde, tam jde jenom nastavit alarm.
Odpovědět
#37

No právě - to tlačítko je neprůstřelné. Btw... škoda, že takovejhle soft neexistuje pro Vertexe...  Confused

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)