Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Midland G13
#1

Radiostanice Midland G13 je určená pro pobyt v přírodě. Výrobce ji doporučuje jako pro lovce, tak je například doporučená jako vhodná vysílačka pro síť Rete Radio Montana.

[Obrázek: ?u=https%3A%2F%2Ftse3.mm.bing.net%2Fth%3...%3DApi&f=1]

Ten, kdo provozuje outdoorové aktivity, musí mít možnost spolehnout se na spolehlivou všestrannou vysílačku s dlouhou životností výdrží. Pokud to je váš případ a hledáte vysílačku, která vám vždy umožní signalizovat vaši přítomnost v prostoru střelby, přidejte do svého vybavení nový přenosný transceiver Midland G13. Každý uživatel požaduje snadné ovládání. G13 toho dosahuje díky dotykově rozeznatelnému rozložení ovládacích prvků, velkému displeji a dvěma hlavním knoflíkům. Velký pro změnu kanálu, malý pro ovládání hlasitosti a zapnutí/vypnutí. Kromě skvělé odolnosti, kterou umožňuje hliníkové šasi, je zde vodotěsnost IPX4. 
Midland G13 poskytluje vysoce nadprůměrnou kvalitu zvuku.

[Obrázek: midg13.jpg]

Hlavní funkce: VOX, Roger Beep, programovatelnost přes PC (PRG-10), typ zásuvky 2pinový Kenwood, zámek klávesnice, 2600 mAh Li-ion akumulátor (výdrž baterie až 40 hodin), odolná proti stříkající vodě IPx4, Dual Watch, skenování, scrambler (přes volitelný programovací software), rozšířené frekvenční pásmo: 446,00625 – 446,19375 MHz, LCD displej s podsvícením, hliníkový rám, 16 nových kanálů PMR446 (99 kanálů PMR446: 16 + 83 předprogramovaných), výstupní výkon 500 mW.

Více info budu mít příští týden, až ji přiveze poštovní panáček.

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět
#2

Přidám pár informací z praxe, protože stanička už dorazila a s týdenním zpožděním i kabel PRG-10. Stanice je robustní, velmi jednoduše ovladatelná. Většina funkcí, snad kromě scrambleru a funkčních tlačítek, je nastavitelná i bez software. V praxi mi protistrana pochválila pěknou modulaci. 
Po uvolnění PTT trvá asi půl vteřiny, než stanice ukončí relaci.
S PRG-10 lze nastavit až 128 paměťových pozic v rozsahu 400 - 490 MHz, vyzkoušel jsem sdílenky a funguje to. Vymazal jsem těch 83 (pro mě) zbytečných kanálů s CTCSS a ponechal pouze základní sadu 16 kanálů. Ve srovnání s G9 Pro skenuje asi 3× rychleji.
Kromě scrambleru, pro který nemám využití, umožňuje PRG-10 nastavit vysílací výkon. Na displeji je standardně zobrazeno LO, což je 500 mW. Stanice umí i MID (bez indikace na displeji) a HIGH, jedná se o 2,8 W a 5 W výkonu.
Lze nastavit rozdílný kmitočet pro RX a TX.
Každé z tlačítek může mít dvě funkce, které se liší.
Horní tlačítko - krátký stisk: Squelch Off nebo RRM
Horní tlačítko - dlouhý stisk: VOX On/Off, Power change, RRM nebo Call tone
Dolní tlačítko - krátký stisk: Power change nebo Call tone
Dolní tlačítko - dlouhý stisk: RRM, TX=RX nebo TX<->RX

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět
#3

Pro zajímavost: vymazal jsem "přebytečných" 83 kanálů (17 - 99) a změřil rychlost skenování. Výsledek: dvě a půl vteřiny!

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)