Anketa: Zajímá mě vysílání v dPMR? - Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
ANO
50.00%
3
50.00%
NE
33.33%
2
33.33%
JEŠTĚ JSEM SE NEROZHODL
16.67%
1
16.67%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. Zobrazit výsledky

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

dPMR, zkušenosti z praxe
#1

Protože se dPMR odlišuje od DMR, dovolím si založit nové vlákno, ve kterém bychom mohli sdílet praktické zkušenosti s tímto druhem vysílání. Na úvod vykolíkuju hřiště  Big Grin

dPMR používá kanály o šířce pásma 6,25 kHz pro všechny režimy/vrstvy. Používá se FDMA (Frequency-Division Multiple Access), což je zkratka pro vícenásobný přístup s frekvenčním dělením, takže každý uživatel při hovoru v rádiu zabírá jeden celý kanál 6,25 kHz.

Úroveň 1, bezplatná (dPMR446)
dPMR pro použití v bezlicenčním pásmu PMR446. Omezeno pouze na frekvence PMR446, ruční stanice s maximálním výstupním výkonem 0,5 W a pevnou anténou. Není to stejné jako DMR úrovně 1. Také není kompatibilní. dPMR může být použiáno pouze v zemích, kde je PMR446 legální, a to v simplexním režimu bez opakovačů, převaděčů apod.
Možnost zasílání krátkých datových zpráv (SDM)

Úroveň 2 
Licencované využití, možnost základnových stanic, telefonní brány apod.

Úroveň 3
Licencované využití, navíc možnost trunkových systémů.



Více informací zde

Zajímají mě zkušenosti z praxe. Jak chodí dPMR na portable, jaký je na dPMR provoz apod. Já variantně uvažuju o dPMR vysílačce (Motorola XT660d) a řeším, má-li to význam.

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět
#2

(15.11.2021, 09:56 AM)Tomáš 7 Napsal(a):  Ahoj nemám zkušenost na dPMR a netuším zda to v ČR je Použitelné !! ok2avs 

Shy Smile Rolleyes



Protože se dPMR odlišuje od DMR, dovolím si založit nové vlákno, ve kterém bychom mohli sdílet praktické zkušenosti s tímto druhem vysílání. Na úvod vykolíkuju hřiště  Big Grin

dPMR používá kanály o šířce pásma 6,25 kHz pro všechny režimy/vrstvy. Používá se FDMA (Frequency-Division Multiple Access), což je zkratka pro vícenásobný přístup s frekvenčním dělením, takže každý uživatel při hovoru v rádiu zabírá jeden celý kanál 6,25 kHz.

Úroveň 1, bezplatná (dPMR446)
dPMR pro použití v bezlicenčním pásmu PMR446. Omezeno pouze na frekvence PMR446, ruční stanice s maximálním výstupním výkonem 0,5 W a pevnou anténou. Není to stejné jako DMR úrovně 1. Také není kompatibilní. dPMR může být použiáno pouze v zemích, kde je PMR446 legální, a to v simplexním režimu bez opakovačů, převaděčů apod.
Možnost zasílání krátkých datových zpráv (SDM)

Úroveň 2 
Licencované využití, možnost základnových stanic, telefonní brány apod.

Úroveň 3
Licencované využití, navíc možnost trunkových systémů.



Více informací zde

Zajímají mě zkušenosti z praxe. Jak chodí dPMR na portable, jaký je na dPMR provoz apod. Já variantně uvažuju o dPMR vysílačce (Motorola XT660d) a řeším, má-li to význam.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)