Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alinco DJ-A446(E/G)
#11

Ale pokud čtu dobře, tak pro koncového zákazníka neni přeprava mimo Německo možná, pouze pro prodejce ?

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#12

Podívám se pořádněji, přeci nejsem lama  Angel ale možné je lecos  Big Grin

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#13

(11.09.2020, 07:02 PM)Honza Klatovy Napsal(a):  Podívám se pořádněji, přeci nejsem lama  Angel ale možné je lecos  Big Grin

Do zahraničí neposílaj jeď za hranice na co nebližší poštu v Německu zřid si tam po box a oni ti to tam pošlou dojedeš si pro to a je to.
Odpovědět
#14

Tak se mi podařilo sehnat tuto staničku v Nizozemí za 75€ peněz. Hned jsem ji vyzkoušel na středečním NOV contestu a velká spokojenost. Podařilo se mi druhé nejdelší spojení v rámci NOV contest, pěkných 172 km z Třemšína na Bílou skálu do Krkonoš [Deník]. V porovnání s Intek MT-5050, Midland G9 PRO a Motorola XT460, podávalo Alinco DJ-A446E jasně nejlepší výsledky. Teď už jen čekám na kabel, abych mohl naprogramovat 16ch a funkce tlačítek. V základu je jen 8ch a na žádném tlačítku není scan.
Odpovědět
#15

Gratulace k nové stanici. Také ji mám na plánu, až na ni narazím,ale zatím vyloženě nehledám Smile

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#16

Martine, dostal jsi na cbpmr tu odpověď ohledně těch funkcí?  Cool

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#17

(30.03.2021, 10:14 AM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Martine, dostal jsi na cbpmr tu odpověď ohledně těch funkcí?  Cool

jj moc děkuji,  mám toho teď hodně, tak nestíhám hned reagovat. 
To nahrávání dat přes com port, je jak u Garminu před dvaceti lety  Big Grin
Ty nejdůležitější věci mám už nastavené, zbývá ale spousta funkcí, co nevím co dělají nebo co by měly dělat. 
Doufám, že se mi podaří rozchodit spojení přes kabel i doma, zatím jsem to zkoušel na dvou počítačích v práci a 50% úspěšnost. 
Zatím se mi nepodařilo zjistit, proč se mi na druhém řádku displeje ukazuje stále 90.50M. Mám nastaveno, aby se zobrazovalo Channel Name / Frequency, tak bych čekal, že tam bude aktuální frekvence, ale asi tomu tak není. Říkal jsem si, jestli to nemůže být CTSS frekvence, ale CTSS mám vypnuté a i když jsem tam zkoušel nějakou CTSS frekvenci nastavit,  tak stejně tam pořád bylo 90.50M.
Stejně tak funkce Instantaneously Squelch Off, očekával jsem, že prostě vypne squelch, napořád, dokud ho ručně zase nezapnu. Nicméně to funguje tak, že odsquelchováno je pouze po dobu držení tlačítka. 
No bude to chtít ještě hodně pogooglit, jestli náhodou někdo někde jednotlivé funkce nepopsal. 
Každopádně velký dík patří Vrána Chodov Praha, který mi na spoustu otázek již odpověď poskytl  Smile
Odpovědět
#18

(31.03.2021, 09:48 AM)Martin Brdy Napsal(a):  jj moc děkuji,  mám toho teď hodně, tak nestíhám hned reagovat. 
To nahrávání dat přes com port, je jak u Garminu před dvaceti lety  Big Grin
Ty nejdůležitější věci mám už nastavené, zbývá ale spousta funkcí, co nevím co dělají nebo co by měly dělat. 
Doufám, že se mi podaří rozchodit spojení přes kabel i doma, zatím jsem to zkoušel na dvou počítačích v práci a 50% úspěšnost. 
Zatím se mi nepodařilo zjistit, proč se mi na druhém řádku displeje ukazuje stále 90.50M. Mám nastaveno, aby se zobrazovalo Channel Name / Frequency, tak bych čekal, že tam bude aktuální frekvence, ale asi tomu tak není. Říkal jsem si, jestli to nemůže být CTSS frekvence, ale CTSS mám vypnuté a i když jsem tam zkoušel nějakou CTSS frekvenci nastavit,  tak stejně tam pořád bylo 90.50M.
Stejně tak funkce Instantaneously Squelch Off, očekával jsem, že prostě vypne squelch, napořád, dokud ho ručně zase nezapnu. Nicméně to funguje tak, že odsquelchováno je pouze po dobu držení tlačítka. 
No bude to chtít ještě hodně pogooglit, jestli náhodou někdo někde jednotlivé funkce nepopsal. 
Každopádně velký dík patří Vrána Chodov Praha, který mi na spoustu otázek již odpověď poskytl  Smile

Nebude náhodou těch 90,5M FM rádio? Myslím jako funkce - příjem rádia.
Odpovědět
#19

(01.04.2021, 10:24 PM)Tonda OK1SDR Napsal(a):  Nebude náhodou těch 90,5M FM rádio? Myslím jako funkce - příjem rádia.

Pravděpodobně bude, nicméně jsem seznam FM frekvencí kompletně vymazal a FM rádio v nastavení zakázal a stejně to tam je  Confused
Odpovědět
#20

No ano, je to frekvence rozhlasového FM přijímače a je na displeji v každém z jeho třech základních nastavitelných režimů. Bohužel. Ale zase tam ničemu nepřekáží. Mohl by tam místo toho být buď kmitočet té které převolby nebo případný PL/DPL kód. U PMR stanic, které fungují v paměťovém režimu (k čemu taky VFO, že jo), mi ale přijde zobrazování vysílacího kmitočtu vlastně skoro k ničemu. Pokud by ho tam člověk opravdu chtěl mít, může si ho zvolit jako hlavní zobrazovací položku displeje při programování, ale přijde mi praktičtější tam mít jméno předvolby. Hodnota subtónu se dá zjistit i jinak, není třeba ji mít pořád na displeji. Nicméně, je to tam zbytečné, pokud rozhlas nehraje. Asi bych volil řešení, že v případě zapnutého FM rozhlasu by se objevil jeho přijímací kmitočet, v případě vypnutého FM rozhlasu by tam byl kmitočet nastavené předvolby radiostanice.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)