Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sdilenky 4 metr...pouzivate?
#11

[center]No hlavne je to zatim jedine free pasmo kde nezvonej a nekvicej deti,nejsou tam UKcka a jerabnici a hlavne tam nedelaj bordel cizinci...tedy pro ucel pokecani po CR uplne idealni pasmo...uz je kvuli jeho sireni. Bohuzel anteny uz zacinaji byt taky hromosvod jako na CB...ale jeste i ucinna antena pro rucku metr dlouha od PR21nebo VXW010 se da nejak prezit...kratsi tovarni jsou stejne nepouzitelne,nefunkcni a neucinne...[/center]
Odpovědět
#12

To se tohle pasmo opet zaclo rozjizdet ze?  Tuhle o vykendu jsem na nem pokecal s 24 lidma...za mne dobry pocin..jen vic
Odpovědět
#13

Paradne se 4m sdilenky opet rozjizdeji...je v mem okolo 20 km uz nas je 13...jsem spokojen ze jsou jeste lidi co vysilaji a nezvanej jen prez net na hotspotech...ale at si to uzijou...prijde nove VO a budou mit se zabavenim B useku cb po pi.. ...a to vim jiste primo od zdroje v čtú....
Odpovědět
#14

Ahoj,

jaké další stanice byste doporučili, krom zmíněného maxona tady v diskuzi?
Z nových se mi jeví jako dostupný Wouxun KG-889 HF.
Prosím o vaše zkušenosti.
Díky
Jindra
Odpovědět
#15

(10.01.2023, 07:24 PM)Jindra Závišice Napsal(a):  Ahoj,

jaké další stanice byste doporučili, krom zmíněného maxona tady v diskuzi?
Z nových se mi jeví jako dostupný Wouxun KG-889 HF.
Prosím o vaše zkušenosti.
Díky
Jindra

Ahoj,
já používám Wouxun KG-UV6D ve verzi 2m+4m. Mám ho jako speciál na sdílenky - s teleskopickým prutem, kde mám odměřeno kam ho vytáhnout na 4m a kam na 2m, a vždy přicvaknu drátovou protiváhu příslušné délky. Jsem s ním spokojený, ale že bych dělal nějaké kruté testy jak je třeba odolný hned u vysílačů na kótách, to zas ne. Každopádně vlastní anténa místo defaultního pendreku je nutnost.
Ještě mám taky motorolu GP900, ale tu používám dost málo - jednak mě u ní zlobí nabíječka (je to archivní kousek) a druhak je to fakt gigacihla. Smile
73, Tomáš
Odpovědět
#16

(11.01.2023, 12:16 AM)tomasstodulky Napsal(a):  Ahoj,
já používám Wouxun KG-UV6D ve verzi 2m+4m. Mám ho jako speciál na sdílenky - s teleskopickým prutem, kde mám odměřeno kam ho vytáhnout na 4m a kam na 2m, a vždy přicvaknu drátovou protiváhu příslušné délky. Jsem s ním spokojený, ale že bych dělal nějaké kruté testy jak je třeba odolný hned u vysílačů na kótách, to zas ne. Každopádně vlastní anténa místo defaultního pendreku je nutnost.
Ještě mám taky motorolu GP900, ale tu používám dost málo - jednak mě u ní zlobí nabíječka (je to archivní kousek) a druhak je to fakt gigacihla. Smile
73, Tomáš

 Ahoj Tome,

díky za odpověď.
Provedení UV6D (V1) HF + VHF díval jsem se, nové nejde koupit, už je verze V2 UHF + VHF :-(
Právě jako náhradu jsem našel KG 889 HF.

Spíš mě zajímá nějaká vhodná krabice velikosti vozidlové stanice na "kruté testy" s velkou anténou

Na VHF 172MHz mám Icom 1610

Jindra
Odpovědět
#17

(13.01.2023, 04:23 PM)Jindra Závišice Napsal(a):   Ahoj Tome,

díky za odpověď.
Provedení UV6D (V1) HF + VHF díval jsem se, nové nejde koupit, už je verze V2 UHF + VHF :-(
Právě jako náhradu jsem našel KG 889 HF.

Spíš mě zajímá nějaká vhodná krabice velikosti vozidlové stanice na "kruté testy" s velkou anténou

Na VHF 172MHz mám Icom 1610

Jindra

Ahoj,
v nových vozidlovkách přehled nemám, myslím že jsem něco viděl prodávat na vysilacky.com.
Jako vozidlovky používám Motoroly GM350 a CM340 (ta první je trošku lepší a hůř se shání, ta druhá se shání lépe). Stačí nějakou dobu monitorovat bazoš a aukro, čas od času se tam objeví.
Jako anténu na auto mám čtvrtku magnetku (nějaká generická čtvrtka od siria, prut se musí naštípat na správnou délku), na portejbly drátovku T2LT dipól, na doma (nemám anténu nastálo) skládací dipól vyrobený z televizních "uší".
Zdar, Tomáš
Odpovědět
#18

[center]mam tyt 9000...vybavena hromasou funkci,vykonym koncem,selektivkou mnoha systemu...poslocha pekne a az tak drahe to neni[/center]
Odpovědět
#19

(14.01.2023, 09:34 PM)tomasstodulky Napsal(a):  Ahoj,
v nových vozidlovkách přehled nemám, myslím že jsem něco viděl prodávat na vysilacky.com.
Jako vozidlovky používám Motoroly GM350 a CM340 (ta první je trošku lepší a hůř se shání, ta druhá se shání lépe). Stačí nějakou dobu monitorovat bazoš a aukro, čas od času se tam objeví.
Jako anténu na auto mám čtvrtku magnetku (nějaká generická čtvrtka od siria, prut se musí naštípat na správnou délku), na portejbly drátovku T2LT dipól, na doma (nemám anténu nastálo) skládací dipól vyrobený z televizních "uší".
Zdar, Tomáš

Díky za tip, GM 350 je aktuálně na bazoši za 2000,- peněz.
Programuješ si sám nebo už někdo naprogramoval?
Odpovědět
#20

(21.01.2023, 10:45 AM)Jindra Závišice Napsal(a):  Díky za tip, GM 350 je aktuálně na bazoši za 2000,- peněz.
Programuješ si sám nebo už někdo naprogramoval?

Programuju si to sám. Kabel se dá buďto postavit, ale možná je lepší za rozumnou cenu koupit kabel z Ali a z ruských stránek potom upirátit programovací software.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)