Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vertex Standard VX-146
#21

(15.10.2020, 09:32 AM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Tak já to myslel ohledně programování FT-60 a dalších strojů. VX-146 se dá naprogramovat komplet z ruky za 5 minut, tam není moc co řešit.

Přesto jsou věci, které umí naprgat jen ten software. Konkrétně se v tom softwaru dá zapnout servisní mód, který umožňuje nastavovat opravdu zajímavé věci - například hýbat s výkonem nebo kalibrovat frekvenci, pokud stanice trochu ujede. Servisní mód se zapne tak, že se program spustí z příkazové řádky s nějakým switchem (momentálně si ho nevybavuju, že by /s ?) a program po něm pak chce heslo. Správné heslo je "ansho-bango". Dalo mi dost práce, než jsem ho zjistil, a zdá se, že funguje na více softů od yaesu/vertexu. Nicméně možnosti servisního menu jsem nezkoušel, nějak jsem neměl důvod.
Odpovědět
#22

Tak zkusit by se to mohlo ;-) . Musím se kouknout, kterým že softem se to dá oprznit :-).

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#23

(16.10.2020, 12:01 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Tak zkusit by se to mohlo ;-) . Musím se kouknout, kterým že softem se to dá oprznit :-).

Určitě to zkus, těším se na výsledek. Budeš k tomu potřebovat program CE53. Ten je k sehnání na nejmenovaných ruských stránkách, to najdeš.
Je tu jistá možnost, že ce53 ti bude padat, protože mu chybí jedna knihovna. Pokud to bude tvůj případ, tak napiš, je na to jednoduchá finta.
Odpovědět
#24

Na ty ruské stránky se mi moc nechce, často je to semeniště virů :-/. Kouknu na ta CDčka, co žlutej koroňák posílá k programovacím kablíkům, jestli to tam nejni (bo obvykle toho tam je hafo). A nakonec - Vertex mi šlape dokonale, sedí na frekvenci, jak Žába na deníku CL6, vysílá, jak o život (dostávám na jeho relace zdaleka nejlepší raport ze všech mých stanic) a jediné, co by mě tam zajímalo, je rozšíření na 16 kanálů... Což IMHO nikdá nebude. A to je věčná škoda.  Sad

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#25

(20.09.2020, 07:31 AM)tomasstodulky Napsal(a):  ahoj, a tobě se to povedlo preprogramovat?
protože mě se tam nepovedla nahrát ani změna konfigurace v rámci pmr. a spíš než vyšší výkon by to chtělo další frekvence.

jen blbnětě s PA....SE vlašimák picne.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)