Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Baofeng UVR a jeho klony
#11

No nebral bych to jako porovnání, toho Kenwooda tam beru jako ukázku, jak by to mělo vypadat. Potlačení první harmonické jak na kterém pásmu, u sdílenek na 172 MHz je to kolem 20dB a to je mizérie, na 435 Mhz je to něco mezi 35-40dB. To opravdu nejsou dobré výsledky, to by to muselo mít tak kolem 55dB a více. Stejně tak selektivita je mizerná a povolené vysílání na airband? Jako jasně, stanička stojí necelý litr, ale já bych jí rozhodně nedoporučil, ani za tuto cenu.
Odpovědět
#12

I za tech 20 dolaru na Aliku je to predrazenej kram...howgh
Odpovědět
#13

Baofeng UV-5R je magická stanice, nejprofláknutější Baofeng všech dob. Když ho čínští designéři vymýšleli, zašli do hor za letitým guru Ba'o Fengem, který vyřkl mocné zaklínadlo, jehož kouzlo provází tuhle stanici dodnes. Způsobuje, že přestože je to šunt ze všech šuntů nejšuntovatější, přece si ji téměř každý musí koupit, ať už se jedná o airsofťáky, radio-začátečníky nebo zkušené radioamatéry. Všichni ho jednou měli a kdo tvrdí, že ne, tak ho nejspíš ještě má. Proti šamanově kletbě nepomůže nic. Ostatní výrobci mohou nabízet cokoliv - funkce, čistý signál, splnění VO pro PMR, lepší příjem, ... ale stejně je jim to platné jako hadovi rukavice. Lidi stejně zarputile kupují UV-5R, Čůbr všech čůbrů. A kupodivu ani napodobování Baofenga nikam nevede -- viz Yaesu FT-60 a jeho nástupce FT-65, aneb jak legendární ručku známou svojí kvalitou nahradili průměrem... Nic naplat, kouzla jsou mocná. A ještě spousta kusů UV-5R se prodá než moc zaklínadla pomine!
Odpovědět
#14

To, že umí Baofeng vysílat na 130 MHz bych neviděl jako velký problém, to přeci neznamená, že je na té frekvenci nutné vysílat. Když si někdo pořídí auto s max. rychlostí 300 km/h, tak to také neznamená, že musí na dálnici jezdit 300. Jinak ve videu jsem si nevšimnul měření v pásmu okolo 173 Mhz, zaznamenal jsem jen 145 MHz a 435 MHz, kde bylo potlačení lehce před nebo pod 40 dB, na 130 MHz to bylo zmiňovaných 20 dB, ale tam by neměl nikdo vysílat.
Zajímalo by mne, jaké reálné alternativy nabízejí ti ostatní snažící se výrobci, neboť do cca 1000 Kč je dostupný pouze TYT TH-UV88. Často je považován za Baofeng killer, ale má také své neduhy, největší je, že i při nastavení na narrow (mělo by být 12,5 kHz) vysílá na obou sousedních kanálech, pokud je u kanálů používán rastr 12,5 kHz, dále neumí revers u duplexních kanálů a některé ovládání je zbytečně komplikované, např. skenování nebo zobrazení napětí na LiON baterii, ovšem ve všem ostatní je lepší než Baofeng. Uváděné Yaesu FT-65 nebo nějaké Alinco stojí minimálně 3x tolik a u příslušenství je cenový rozdíl ještě větší, k Baofengu lze pořídit programovací kabel za 60 Kč a náhradní baterii za cca 120 Kč.
Odpovědět
#15

Nejdulezitejsi je to k jakemu ucelu se takovahle "vec" kupuje...pokud je to z jerabu dolu na vazace a nebo ucelove spojeni po meste na babicku tak dejme tomu...ale kdo si toto koupi s tim ze na to udela spojeni jako s "blbou" hrackou z lidlu(ve stejne cenove relaci)...tak je nesvepravnej....a dalsi je ze nasobky ceny u znackovych pristroji neznamena nasobky kvality..proti uv5r.
A nejvetsi problem tehle levnejch cinanu jsou anteny...nikdo si neuvedomuje ze antena je v podstate ladena propust pro prijimac a i pro vysilac...ale to dal nebudu rozepisovat...to stejne nema cenu
Odpovědět
#16

(03.04.2021, 03:20 PM)Saruman Napsal(a):  Baofeng UV-5R je magická stanice, nejprofláknutější Baofeng všech dob. Když ho čínští designéři vymýšleli, zašli do hor za letitým guru Ba'o Fengem, který vyřkl mocné zaklínadlo, jehož kouzlo provází tuhle stanici dodnes. Způsobuje, že přestože je to šunt ze všech šuntů nejšuntovatější, přece si ji téměř každý musí koupit, ať už se jedná o airsofťáky, radio-začátečníky nebo zkušené radioamatéry. Všichni ho jednou měli a kdo tvrdí, že ne, tak ho nejspíš ještě má. Proti šamanově kletbě nepomůže nic. Ostatní výrobci mohou nabízet cokoliv - funkce, čistý signál, splnění VO pro PMR, lepší příjem, ... ale stejně je jim to platné jako hadovi rukavice. Lidi stejně zarputile kupují UV-5R, Čůbr všech čůbrů. A kupodivu ani napodobování Baofenga nikam nevede -- viz Yaesu FT-60 a jeho nástupce FT-65, aneb jak legendární ručku známou svojí kvalitou nahradili průměrem... Nic naplat, kouzla jsou mocná. A ještě spousta kusů UV-5R se prodá než moc zaklínadla pomine!

No jo, jako náhradu za FT-60 je potřeba vzít alespoň FT-70, ta FT-65 za pár korun je Blbofejk na druhou...  Dodgy

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#17

(06.04.2021, 06:37 AM)roman brod Napsal(a):  Nejdulezitejsi je to k jakemu ucelu se takovahle "vec" kupuje...

S tím nelze než souhlasit, k některému účel se může hodit vzhledem k nízké ceně a dostupnému příslušenství za pár korun, k jinému již mnohem méně a někde zcela vůbec. V případě hledání alternativ na poli DSP z Japonských ostrovů mi přijde zajímavější FT-4X než FT-65.
Odpovědět
#18

Baofeng UV5-R mám už řadu let, ale používám ho sporadicky. V Chirpu jsem si nastavil omezený kmitočtový rozsah pro skenování, ale stejně ji jako skener nepoužívám, protože rychlost pročmuchávání je hodně smutný příběh.
Teď to zkouším proti G9 Pro a přiznám se, že jsem poněkud rozladěny, když Baofenga zaklíčuji na PMR CH8 a na G9 mi to leze ještě na CH14 (+ CH30). Čekal jsem, že to spíš proleze na sousední kanály. (Naopak je to OK.)
Osobně ho nikomu nedoporučuju, papírově toho umí hodně, ale realita vzbuzuje rozčarování.

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět
#19

Tomáš 7 Napsal(a):Baofeng UV5-R mám už řadu let, ale používám ho sporadicky. V Chirpu jsem si nastavil omezený kmitočtový rozsah pro skenování, ale stejně ji jako skener nepoužívám, protože rychlost pročmuchávání je hodně smutný příběh.
Teď to zkouším proti G9 Pro a přiznám se, že jsem poněkud rozladěny, když Baofenga zaklíčuji na PMR CH8 a na G9 mi to leze ještě na CH14 (+ CH30). Čekal jsem, že to spíš proleze na sousední kanály. (Naopak je to OK.)
Osobně ho nikomu nedoporučuju, papírově toho umí hodně, ale realita vzbuzuje rozčarování.
Pokud mas ty stanice vedle sebe..tak ti bao proleze vedle i na kenwoodu za 50 tisic...
Odpovědět
#20

Akorát že naopak je vše v pořádku. Když vysílám na G9, v UV5-R to bordel nedělá.

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)