Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Když železo, tak auto
#1

Bylo dřív:
autobaterie se stále nabíjí při běhu motoru, zásuvka zapalovače má šťávu pořád
když to nestačí do zapalovače, připojím se rovnou na baterku, když chci fakt 100W, nastartuji motor

Je teď:
baterie se NENABÍJÍ, jen vybíjí, nabíjí se jen při brždění motorem
zapalovač má šťávu jen při zaplém zapalování a po pěti minutách se i tak vypne
připojovat se na baterii nemá smysl, je udržovaná permanentně vybitá, aby se dalo nabíjet z kopce a při zpomalování

Prostě zoufalství! V novém autě se nedá ani poslouchat muzika, za pár minut se to vypne i při zaplém zapalování. Po několika "obnoveních funkce" už to nenaběhne vůbec, protože baterka má málo.
Za jízdy je na baterce 12V, při brzdění motorem 15V.
Takže start-stop je vlastně až to nejmenší zlo, to se dá vypnout!

Jediná výhoda? Na kopec jedu za 5,5 litru benzínu, z kopce domů za 3,5 litru.

A vy, co se smějete, na vás taky dojte. Můj dvacetiletý vrak už nemá cenu udržovat. Jednoho dne nám stejně zdraží benzín tak, že jízda autem bude luxus.
Zlatá 120ka. To byl nejlepší offroad bez zbytečností.
Odpovědět
#2

(05.04.2021, 11:43 AM)OK 2HF Napsal(a):  Bylo dřív:
autobaterie se stále nabíjí při běhu motoru, zásuvka zapalovače má šťávu pořád
když to nestačí do zapalovače, připojím se rovnou na baterku, když chci fakt 100W, nastartuji motor

Je teď:
baterie se NENABÍJÍ, jen vybíjí, nabíjí se jen při brždění motorem
zapalovač má šťávu jen při zaplém zapalování a po pěti minutách se i tak vypne
připojovat se na baterii nemá smysl, je udržovaná permanentně vybitá, aby se dalo nabíjet z kopce a při zpomalování

Prostě zoufalství! V novém autě se nedá ani poslouchat muzika, za pár minut se to vypne i při zaplém zapalování. Po několika "obnoveních funkce" už to nenaběhne vůbec, protože baterka má málo.
Za jízdy je na baterce 12V, při brzdění motorem 15V.
Takže start-stop je vlastně až to nejmenší zlo, to se dá vypnout!

Jediná výhoda? Na kopec jedu za 5,5 litru benzínu, z kopce domů za 3,5 litru.

A vy, co se smějete, na vás taky dojte. Můj dvacetiletý vrak už nemá cenu udržovat. Jednoho dne nám stejně zdraží benzín tak, že jízda autem bude luxus.
Zlatá 120ka. To byl nejlepší offroad bez zbytečností.

To mas hybrid nebo elektro? Uz jsem cetl ze i nove naftaky maji jakesi straslive inteligentni nabijeni, tak jestli to je ono.
Odpovědět
#3

Stará trakční 120Ah v pohledném pouzdře, hozená v kufru auta.  Tongue
Odpovědět
#4

Dneska mě pobavil start-stop systém. Zapomněl jsem ho po nastartování vypnout. Ujedu 150m na semafor a motor chcípl. Teplota kolem nuly.  To myslí vážně? Když, tak až při plné teplotě oleje! A to jsem i svítil, kvůli sněhové bouři.
Každý PMRkař ví, že olověná baterie musí být pořád nabitá na 100%, jinak sulfatuje. Ve starém autě baterka vydržela 8 let. Vydrží v novém aspoň jeden rok, s tímto zacházením? Velmi smutné, není na výběr. Dobře už bylo.

Z wiki:


[*]Napětí naprázdno nabité 6článkové baterie: 12,6–12,8 V
[*]Napětí naprázdno vybité 6článkové baterie: 11,8–12,0 V
 


Systém má za jízdy max. 12V. Ale ne úplně na prázdno. Kdeže je těch 14,2V v poctivém autě! Takže můj 150W měnič 12/230 do zapalovače, můžu vyhodit, bude stále pískat, že má podpětí.
Odpovědět
#5

(06.04.2021, 10:40 AM)Fantomas Napsal(a):  Stará trakční 120Ah v pohledném pouzdře, hozená v kufru auta.  Tongue

Když tak si vytiskneš na 3D krabičku na baterii :-):-):-)
Odpovědět
#6

(06.04.2021, 06:34 PM)Tonda OK1SDR Napsal(a):  Když tak si vytiskneš na 3D krabičku na baterii :-):-):-)

tak to už je dávno hotové Smile


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#7

Pokud jedu na víc jak dvouhodinovy portable, tak sebou vozim 100Ah autobaterii, jen to přenášení 26kg není úplně komfortní , alespoň zpevňuji tělo ? v aute mám taky 100Ah , protože 3.0D 6Val a nějaký 2-3 hod vydrží , aniž by auto hlásilo pokles napětí.
Fantomasi , pekna bedynka

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)