Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DMR na sdilenkách VHF,UHF
#11

(17.09.2020, 02:09 PM)admin Napsal(a):  Proc ne :-) ja DMR nemam, budu nastvanej ze slysim jen cvrlikani, ale to uz nadelam :-) snad se najde nekdo kdo bude mit C4FM na kopci :-D

no Michale..sance sehnat nekoho na pasmu s DMR je znatelne vyssi nez nekoho s C4FM..za dmr rucku je mnoho lidi ochotno dat ty 3 tisice....ale to yeasu za 3 tisice nebude ani jako starej veteran... Big Grin
Odpovědět
#12

(17.09.2020, 04:26 PM)roman brod Napsal(a):  no Michale..sance sehnat nekoho na pasmu s DMR je znatelne vyssi nez nekoho s C4FM..za dmr rucku je mnoho lidi ochotno dat ty 3 tisice....ale to yeasu za 3 tisice nebude ani jako starej veteran... Big Grin

Jo no, DMR se i na ama rozmohlo vic nez by bylo zdravo. Lepsi otazka by byla, kdo ma moznost vysilat ve freeDV. Smile
Odpovědět
#13

(18.09.2020, 11:11 AM)pcmasterrace Napsal(a):  Jo no, DMR se i na ama rozmohlo vic nez by bylo zdravo. Lepsi otazka by byla, kdo ma moznost vysilat ve freeDV. Smile

no jo no...hold je to nejdostupnejsi a nejlevnejsi digi technologie dostupna na trhu...tak se to rozmohlo..a hlavne kvuli dmr stanicim z ciny ktere jsou nekolikrat levnejsi nez znackove stroje..kdo by si kupoval neco s jinym druhem digitalu kdyz na to nikoho dalsiho nesezene s kym by to mluvilo...vyhozene penize
Odpovědět
#14

(18.09.2020, 11:44 AM)roman brod Napsal(a):  no jo no...hold je to nejdostupnejsi a nejlevnejsi digi technologie dostupna na trhu...tak se to rozmohlo..a hlavne kvuli dmr stanicim z ciny ktere jsou nekolikrat levnejsi nez znackove stroje..kdo by si kupoval neco s jinym druhem digitalu kdyz na to nikoho dalsiho nesezene s kym by to mluvilo...vyhozene penize

FreeDV je open source, jedine zelezo co je k tomu potreba je SSB trx
Odpovědět
#15

A jake mate zkusenosti s DMR a vzdalenosti spojeni, kdy to funguje jak ma - na analog neni problem na stejne frekvenci stovky km, treba to obcas sumi, praska, malinko kolisa ale je rozumet, zato DMR to je katastrofa, po par minutach, kdy clovek slysi sem tam dekodovane zabruceni medveda to je o nervy...
Odpovědět
#16

covexx Napsal(a):A jake mate zkusenosti s DMR a vzdalenosti spojeni, kdy to funguje jak ma - na analog neni problem na stejne frekvenci stovky km, treba to obcas sumi, praska, malinko kolisa ale je rozumet, zato DMR to je katastrofa, po par minutach, kdy clovek slysi sem tam dekodovane zabruceni medveda to je o nervy...

Mam nekolikrat zazito pokus ze v analogu 2 radio a strasne to ulitavalo tak z vety citelne max polovina..v dmr uplne bez problemu ciste..jednou za cas to zakoktalo ale jinak parada..ale zadna extra dalka...max 180km...vetsinou 100 az 150km...muj nazor-proc lovit slova ze sumu?
Odpovědět
#17

(31.01.2021, 08:21 PM)roman brod Napsal(a):  Mam nekolikrat zazito pokus ze v analogu 2 radio a strasne to ulitavalo tak z vety citelne max polovina..v dmr uplne bez problemu ciste..jednou za cas to zakoktalo ale jinak parada..ale zadna extra dalka...max 180km...vetsinou 100 az 150km...muj nazor-proc lovit slova ze sumu?

Já se přidávám k Romanovi. Mám tedy zkušenosti jen s DMR. Takhle - nepřináší to potěšení z DXů na hranici možností. Ale přijde mi, že DMR skvěle prochází průmyslovým rušením, kde je na FM poslech ne sice nemožný, ale rozhodně velmi nepříjemný. Takže do města, budov a zástavby za mě super.
Odpovědět
#18

Ok, uvod tematu znel jak nastavit DMR na sdilenkach pro direct, takze co pouzivate? Dejme tomu TS1, CC01, ale TG k cemu to bude, stejne tak DMR ID si clovek muze pro tento ucel vymyslet, nicmene nastavit se to musi. Vzhledem k tomu, ze DMR ID pro Brandmeister i DMR SOBE, co jsem koukal se prekryvaji (tzn. v obou sitich jsou stejna ID) tak asi clovek muze klidne dat 230123 nebo cokoli jinyho... nebo je nejaky callbook "sdilenych" DMR ID? TG230?
Odpovědět
#19

(03.09.2020, 08:40 AM)roman brod Napsal(a):  v podstate vsechny dmr stanice by to umeli...akorad jde o to zda tvurce firmware to tam da...jinak jde pouzit stanice dve v rezimu Dual capacity direkt mode...vzdy ta co zrovna vysila jede jako Master s rizenim timeslotu...nekecam zrovna vcera vyzkouseno a pouzit to jde...

ale jedine stanice co jsem nasel ze prodavaji jako prenosny repeater na jednom kmitoctu jsou od Hytera...a to je cenovej level jako koupit jete auto Big Grin ...levnejsi reseni je pouzit dve cinske dmr rucky ,propojit je,nastavit do rezimu Dual capacity direkt mode..kazdou jen hodit na jinej time slot a sami se synchronizuji na TS.... a kazde nechat svoji vlastni antenu.vyzkouseno a zcela funkcni...

Muzes byt konkretnejsi s cim jste to zkouseli? Koukal jsem ze nejake Retevisy by to mohly umet.. https://blog.retevis.com/index.php/whats...mode-dcdm/
Odpovědět
#20

(27.02.2021, 08:34 PM)covexx Napsal(a):  Muzes byt konkretnejsi s cim jste to zkouseli? Koukal jsem ze nejake Retevisy by to mohly umet.. https://blog.retevis.com/index.php/whats...mode-dcdm/

s tema nejlevnejsima kramama DMR co jsou na trhu...teda na aliku...dm1801...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)