Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Výběr VHF / UHF stanice
#1

Nevíte pro jakou vysílačku se rozhodnout? Zda single, nebo např. dualband? Jestli VHF nebo UHF? Rádi byste se poradili? Sem proto směřujte obecné dotazy při výběru Vaší staničky. Rádi Vám tu všichni poradí a zodpoví Vaše dotazy.

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#2

ja bych rekl aspon dualband..a fm/DMR...a proc? Protoze je to povoleny. ..stejne tak 16k pmr stanici a stejne tak CB stanici co ma 80k,am,fm,ssb...a zase...proc? protoze je to povoleny
Odpovědět
#3

Otazka je daleko daleko slozitejsi :-) zalezi co s tim chce clovek delat. V zasade pokud chci s detma do lesa budu se divat po nejake nejlevnejsi PMR stanici, dve koupim mozna uz od 500kc ... a vlastne cokoliv bude vyhovovat danemu ucelu, jde tam o cenu. Pokud chci jako turista chodit po kopcich/horach, chtelo by to uz neco trosku lepsiho, lepsi prijem, lepsi citlivost, nejake funkce navic a vydrz baterie atd. pokud chci stanici jako radioamater, tak se budu divat po co nejvic funkcich a vlastne citlivost me az tak nezajima, protoze na prevadec se dostanu skoro se vsim a rucka se na nic jineho prakticky nepouziva. Pokud jsem domased co jen vykecava, je situace narocnejsi, zalezi kolik dam penez. Pokud jsem posluchac a chci hlavne poslouchat, tedy vsechno mozne, bud si koupim scanner a nebo stanicku ktera ma co nejvetsi rozsah a moznosti prijmu. Pokud chci poslouchat mestskou policii, tak musim poridit neco s DMR asi, nebo SDR stick, nebo SDR nejaky lepsi.

Me osobne napriklad DMR vubec nezajima - ale digital se me libi, vybral jsem si C4FM - je velika skoda ze to neni moc v nasich koncinach rozsirene. Ale za me je to nelepsi implementace digitalniho vysilani v radioamaterskem svete (ano, neresim profi svet, tam je DMR jasny vitez, jsou tam uplne jine naroky na provoz).

Takze jako stanici to opravdu neni jednoznacna odpoved. Pak se jeste nekomu nelibi ty hranaty a nekdo zase radsi zlutej displej ... :-D

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#4

no sam vidis ze co clovek to jinej nazor..treba ja osobne bych jine digi nez DMR/mototrbo nechtel ani zadarmo...preci jen mezinarodni standart kompatibility stanic dmr od ruznych vyrobcu u mne vyhrava na plne care...a vim ze dmr anitone bude vzdy mluvit s dmr od bao ci od motoroly...to digi od yeasu asi jen tak s nicim jinym mluvit nebude ze?...si myslim ze ne...tedy pro mne z meho pohledu k nicemu,bezcenne a zadarmo drahe...ale co clovek to jinej nazor Smile
Odpovědět
#5

Je to tak Romane. Yaesu je pro povídání lepší. Nemusíš nastavovat vůbec ale vubec nic ;-) a ta kvalita hovoru ... k čemu je mi dmr? Mám rád analog. Máš pravdu, co člověk to názor. Takže s tím výběrem vysílačky to není jednoduché vůbec ;-)

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#6

To opravdu není. 100 lidí = 100 názorů. Proto máme tohle fórum  Wink

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#7

(31.08.2020, 08:42 PM)admin Napsal(a):  Je to tak Romane. Yaesu je pro povídání lepší. Nemusíš nastavovat vůbec ale vubec nic ;-) a ta kvalita hovoru ... k čemu je mi dmr? Mám rád analog. Máš pravdu, co člověk to názor. Takže s tím výběrem vysílačky to není jednoduché vůbec ;-)

no na DMR taky nic neni potreba..kdyz by vsichni nastavili to nejlogictejsi..TS1,CC1 a misto jakekoliv Group dal ALL call...a mluvi to taky s kazdym....akorad ze kazdej v tom pouziti jakekoliv Group vidi nutnost...a pak vrcej ze je to na prd ze to s nikym nemluvi Big Grin
Odpovědět
#8

Mam DMR a mam také D-Star... ano analog stejně u mě vítězí. Digital je fajn, že když potřebuješ, připojíš pres mobil hotspot do sítě a dovoláš se z druhého konce světa Lojzovi do Horní Dolní. Jiný smysl v tom nevidím. Ale to už můžeš zase použít Skype nebo cokoliv jiného ?
Odpovědět
#9

Přišel čas, čas ke koupi mobilní Dualband  stanice do kamionu. Trávím v kamionu dost času a tak tuto stanici budu využívat opravdu denně a chci se vyhnout pofidérním čínanům, kterým se vyhejbám i u ruční stanice.  Využívám převážně sdíláky na VHF i Pmr a poslech všech možných dostupných služeb. Možná by stálo za uvahu nějaká digi stanice, pro poslech služeb, ktere jedou na digitálu. Máte nějaké zkušenosti, co doporučíte? CRT Micronu se vyhnu. Mám vyhlídnuté analog ALINCO DR-638 a digi verze ANYTONE AT-D578UV PRO , pak je ve hře i nějaký quadband v podobě TYT 9800 V2 (10m,4m,2m,70cm) ale to už jsem u číňanů....

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#10

(16.05.2021, 05:50 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Přišel čas, čas ke koupi mobilní Dualband  stanice do kamionu....

V autě mám ANYTONE AT-D578UV PRO - celkem spokojenost. Má dvě VFO, to znamená, že má dvě "rádia", zatím co ostatní TRX mají sice na displeji dvě frekvence, ale TRX se přepíná. Takto mám nastaveno, že jedna frekvence je PMR7 a zároveň na tomto VFO se vysílá APRS. A na druhém VFO mám "hlavní" frekvenci 145.550. Skenovat to umí myslím dvě frekvence za sekundu. Což je více, než ostatní ANYTONE. Ale zároveň je to oproti skenerům (Uniden) žalostně málo. Myslím, že se chystá nový model s leteckým pásmem. Nevím, zda to bude mít AM, ale na letadla je potřebuješ :-) 
Otázka, zda do kamiónu tuto stanici? Má to jenom 2m a 70cm. A co CB? To se, už nepoužívá? :-)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)