Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S dualbandem na portable?
#1

K moji Pmrce jsem si před časem zakoupil můj první dualband a to Wouxun KG-UV9K. Plný očekávání , jak budu honě využívat tuto stanici , její větší výkon... Celkem jsem se divil, jaké mám potíže na 2m / 70cm někoho vůbec uhnat. Postupně se objevují střípky naděje a občas při PMR portable dávám výzvy i na sdílených kmitočtech a udělám pěkné spojení i na sdílenkách (nejvíc zatím 99km)
Společně s PMR si na portable bere dualbandku minimum lidí, možná to je tím, že já nesoutežím a tak tolik neřeším, kolik PMR spojení jsem udělal. Jaké máte zkušenosti ,s provozem na sdílených , Vy?

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

Nevidím důvod, proč by VHF/UHF nemělo žít. Zvlášť večer a o víkendech, kdy tam nejsou nádražáci a jeřábníci. Asi nás je málo... Já udělám na sdílákách spojení pouze když chytnu na PMR kluky, o kterých vím, že mají i dual band a domluvíme se, že přejdeme na sdílené. Je to škoda!
Odpovědět
#3

zasadni problem jsou anteny na dualbandech...kdyz se nahodou vyrobci podari tak jede na ama pasmech...ale i to je malokdy...na sdilakach jjsou zcela uplne mimo ladeni a proto nic nevyzari a jelikoz antena je "ladena propust"...tak ani moc neslysi..tedy nefunguje a stanice za to fakt nemuze...nebo snad myslite ze antena co k tomu prodavaji ma treba na vhf sdilakach lepsi psv nez 6? ..nema...znovu to napisu..nema Big Grin ...pro vas...zaric napajeny na konci je pouzitelny +-4-5 mhz od sve rezonance...tedy kdo veri napisu ze antena je 400-470mhz/136-174 by si mel o tom aspon neco malicko precist...jak VF funguje....a nedivit se ze to nechodi Sad
Odpovědět
#4

Samozřejmě, tohodle jsem si už vědom z vlastních zkušeností  Big Grin kdy jsem řešil, proč mi nová Diamond SRH-771 a řešil , proč má na 172.xxx téměř nulovej příjem , než origo anténa Big Grin

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#5

(28.08.2020, 05:08 PM)roman brod Napsal(a):  zasadni problem jsou anteny na dualbandech...kdyz se nahodou vyrobci podari tak jede na ama pasmech...ale i to je malokdy...na sdilakach jjsou zcela uplne mimo ladeni a proto nic nevyzari a jelikoz antena je "ladena propust"...tak ani moc neslysi..tedy nefunguje a stanice za to fakt nemuze...nebo snad myslite ze antena co k tomu prodavaji ma treba na vhf sdilakach lepsi psv nez 6? ..nema...znovu to napisu..nema Big Grin ...pro vas...zaric napajeny na konci je pouzitelny +-4-5 mhz od sve rezonance...tedy kdo veri napisu ze antena je 400-470mhz/136-174 by si mel o tom aspon neco malicko precist...jak VF funguje....a nedivit se ze to nechodi Sad

S tím nelze než souhlasit, ale to není hlavní příčina ticha na sdílákách... Nebo ano?
Odpovědět
#6

(28.08.2020, 05:25 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Samozřejmě, tohodle jsem si už vědom z vlastních zkušeností  Big Grin kdy jsem řešil, proč mi nová Diamond SRH-771 a řešil , proč má na 172.xxx téměř nulovej příjem , než origo anténa Big Grin

noo..bohuzel to presne tak je..ja mam orygo gumitka puvodne z bao preladenyho na oboje sdilenky a neni problem pokecat 167km z Kozakova na klinovec na vhf sdilence na 0.6w coz je nejmin co ta DMR rucka umi dat.... Big Grin  a pak na mne jini rvou kolik ze jsem tam mel nalozeny ze se na mne i na plnej vykon nedovolali Big Grin
Odpovědět
#7

Alpinete, mám toho samého wokouna a jedu tam nagoya 771. Měla by to být stejná jako diamondka, ale asi neni podle testů. Vím, že jsme to už spolu 2x zkoušeli, já tě vůbec nebral a ty mě ano?
Protože já jsem s tou anténou spokojený. Na pmr to mam vyzkoušeno, že je to něco mezi sencorkou a midlandem g9pro. Takže dobrý...

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#8

(28.08.2020, 05:25 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Samozřejmě, tohodle jsem si už vědom z vlastních zkušeností  Big Grin kdy jsem řešil, proč mi nová Diamond SRH-771 a řešil , proč má na 172.xxx téměř nulovej příjem , než origo anténa Big Grin

Vidíš a ta moje na VHF sdílenkách šlape skvěle, bo místo na 146 MHz se jim podařilo ji "odladit" právě někam skoro ke 180 MHz ????

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#9

(29.08.2020, 09:11 AM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Vidíš a ta moje na VHF sdílenkách šlape skvěle, bo místo na 146 MHz se jim podařilo ji "odladit" právě někam skoro ke 180 MHz ????

jj tak se to taky stane..za to podekuj te soudruzce v cine co tu antenu kompletuje...neresi vubec pocet zavitu v l-clanku ...uz vubec ne kapacitu kondenzatoru..jestli to ma byt napr 9.5 zavitu s odbockou na 5 zavitu a kondik ma byt 3.2pF..takove detaily soudruzka neresi..musi splnit normu poctu kuru za hodinu Big Grin Big Grin
Odpovědět
#10

(29.08.2020, 10:28 AM)roman brod Napsal(a):  jj tak se to taky stane..za to podekuj te soudruzce v cine co tu antenu kompletuje...neresi vubec pocet zavitu v l-clanku ...uz vubec ne kapacitu kondenzatoru..jestli to ma byt napr 9.5 zavitu s odbockou na 5 zavitu a kondik ma byt 3.2pF..takove detaily soudruzka neresi..musi splnit normu poctu kuru za hodinu Big Grin Big Grin

Asi jí trochu ujela ruka. Btw... Docela slušně to poslouchá i lítadla. Ještě mám doma Diamond HC-100S, ta je jen na VHF a měla by se zastřihávat podle diagramu (na sdílenky to znamená jí třetinu fiknout). Problém je, že nikdo neví, kam je vlastně naladěná, když jsem fiknul tu předešlou, tak místo zlepšení se to na sdílenkách zhoršilo (vlastně se zhoršila v celém rozsahu 108 - 174MHz). Musím si ji nechat na srazu od Fantomase změřit, kde vlastně rezonuje.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)