Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zkoušky na OK9? Má to smysl?
#11

(05.10.2020, 08:22 AM)OK2-32091 Napsal(a):  proč dělat řidičák na náklaďák, když mi stačí osobák ?

Protože s náklaďákem je větší prča... to dá rozum, ne?  Tongue
Odpovědět
#12

(05.10.2020, 10:52 AM)Fantomas Napsal(a):  Protože s náklaďákem je větší prča... to dá rozum, ne?  Tongue

Problem je, ze kdyz clovek ten nakladak roky neridi, tak je usednuti za jeho volat nezadouci - ono totiz ridicak neridi... ridi ridic. Ale jinak OK, pokud se nekdo tomu venuje na jinych pasmech, disciplinach proc ne.
Odpovědět
#13

Šel jsem na N, na blbnutí s anténami a bez provozních zkušeností to stačí. Na A půjdu až budu umět telegrafii a budu chápat teorii.
Nechci se jen tupě nadrtit na zkoušku, aniž bych věděl o čem je řeč.

OK1RE QTH JO70JJ
Odpovědět
#14

(25.08.2020, 01:00 PM)mouseman Napsal(a):  Má smysl dělat zkoušky na OK9 (tedy novice)? Není lepší udělat rovnou Áčko? Ten rozdíl snad není takovej ne? Kdo to zná z praxe?

Od 01/09/2019 má OK9 (operátor třídy N) větší smysl, protože vyhláška č. 120/2019 Sb. implementuje doporučení CEPT ECC/REC (05)06 o Novice Radio Amateur Licence. V praxi to znamená, že i operátor třídy N (Novice) může vysílat v zemích, které již doporučení CEPT ECC/REC (05)06 implementovaly, přestože na webu ČTÚ je uvedeno, že platnost je omezena pouze na ČR. 
Přehled zemí a podmínek za kterých může operátor třídy N vysílat je uveden na webu DARC.DE, např. na Slovensku lze vysílat na všech povolených VHF a UHF pásmech s výkonem 100 W.
Odpovědět
#15

(06.03.2021, 10:17 AM)Tony Mattoni Napsal(a):  Od 01/09/2019 má OK9 (operátor třídy N) větší smysl, protože vyhláška č. 120/2019 Sb. implementuje doporučení CEPT ECC/REC (05)06 o Novice Radio Amateur Licence. V praxi to znamená, že i operátor třídy N (Novice) může vysílat v zemích, které již doporučení CEPT ECC/REC (05)06 implementovaly, přestože na webu ČTÚ je uvedeno, že platnost je omezena pouze na ČR. 
Přehled zemí a podmínek za kterých může operátor třídy N vysílat je uveden na webu DARC.DE, např. na Slovensku lze vysílat na všech povolených VHF a UHF pásmech s výkonem 100 W.

Biflovat se musíš stejně... udělej si rovnou plnotučnou licenci a vůbec o tom  nepřemýšlej...  Tongue
Odpovědět
#16

Vzpomínám na Stříbrňák a dva strachy "vyklepané" kolegy - "ty chceš Novice? Vyser se na to a udělej si plnou licenci" :-) A tak si to udělali a byli rádi. 
Ale vše je pouze Tvoje volba a Tvé rozhodnutí. Všichni kdo Ti radíme, radíme z našeho pohledu, ten Tvůj neznáme.
Odpovědět
#17

Pánové kdo si vzpomíná na původní skupiny D, C, B, A?
Ono to mělo něco do sebe. Člověk musel prokázat jistou operátorskou znalost.
Odpovědět
#18

(14.03.2021, 06:53 AM)OK1XGP Napsal(a):  Pánové kdo si vzpomíná na původní skupiny D, C, B, A?
Ono to mělo něco do sebe. Člověk musel prokázat jistou operátorskou znalo

Nj ale pak když něco neznáš co bys měl znát a na BéCéčku tě zpraží OK1FTA a udělá z tebe totálního kokota před půlkou republiky , má taky něco do sebe  Big Grin
Odpovědět
#19

(14.03.2021, 06:53 AM)OK1XGP Napsal(a):  Pánové kdo si vzpomíná na původní skupiny D, C, B, A?
Ono to mělo něco do sebe. Člověk musel prokázat jistou operátorskou znalost.

Viz příspěvek na minulé stránce... Ano mělo, ale dnes by to nadělalo víc škody než užitku. Mi to zrovna připadá jako házení klacků pod nohy, abych odradil ty mouly, kteří neprokáží o HAM rádio zájem tak obří, který jim umožní zatnout zuby a překonat všechny pasti na cestě k A. Zejména omezení HF pásem s největším provozem a výkonu je, přirovnám-li to opět k dopravním prostředkům, jako bych ti dal řidičák na kolo a až na něm objedeš 10 zemí, povolím ti mopeda, až objedeš půl Evropy, tak to vylepšíme na motorku a teprve pak na auto.... Nechápu, proč bych měl sbírat s QRP výkonem desítky zemí na pásmech, která nechodí, aby mi někdo po letech takové dřiny povolil normálně vysílat s pár sty watty na čtyřicítce... Tohle musí každýho odradit! Já to zrovna chci dělat naopak! Napřed to posbírám mixed se 100W allband a pak se budu fajnšmekrovsky bavit sbíráním rarit jako "udělal jsem všechny karibské ostrovy na 17m QRP za večer, pípaje CW palci u nohy"...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)