Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Midland G18
#1

Midland G18 je profesionální PMR446 radiostanice s ochranou IP67.

Technická data:
  • 50 CTCSS tónových voleb
  • 105 DCS tóny identifikátor
  • 8 továrních presetů
  • Funkce úspory energie
  • IP67 proti vodě a prachu ochrana
  • Vysílací výkon: PMR 446 (500 mW)
  • Rozsah kanálů: 8 PMR 446 kanálů + 91 pre-set kanálů
  • Funkce skenování
  • Monitorovací funkce Beep-Roger
  • Režim úspory baterie
  • Funkce VOX s programovatelnou úrovní
  • Port L-konektor, 2,5/3,5mm Motorola
  • Hmotnost: 240 g (včetně baterie)
  • Rozměry: 113x56x38mm (bez antény)
[Obrázek: 674936_C1145_2.jpg]

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#2

Vzhledem k tomu, že tuto staničku vlastním také, zajímaly by mě zkušenosti ostatních.
Já jsem s ní spokojený a zatím jsem nepřišel na nic zásadního, co by se ji dalo vytknout.
Odpovědět
#3

Emile a co tvé zkušenosti ohledně prijmu? Nějaké.porovnani řekněme s "lidlovkou" která je obecně považována za nejlepší příjmovou stanici v Čechách?

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#4

(31.08.2020, 08:12 AM)admin Napsal(a):  Emile a co tvé zkušenosti ohledně prijmu? Nějaké.porovnani řekněme s "lidlovkou" která je obecně považována za nejlepší příjmovou stanici v Čechách?

Honzo, to by mě také docela zajímalo  Smile Myslím přímé srovnání s "lidlovkou". Tu jsem nikdy nevlastnil ani neměl možnost přímého porovnání ..
Každopádně oproti hojně používané staničce Baofeng UV-5R je to "paní stanice". Ale to asi každá  Big Grin
Vcelku slušně se jeví i odolnost proti křížové modulaci a pro moje ucho lahodí i audio přednesem.
Odpovědět
#5

Lidlovka není žádnej zázrak, je to jen jedna ze stanic, které docela slušně poslouchají (na to, že skoro žádnou anténu nemají). Ke všemu to bude kus od kusu, jako všechna pmr v cenové relaci pod 150 USD. Nové Motoroly Txx, starší Sencor 600, nová Alinca a kdovíco dalšího na tom budou přinejmenším srovnatelně a co se týče vysílání, tak i lépe. A v těžkých podmínkách typu Černá hora, kde se (pravda, se širokopásmovou dualband anténou) hroutila i docela odolná FT-60, funguje na PMR446 stejně akorát Vertex a i ten měl co dělat...  Cool

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#6

(31.08.2020, 10:47 AM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Lidlovka není žádnej zázrak, je to jen jedna ze stanic, které docela slušně poslouchají (na to, že skoro žádnou anténu nemají). Ke všemu to bude kus od kusu, jako všechna pmr v cenové relaci pod 150 USD. Nové Motoroly Txx, starší Sencor 600, nová Alinca a kdovíco dalšího na tom budou přinejmenším srovnatelně a co se týče vysílání, tak i lépe. A v těžkých podmínkách typu Černá hora, kde se (pravda, se širokopásmovou dualband anténou) hroutila i docela odolná FT-60, funguje na PMR446 stejně akorát Vertex a i ten měl co dělat...  Cool

no Vráno nechci nikterak znevazovat tvuj nazor, ale jen bych upresnil jednu vec, u lidlovky to neni kus od kusu, jsou opravdu vsechny stejne, alespon podle zkusenosti vetsini lidi co ji meli a co s ni na ten kopec vyjednou. i kdyz jsem tomu sam neveril :-)

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#7

(31.08.2020, 01:22 PM)admin Napsal(a):  no Vráno nechci nikterak znevazovat tvuj nazor, ale jen bych upresnil jednu vec, u lidlovky to neni kus od kusu, jsou opravdu vsechny stejne, alespon podle zkusenosti vetsini lidi co ji meli a co s ni na ten kopec vyjednou. i kdyz jsem tomu sam neveril :-)

Na to se zeptej Honzy Klatovy, jak je z ní nadšenej :-).

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#8

(31.08.2020, 05:48 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Na to se zeptej Honzy Klatovy, jak je z ní nadšenej :-).

Na to se raději neptej  Big Grin
Už nesmí domů Cool

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#9

(31.08.2020, 06:05 PM)Honza Klatovy Napsal(a):  Na to se raději neptej  Big Grin
Už nesmí domů Cool

A já jsem sehnal další kousek a jsem nadsenej ;-)

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#10

(31.08.2020, 08:32 PM)admin Napsal(a):  A já jsem sehnal další kousek a jsem nadsenej ;-)

Tak to někdy musíme vyzkoušet. Fakt jsem na to zvědavý. Třeba to byl nějaký špatný kousek, ale prostě v testu několika stanic dopadla nejhůř.

Apropo, nepatří tato diskuze už raději jinam? Wink

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)