Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DVB-T2 příjimače
#1

Zdravím, možná jsem ve špatné kategorii, kdyžtak vlákno přesuňte do lepší.

Nejsem televizní fanda, ale tak ze zajímavosti jsem si chtěl v kraji kde lišky dávají dobrou noc rozchodit příjem DVB-T2. Chtěl bych se zeptat, zda někdo má zkušenosti se set-top-boxy a má nějaké srovnání co do kvality příjmu. Zdá se mi, že jsou osazeny naprosto tragickými příjimači, jak set-top-boxy, tak DAB rádia, v porovnání s HAM vybavením, jelikož když někde v okolí 30-40 km vysílá nějaký kotelník v závodě na 2m bandu 1000 W, beru ho i na kus koaxu bez antény. Jak je možné, že pro příjem TV jsem si musel na podobně vzdálený vysílač jedoucí daleko větším výkonem poměrně přesně nasměrovat LPDA anténu a stejně mi set-top-box nehlásí 100% čistý příjem? Nabídky obchodů jsou plné set-top-boxů, ale nevidím nikde srovnání kvality příjimačů (a la Sherwoodova tabulka pro HF RIGy)...

Zadruhé, zajímalo by mne, existují-li "pokročilejší" boxy, kde lze trochu koukat na "debug výpisy", třeba síla signálu, počet framů s chybou, atd.

Zatřetí konečně, můj set-top-box měl HDMI výstup a ačkoliv HDMI by mělo být snadno konvertovatelné na DVI, tak mi DVI monitor nechce ukazovat obraz, Je možné nějak konfigurovat vlastnosti HDMI, abych mohl zvolit nějaký režim kompatibility?

Díky.
Odpovědět
#2

Co se týče kvality a doporučení přijímačů, tak nemám / neznám nic :-)

Ale trochu rozvedu téma - 30Km chytnu na rádiu (HAM) i s menším výkonem. U HAM posloucháš analogový signál, který můžeš poslouchat a uchem "dekódovat" i když je hodně v šumu. U digitálních signálů je to horší či spíše "jiné". Signál může být i slabší a TV/DAB Ti bude hrát dobře, a nebo budeš mít dobrý či dokonce silný signál a nebude hrát nic. Digitál je háklivější na kvalitu. Do určité kvality se dá signál "dopočítat" / opravit, pak už je nepoužitelný. A u analogu to bude šumět, ale stále hrát. Stejné jako s DMR a analogem. Analog, bude mít o kousek delší dosah, ale zato digitál bude na hranici mít stále stejnou kvalitu.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)