Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

rámovky a LW a MW dxing
#11

Díky za tipy. CW nějak umím, tedy žádný mistr nejsem, ale na dekódování stále se opakujících a pomalých NDB majáků to bohatě stačí. Pomalu se dostávám i k účasti v CW závodech a lovení CW Soťáků apod.
Nakonec jsem i našel odkud vysílaly majáky z mého seznamu. Žádný super DX tam nebyl, ale i tak jsem chytl celkem pěkný list. Tyto majáky mě bavily ještě dávno, když jsem si jako kluk hrával s dědovým rádiem z SSSR, které umělo dlouhé vlny až kamsi nad 400kHz, zatímco běžné příjimače končily někde u 300kHz. Objevení tajemných stanic vysílajících morseovku bylo tenkrát kouzelné. Zřejmě bylo i víc majáků a méně rušení, tak to šlo chytat celkem lehce. Soudobé pokusy s Tecsunem (věřím, že je lepší než to staré ruské rádio, i když nemusí) už tak úspěšné nebyly. Kdybych přidal rámovku, možná by to bylo lepší. Proto mě celkem překvapilo, kolik jsem toho nalovil na své krátkovlnné vybavení.
DGPS zkusím, díky za tip. Technicky by to mělo být v pohodě, používám vysílačku připojenou k PC s programem fldigi a wsjtx, takže to bude patrně stejné.
Odpovědět
#12

Ohledně DGPS... Není to už historie? https://www.navcen.uscg.gov/?pageName=DG...ontinuance

Dnes jsem našel něco nového:

Na 505,07 kHz jede maják OK0EMW, z lokátoru JN88KS. Má trochu složitější depeši než jen opakující se značku.

490 NK
491 TEST (?!)
483,933 IA
469 FTZ
Odpovědět
#13

(29.03.2021, 12:43 AM)Saruman Napsal(a):  Ohledně DGPS... Není to už historie? https://www.navcen.uscg.gov/?pageName=DG...ontinuance

No, tak to jsem ani nevěděl. DGPS si občas rád "odchytím". 

[Obrázek: DGPS.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)