Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Anteny pro rucni stanice 2m/70cm
#11

proste..anteny vysilaci na rucku pro sdilenky se musi hold kupovat ne pro vysilacky ale pro prenos dat..ty funguji,ty urcene pro vysilacku vubec ne...kdyz se jim podari tak ladi na ama pasmu,kdyz ne tak ladi i mimo rozsah stanice
Odpovědět
#12

Ahoj. Mám možná pro někoho blbej dotaz. Mám v plánu si pořídit dualband Quansheng UV-K5. Vysílačku chci mít hlavně na poslech leteckého pásma a sem tam i nějakou komunikaci. Mám kus od našeho města radiomaják VOR a celkem i nad náma dost letadel přelítává. Včetně armád USA, Kanady, Británie... 
Nicméně. Myslíte si, že bude stačit dodávaná anténa,nebo mám řešit nějakou jinou? Napadlo mě pořídit nějakou delší a přes koax jí spojit s vysílačkou. A tim bych jí moh mít třeba venku za oknem,nebo někde na baráku. Nebo je to blbost? Podotýkám, že zatim s tímto zkušenost nemám, byť vysílačku občas použiju a to včetně vozidlovýho digitálu. S komunikací mám trochu zkušenosti jako bývalý airsofťák, tak jako současný člen JSDH.
Odpovědět
#13

(20.06.2023, 09:38 PM)Honza Vožice Napsal(a):  Ahoj. Mám možná pro někoho blbej dotaz. Mám v plánu si pořídit dualband Quansheng UV-K5. Vysílačku chci mít hlavně na poslech leteckého pásma a sem tam i nějakou komunikaci. Mám kus od našeho města radiomaják VOR a celkem i nad náma dost letadel přelítává. Včetně armád USA, Kanady, Británie... 
Nicméně. Myslíte si, že bude stačit dodávaná anténa,nebo mám řešit nějakou jinou? Napadlo mě pořídit nějakou delší a přes koax jí spojit s vysílačkou. A tim bych jí moh mít třeba venku za oknem,nebo někde na baráku. Nebo je to blbost? Podotýkám, že zatim s tímto zkušenost nemám, byť vysílačku občas použiju a to včetně vozidlovýho digitálu. S komunikací mám trochu zkušenosti jako bývalý airsofťák, tak jako současný člen JSDH.
------------------------------------------
Ahoj Honzo, pokud to chceš jen na poslech, pak Ti bude stačit namotat na pendrek kus drátu a poslech hned zvedneš (jako duhovka na PMR stanicích). Pokud do toho budeš chtít i vysílat, pak budeš potřebovat nějakou anténu, třeba něco jako zde Přijímací antény . Na některé z nich se dá i vysílat (podle popisu). Pravda jsou dražší ale dají se sehnat i v bazarech levněji. I když ... Já kdysi jednu takovou používanou koupil s ujištěním že je ve 100 % stavu a samozřejmě nefungovala. Od té doby raději nové nebo si sám postavím. Třeba čtvrtku či "J" anténu. To je snadné. Návodů i kalkulátorů je spousty Jéčko kalkulátor nebo tady Nejen J ale i další. Snad se Ti něco líbit bude, pěkný den přeje Honza - OK9ATD. 73
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)