Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakou PMR vysílačku pořídit
#1

Chtěl bych poradit s výběrem vysílaček PMR. Chci to používat se svým 10 letým synek. Zkusit poslouchat co se v éteru šustne někde na nějakém kopci. Hodně chválí vysílačky Sencor SMR 600 TWIN, ty už se dají těžko sehnat ale náhradou jsou Sencor SMR 601 TWIN a nebo my máme v práci ještě Motorola TLKR T82 Extreme. Teď je budu zkoušet. Co chci aby vysílačka měla. Aby se místo baterek mohly dát AA baterie. U té Motoroly je to skvělý, nemá žádný stojánek, na jeden zdroj do zásuvky se dají nabíjet obě vysílačky a místo dobíjecích bateriií lze dát 3xAA. Nevím jak je to u SMR 601.
Dle tohoto videa je ale prý SMR 600 (předpokládám že i 601) složitá.
https://www.youtube.com/watch?v=gBgkbXMWa4E

SMR 601 - 16 kanálů, dosah 8 km.
Motorola TLKR T82 - 16 kanálů, dosah 10 km.

Kterou byste mi doporučili pro naše potřeby?
Děkuji
Odpovědět
#2

Ahoj,

u T82 je problém s otvíráním šumové brány (squelche), kde než to přepneš, může Ti spojení útéct. Ale rozšířené jsou vcelku dost. 

Na dosah udávaný výrobcem se vůbec nedívej. Já mám Sencor SMR-601 a zatím rekordní DX na 290 km viz http://www.cbpmr.cz/deniky/31754.htm

Minulý týden jsem vzal 10letou dceru s sebou na kousek NovContestu a SMR-601 ovládala v pohodě. 
Zapínáš a volume řešíš otočným voličem nahoře. Skenování se sice pouští z menu (ano, jednotlačítko na TLKR je výhoda), ale není to nic hrozného. Prostě 5x stiskneš menu a následně Up nebo Down. Squelch se otevře dvojstiskem Menu + Down (běžně dělám jednou rukou) a hlavně zůstane otevřen i po zaklíčování. 

Jinak SMR-601 je napájena 4x AAA. 

Víceméně jsem loni vybíral ze stejných typů jako Ty, ale pro mě je ten squelch klíčový. Brácha má doma sadu TLKR T80 a přemýšlím, jestli ho nepřemluvím, že by mi jeden kousek prodal, protože tam je scan i squelch na samostatné tlačítko (resp scan také přes menu, ale je to první položka a je to jak "double click") a squelch také zůstává po zaklíčování otevřen. Značka ideál... Wink


Přeji štastnou ruku při výběru a případně v éteru na slyšenou.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)