Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alinco DJ-VX50EX
#11

(08.12.2021, 11:58 PM)Saruman Napsal(a):  Zkratka NOAA nepřipadá pouze na družice NOAA, ale je to National Oceanic and Atmospheric Administration, tedy americký národní ústav pro počasí. Nemám přímo VX-50, tak nevím, co je tam předprogramované za kanály, ale v jiných stanicích se pod "NOAA kanály" obvykle rozumí kanály, kde v USA lze chytat informace o počasí normálně v modulaci FM. Tyto kanály jsou nám v Evropě k ničemu.

Obrázky z NOAA družic lze chytat i na běžné ručky, které umí dané frekvence, viz YouTube kanál ModernHAM, který to předváděl i s Baofengem UV-5R. Nicméně je lepší použít SDR, už proto, že signál z NOAA družic je 34 kHz široký a šířka pásma u běžných FM stanic je kolem 15 kHz, takže víc než polovinu informace ztratíte. Těžko také budou frekvence těchto družic naprogramované v nějaké ručce, neboť podléhají Dopplerovu jevu a je třeba plynule upravovat frekvenci během přeletu.

P. S. Jinak by mě VX-50 také zajímalo. Má to stejnou baterku jako DJ-A446? Co nějaké další testy?

Ano, plně s Tebou souhlasím :-)
Odpovědět
#12

(25.09.2021, 09:48 AM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Tutu stanici vlastním cca 3 týdny.
*
*
*
- U leteckého pásma lze přepínat krok 5/8,3khz

Popřípadě se ptejte.

Ahoj, měl bych po čase zase jeden dotaz  Smile
Jde nějak ve stanici uložit kalály/frekvence u leteckého pásma?
Mám uložené frekvence na sdílenkách a PMR ale zatím jsem nepřišel na to, jak uložit frekvence na air bandu. 
Zatím si frekvence pamatuji, ale zjišťuji, že mi začíná docházet paměť  Big Grin

Alinco DJ-A446E, Midland G7Pro, SilverCrest SFG 8000 B2, Alinco DJ-VX50EX + SRJ-F40A + SRJ-77, President Randy III + Hyflex CL 27 TNC
Odpovědět
#13

(12.01.2022, 07:53 PM)Martin Brdy Napsal(a):  Ahoj, měl bych po čase zase jeden dotaz  Smile
Jde nějak ve stanici uložit kalály/frekvence u leteckého pásma?
Mám uložené frekvence na sdílenkách a PMR ale zatím jsem nepřišel na to, jak uložit frekvence na air bandu. 
Zatím si frekvence pamatuji, ale zjišťuji, že mi začíná docházet paměť  Big Grin

Pozdě , ale přece. Bohužel má tato stanice oddělenou pamět pro VHF/UHF a letecké pásmo. Už stanici nevlastním a myslím, že to mělo pamět pro 20 frekvencí, bez možnosti pojmenování. Stanice je dobře odolná, u vysílače Svatobor a Brno, fungovola bez problémů...
Ještě k tomu Air bandu, musíš být přepnutý v air bandu, aby jsi mohl letecké frekvence ukládat. Pokud to děláš přes kabel, tak v programu to najdes snadno, mám to prostě oddělenou pamět. Takže buď skenuješ airband, nebo VHF/UHF.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#14

(16.01.2022, 03:59 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Pozdě , ale přece. Bohužel má tato stanice oddělenou pamět pro VHF/UHF a letecké pásmo. Už stanici nevlastním a myslím, že to mělo pamět pro 20 frekvencí, bez možnosti pojmenování. Stanice je dobře odolná, u vysílače Svatobor a Brno, fungovola bez problémů...
Ještě k tomu Air bandu, musíš být přepnutý v air bandu, aby jsi mohl letecké frekvence ukládat. Pokud to děláš přes kabel, tak v programu to najdes snadno, mám to prostě oddělenou pamět. Takže buď skenuješ airband, nebo VHF/UHF.

Díky, už se podařilo  Smile Je potřeba být přepnutý v air bandu v režimu VFO a pak lze frekvence ukládat přes FUNC+* a jak píšeš, je tam 20 pozic 00-19.
Jinak já jsem se stanicí spokojený, teď když vím, jak ukládat frekvence v air bandu, tak už nemám co bych ji vytkl.

Alinco DJ-A446E, Midland G7Pro, SilverCrest SFG 8000 B2, Alinco DJ-VX50EX + SRJ-F40A + SRJ-77, President Randy III + Hyflex CL 27 TNC
Odpovědět
#15

Tak už jsem s touto stanicí měl krátce také tu čest. Hodnotím ji kladně, příjem dobrý, srovnával jsem ji s DJ-A40 na PMR i HAM UHF pásmu, anténa Nagoya NA-771 (obě) a slyšelo to v podstatě stejně dobře. Na portable tedy nebylo žádné rušení z vysílačů atp., čistý přírodní kopec. Takže odolnost otestovanou zatím nemám.

Originální pendrek děsivý, ale možná jen můj kus.

Příjem VHF Airbandu ale výrazně zaostává za Yaesu FT-60R nebo FT-3DE, tam kde obě Yaesu čistě mluvily radio 5, VX50 se zmohla sotva na radio 3.

Celkově na mě ale udělala stanice velmi dobrý dojem, kvalitní příjmač a zvuk čistý a srozumitelný. Pokud ale chcete využívat příjem Airbandu, poohlédněte se jinde.
Odpovědět
#16

Jen doplnim, super airband poslouchalo jeste Yaesu FT70D a uplne nejlepe poslouchal airband scanner Uniden UBC 125 XLT. to byla pecka. Lituju ze jsem ho dal kdy pryc. Na druhou stranu ja zas takovej blazen do letadel nejsem, takze vlastne nemel vyuziti ...

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#17

Mám ještě dotaz na majitele těchto rádií -- existuje někde programovací software? Nenašel jsem zatím nic. Pokud někdo máte, tak se prosím podělte. Díky.
Odpovědět
#18

(23.09.2022, 08:49 AM)Saruman Napsal(a):  Mám ještě dotaz na majitele těchto rádií -- existuje někde programovací software? Nenašel jsem zatím nic. Pokud někdo máte, tak se prosím podělte. Díky.

SW na programování je ke stažení na stránkách Elixu.
https://elix.cz/produkt/alinco-dj-vx50-n...rijem-air/

Alinco DJ-A446E, Midland G7Pro, SilverCrest SFG 8000 B2, Alinco DJ-VX50EX + SRJ-F40A + SRJ-77, President Randy III + Hyflex CL 27 TNC
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)