Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Icom IC-F1610
#21

(25.01.2021, 11:14 AM)roman brod Napsal(a):  ver nebo ne...ale nepodarilo...jen se mne podarilo ze na zacatku relace odesle mnou nastaveny sled tonu...a digi bao mne na dislpeji napise cislo ...nic vic...ale zatim jsem se hloubeji v programu nevrtal

Ahoj, dík za info, mohl by jsi mi poslat, alespoň ten tvůj postup?, v práci budu pátrat dále, pokud s tím hnu více, než ty, rád se podělím o další nastavení. Dík.
Odpovědět
#22

Mohl by jsi mi poslat sloubor icf ? na: maverick.155@seznam.cz ?, podíval bych se jen na to nastavení. Dík. Mav.
Odpovědět
#23

(31.01.2021, 01:47 PM)miky155 Napsal(a):  Mohl by jsi mi poslat sloubor icf ? na: maverick.155@seznam.cz ?, podíval bych se jen na to nastavení. Dík. Mav.

Nejdriv se podivej jestli ma ta stanice co mas vubec nainstalovanej nejakej modul selektivky...protoze pokud ne tak umi jen DTMF a to jenom na odesilani...tedy jen pro TX...podrz tlacitko P4 a zapni ji,vypise verzi softu,vyrobni cislo a typy nainstalovanejch modulu vevnitr(vetsinou je jen rozsireni pameti)...pokud budou jen dva tak zadnou selektivku nainstalovanou nema tedy rozchodit nepujde...ze 7 pristroju co mne prosli rukama tak to meli nacvaknuty jen dva kousky....z toho v jednou pripade i Nonrolling scrambler
Odpovědět
#24

(01.02.2021, 06:57 AM)roman brod Napsal(a):  Nejdriv se podivej jestli ma ta stanice co mas vubec nainstalovanej nejakej modul selektivky...protoze pokud ne tak umi jen DTMF a to jenom na odesilani...tedy jen pro TX...podrz tlacitko P4 a zapni ji,vypise verzi softu,vyrobni cislo a typy nainstalovanejch modulu vevnitr(vetsinou je jen rozsireni pameti)...pokud budou jen dva tak zadnou selektivku nainstalovanou nema tedy rozchodit nepujde...ze 7 pristroju co mne prosli rukama tak to meli nacvaknuty jen dva kousky....z toho v jednou pripade i Nonrolling scrambler

OK, jak příjdu ze služby kouknu na to.
Odpovědět
#25

(01.02.2021, 06:57 AM)roman brod Napsal(a):  Nejdriv se podivej jestli ma ta stanice co mas vubec nainstalovanej nejakej modul selektivky...protoze pokud ne tak umi jen DTMF a to jenom na odesilani...tedy jen pro TX...podrz tlacitko P4 a zapni ji,vypise verzi softu,vyrobni cislo a typy nainstalovanejch modulu vevnitr(vetsinou je jen rozsireni pameti)...pokud budou jen dva tak zadnou selektivku nainstalovanou nema tedy rozchodit nepujde...ze 7 pristroju co mne prosli rukama tak to meli nacvaknuty jen dva kousky....z toho v jednou pripade i Nonrolling scrambler

Model: PMR 128CH
Rev Nr1.1 $641A
EUR model
EX-1761 (EEPROM)
UT-103
Odpovědět
#26

(01.02.2021, 09:13 AM)miky155 Napsal(a):  Model: PMR 128CH
Rev Nr1.1 $641A
EUR model
EX-1761 (EEPROM)
UT-103

nema zadnou instalovanou...umi jen odeslat DTMF
Odpovědět
#27

(02.02.2021, 03:42 PM)roman brod Napsal(a):  nema zadnou instalovanou...umi jen odeslat DTMF

dobře rozumím, můžeš mi poslat tak i tak nastavení v souboru /icf?, dnes jsem dostal další dvě staničky, jak ty dvě předešlé-fungl nové zabalené,
mají stejnou kofiguraci, tak mám smůlu, chtěl bych to prubnout i tak, jak píšeš DTMF-kou, dík Mav.
Odpovědět
#28

Používáte na to USB kabel nebo starší typ do com portu? A pokud USB, máte někdo odkaz na nějaký spolehlivý (tzn. takový, ve kterém NENÍ převodník od Prolificu)?

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#29

(11.02.2021, 02:23 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Používáte na to USB kabel nebo starší typ do com portu? A pokud USB, máte někdo odkaz na nějaký spolehlivý (tzn. takový, ve kterém NENÍ převodník od Prolificu)?

Koukni sem, mě jede perfektně na ICOM IC-F1610

https://vysilackymilin.cz/detail-produkt...abel-icom/
Odpovědět
#30

(15.02.2021, 08:44 AM)miky155 Napsal(a):  Koukni sem, mě jede perfektně na ICOM IC-F1610

https://vysilackymilin.cz/detail-produkt...abel-icom/

Jo, o tomhle vím, ale podle ceny to zase bude Prolific nebo něco podobného. U těchto levných kabelů jde hlavně o ovladače k tomu švábu, co je uvnitř. A aby to nebylo tak jednoduché, stanice, které se vyrabějí deší dobu, mohou spolupracovat s rozdílnými ovladači. FT-60, starou nějakých skoro 20 let, se se švábem od Prolificu podařilo propojit jen s ovladačem z roku 2009 (a nejspíš by fungovaly i nějaké starší). Při použití novějších ovladačů stanice s počítačem odmítá komunikovat. Takže jde o to, zda, když koupím třeba tuten kablík a stáhnu si nejnovější ovladač (obvykle k tomu bejvá malinkatý CD s prográmky a ovladači), nevztyčí na mě Icom prostředník a nebude chtít nějaký ovladač z dob krále klacka.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)