Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wouxun KG-T60 a KG-R70 prichazeji...
#1

Mate je uz nekdo? Parametry se mi libi a po prozkoumani programovaciho softu se zdaji byt ok. I modulace, jak jsem slysel neni vubec spatna, domnenka, ze rucka musi byt ticha je zrejme vyvracena. Pokud mate zkusenosti, tak se prosim podelte. Rozhodne ma standard Kenwood konektor, coz je znacna vyhoda. Konecne ma "President Randy 3" prvni vaznou konkurenci  Smile

Odkaz s technickými informacemi výrobce KG-R70 (uvedeni podzim 2023): https://wouxun.com/radios/KG-R70.aspx
a starsi Wouxun KG-T60 (uvedeni jaro 2022): https://www.wouxun.com/radios/KG-T60.aspx

[Obrázek: r70_enb.jpg]
Odpovědět
#2

Prvni dojmy po rozbaleni R70: konecne stanice s beznym analogovym potenciometrem, ktera nekrici uz od nejnizsi hlasitosti (u RANDY-3 problem), krasny individualni popis (8 znaku) pameti s velkym fontem na displeji citelnem za vsech podminek, lze naprogramovat treba vsechny CZ-CB hotspoty s popisem-skvela prace a na tohle jsme cekali! Jinak baterie klasika se zapadkou a vysokou kapacitou 2600mAh (19,24Wh), za dve sekundy vymenena za jinou (u RANDY-3 zdlouhave sroubujete), klips je soucasti stanice ne baterie-nehrozi, ze se vratite pouze s baterii na opasku :-) 4 volne programovatelne klavesy na kratky i dlouhy stisk = az 8 funkci dle volby v software. TOT je seriozne definovatelny od 15 - 900 sekund a ne jako u RANDY-3 pouze ON/OFF bez moznosti zmenit cas! CTCSS jsou nastavitelne zvlast pro RX a TX. Umi i rozdilne frekvence t.zn. nekde poslouchat a jinde vysilat. Nakonec mi funguje opet stary Kenwood mikrofon, zadne trable s prislusenstvim-vse standard. V baleni je prilozena redukce sma na bnc.
Necekejte ale sadu do auta, zadny systemovy konektor na externi napajeni + antenu, coz u RANDY-3 maji vyborne propracovane. Ano R70 je slusne a relativne male radio (proti RANDY-3), programovani pres PC beznym kabelem s prevodnikem v nem, vyuzitelny i od jinych stanic napr. Baofeng posunuje pristroj do jine kategorie. Ted kdyz se nove pouzivaji na stejnych frekvencich rozdilne ctcss u CZ CB HOTSPOTU je tato stanice naprosto genialni a 400 pametovych mist je dostatecne pro radne naprogramovani vsech CB hotspotu. Libi se mi-davam ji sanci a uvidime co dokaze v terenu.
Odpovědět
#3

Co vime o T60? Porovnam modely T60 a R70.
T60 ma navic proti R70: DTMF (jenze bez klavesnice jedine naprogramovat s konkretni pameti), otočný krokovač protoze ma i VFO mod (k cemu je VFO mod u CB netusim), scrambler, USB-C na těle stanice, vyssi odolnost proti povetrnostnim vlivum (jenomze budete muset sroubovat 2x srouby gumove krytky pri pouziti externiho mic/speak - u R70 krytku na 1x sroubu jen odklopite a pretocite dolu) a rozmerove mensi.
U T60 horsi nez na R70: slabsi baterie v baleni o 23%, horsi prednes z repro, popis pameti pouze 6 znaku (R70 ma: 8), display neumoznuje volby trvaleho sviceni - tohle povazuji za nejvetsi problem, omezene funkce u prog. tlacitek napr. nelze nastavit rychle otevreni squelche, ma o jedno programovatelne tlacitko mene, horsi programovaci software spolecny pro vice typu stanic a nektere polozky jsou timto nefunkcni (R70 ma relativne seriozni software pouze pro ni).

Budou dostupne baterie a eliminator pro T60? Nevime.
Model R70 ma aktualne bezne dostupne baterie i eliminator v CZ.
Kdyz doplnite o dalsi vase poznatky, budu rad.
Odpovědět
#4

Díky Bejko za prvotní porovnání. Už jsem na novej model také koukal,ale jen okrajově.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#5

Shrnu moznosti prislusenstvi k Wouxun KG-R70:
- Baterie 2600mAh (19,24Wh) part code: BLO-009 jsou verze s USB-C a bez USB-C.
- Baterie 1700mAh (12,58 Wh) part code: BLO-008 prozatim pouze bez USB-C.
- Eliminator 12V-24V part code: ELO-003
- Bateriove pouzdo 5xAA part code: BAO-004
Dalo by se rict, ze baterie i eliminator pro R70 jsou bezne dostupne v CZ a kompatibilni s modelem KG-UV8D.

Ovsem pro model KG-T60 je prislusenstvi v tuto chvili nezname. Nevime co pouzit. Bohuzel.
Odpovědět
#6

Poridil jsem tez T-60, protoze umoznuje provoz i v AMA pasmu 10m. Tuto sobotu jsem na FH-1 a  FH-3 slysel prevadece v US. Citlivost i odolnost slusna, chce to jine anteny. Moznost naprogramovani az 400 pozic. Jsem mile prekvapen.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)