Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DVB-T2 příjimače
#1

Zdravím, možná jsem ve špatné kategorii, kdyžtak vlákno přesuňte do lepší.

Nejsem televizní fanda, ale tak ze zajímavosti jsem si chtěl v kraji kde lišky dávají dobrou noc rozchodit příjem DVB-T2. Chtěl bych se zeptat, zda někdo má zkušenosti se set-top-boxy a má nějaké srovnání co do kvality příjmu. Zdá se mi, že jsou osazeny naprosto tragickými příjimači, jak set-top-boxy, tak DAB rádia, v porovnání s HAM vybavením, jelikož když někde v okolí 30-40 km vysílá nějaký kotelník v závodě na 2m bandu 1000 W, beru ho i na kus koaxu bez antény. Jak je možné, že pro příjem TV jsem si musel na podobně vzdálený vysílač jedoucí daleko větším výkonem poměrně přesně nasměrovat LPDA anténu a stejně mi set-top-box nehlásí 100% čistý příjem? Nabídky obchodů jsou plné set-top-boxů, ale nevidím nikde srovnání kvality příjimačů (a la Sherwoodova tabulka pro HF RIGy)...

Zadruhé, zajímalo by mne, existují-li "pokročilejší" boxy, kde lze trochu koukat na "debug výpisy", třeba síla signálu, počet framů s chybou, atd.

Zatřetí konečně, můj set-top-box měl HDMI výstup a ačkoliv HDMI by mělo být snadno konvertovatelné na DVI, tak mi DVI monitor nechce ukazovat obraz, Je možné nějak konfigurovat vlastnosti HDMI, abych mohl zvolit nějaký režim kompatibility?

Díky.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
DVB-T2 příjimače - od Saruman - 16.08.2021, 02:38 PM
RE: DVB-T2 příjimače - od Tonda OK1SDR - 16.08.2021, 03:08 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)