Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Reálný výkon ručních radiostanic na sdílených kmitočtech
#1

Před nějakým časem se mi do rukou dostala radioamaterská ruční stanice Yaesu VX8 a tím to vše začalo .  Po několika pokusech , udělat spojení na sdílených frekvencí VHF (vhf5 173,050Mhz), kdy jsem s touto stanici zaznamenal nevalné výsledky , jsem začal pátrat , proč tomu tak je . Dostal jsem se k článku jednoho radioamatéra , který tuto stanici kdysi recenzoval. V recenzi uvádí , že po rozšíření stanice , vysílá na frekvenci +- 172mhz , pouze 0,5watt. Tato skutečnost by odpovídala mé zkusenosti . Konzultoval jsem to s Vlastou Kaznějov , který mi nabídl provést měření několika ručních radiostanic a porovnat , jejich výstupní vykon na frekvenci 145,000Mhz vs 173,050Mhz v Low/HI výkonem .
K měření jsem nachystal tyto svoje radiostanice a přidávám naměřené údaje :
                           145Mhz         173,050Mhz
Yaesu FT-60        0,6/4,8watt - 0,5/4,2watt
Icom T70E          0,8/5,2watt - 0,4/3watt
Kenwood TH F7   0,1/4,8watt - 0,3/3watt
a zapůjčená 
Yaesu VX8          0,1/4,6watt - 0,1/0,5watt

Měření jasně prokázalo , ze Yaesu vx8 dává na sdílených vhf frekvencí opravdu jen 0,5watt a nejlépe obstála Yaesu FT-60 , kdy na 173,050Mhz dává krásných 4,2watt.
Měření bylo samozřejmě prováděno do umělé zátěže.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět


Příspěvků v tématu

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)