Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CRT SS 6900 N Blue
#1

CRT SS 6900 N Blue
[Obrázek: Superstar-SS6900.jpg]
Alias CRT 6900 - AT-5555-Intek HR5500 - Maas DX5000
FUNKCE A VLASTNOSTI
25.615-30.105 MHZ
1) Velký LCD displej pro zobrazení frekvencí a dalších informací
2) Duální digitální výstup pro zobrazení kanálu
3) Použití EL technologii podsvícení
4) Režimy AM, FM, USB, LSB, CW a PA
5) Celkem 6 pásem, v každém pásmu 40-60 kanálů (pokrytí všech používaných frekvencí např. CB; 27,555; atd...)
6) Ladící krok - 10 Hz, 100 Hz, 1 kHz nebo 10 kHz
7) Multifunkční CLARIFIER
8) Flexibilní funkce menu a software pro programování z PC
9) Echo - včetně podrobného nastavení
10) SQ a ASQ (squelch, jen pro FM a AM)
11) RF GAIN - nastavitelné zesílení
12) RF PWR - zesílení výstupního výkonu
13) SCAN - kompletní nebo scan list nastavitelný pomocí ovládacích prvků
14) Roger Beep[i]- včetně podrobného nastavení[/i]
15) NB / ANL – potlačení šumu / automatické lazení
16) Dual Watch
17) Uzamčení funkcí
18) [i]napájení, přepěťová ochrana[/i]
19) Zobrazení SWR, S-Meter/ nebo provozní napětí
20) funkce TOT - lze vypnout
21) HI – CUT zvýšení – snížení
22) EMG nouzový kanál
23) ochrana SWR
24) Ovládání na mikrofonu (UP, Down, AQ)

Vysílačka má možnost naprogramování pomocí kabelu a PC. Bohužel tato možnost je zaprvé dosti zbytečná z důvodu volitelnosti šesti band modů (A-F kde třeba pásmo D je klasika CB pásmo; v pásmu F např. 27,555) a za druhé vysílačka má možnosti dvou módů. Díky čemuž pokrývá ty nejpoužívanější kmitočty, které lze díky clafieru stejně doladit na Vámi požadovanou frekvenci. A za druhé již při zakoupení vysílačky Vám přijde od prodejce zaplombovaná pomocí nálepky na spoji krytu vysílačky a tím je znemožněno naprogramování vysílačky, protože konektor pro programovací kabel se nachází uvnitř vysílačky na desce.

Jsou dvě verze které se vyskytují na trhu. 
1) S programovacím kabelem a softwarem
2) Bez programovacího kabelu a softwaru (většina prodejců - díky tomu nižší cena)


Jak jsem již psal - vysílačka má dva základní přepínatelné bandy - každý z nich má dalších 6 (A, B, C, D, E, F)
Přepnutí těchto dvou základních bandů lze takto:
1. Stisknout a drzet tlačítko FUN + SRF a soucasne zapnout stanici.
2. Na displeji se objevi 1band nebo 2band
3. Kanalovym volicem zvolim pozadovany band
4. Stisknu a drzim tlačítko FUN dokud se na displeji nezobrazi RES a pote REND
5. Vypnout a zapnout stanici


Dotazy ohledně této stanice rád zodpovím :-)

Sencor SMR600, TYT TH-UV88, SilverCrest SFG 8000 B2, Bao UV-5R, Icom IC-F1610, CRT Micron UV, TTi TCB-560, CRT SS 6900N Blue
Odpovědět
#2

(25.12.2020, 11:57 AM)Janek Slabce Napsal(a):  
CRT SS 6900 N Blue
[Obrázek: Superstar-SS6900.jpg]
Alias CRT 6900 - AT-5555-Intek HR5500 - Maas DX5000
FUNKCE A VLASTNOSTI
25.615-30.105 MHZ
1) Velký LCD displej pro zobrazení frekvencí a dalších informací
2) Duální digitální výstup pro zobrazení kanálu
3) Použití EL technologii podsvícení
4) Režimy AM, FM, USB, LSB, CW a PA
5) Celkem 6 pásem, v každém pásmu 40-60 kanálů (pokrytí všech používaných frekvencí např. CB; 27,555; atd...)
6) Ladící krok - 10 Hz, 100 Hz, 1 kHz nebo 10 kHz
7) Multifunkční CLARIFIER
8) Flexibilní funkce menu a software pro programování z PC
9) Echo - včetně podrobného nastavení
10) SQ a ASQ (squelch, jen pro FM a AM)
11) RF GAIN - nastavitelné zesílení
12) RF PWR - zesílení výstupního výkonu
13) SCAN - kompletní nebo scan list nastavitelný pomocí ovládacích prvků
14) Roger Beep[i]- včetně podrobného nastavení[/i]
15) NB / ANL – potlačení šumu / automatické lazení
16) Dual Watch
17) Uzamčení funkcí
18) [i]napájení, přepěťová ochrana[/i]
19) Zobrazení SWR, S-Meter/ nebo provozní napětí
20) funkce TOT - lze vypnout
21) HI – CUT zvýšení – snížení
22) EMG nouzový kanál
23) ochrana SWR
24) Ovládání na mikrofonu (UP, Down, AQ)

Vysílačka má možnost naprogramování pomocí kabelu a PC. Bohužel tato možnost je zaprvé dosti zbytečná z důvodu volitelnosti šesti band modů (A-F kde třeba pásmo D je klasika CB pásmo; v pásmu F např. 27,555) a za druhé vysílačka má možnosti dvou módů. Díky čemuž pokrývá ty nejpoužívanější kmitočty, které lze díky clafieru stejně doladit na Vámi požadovanou frekvenci. A za druhé již při zakoupení vysílačky Vám přijde od prodejce zaplombovaná pomocí nálepky na spoji krytu vysílačky a tím je znemožněno naprogramování vysílačky, protože konektor pro programovací kabel se nachází uvnitř vysílačky na desce.

Jsou dvě verze které se vyskytují na trhu. 
1) S programovacím kabelem a softwarem
2) Bez programovacího kabelu a softwaru (většina prodejců - díky tomu nižší cena)


Jak jsem již psal - vysílačka má dva základní přepínatelné bandy - každý z nich má dalších 6 (A, B, C, D, E, F)
Přepnutí těchto dvou základních bandů lze takto:
1. Stisknout a drzet tlačítko FUN + SRF a soucasne zapnout stanici.
2. Na displeji se objevi 1band nebo 2band
3. Kanalovym volicem zvolim pozadovany band
4. Stisknu a drzim tlačítko FUN dokud se na displeji nezobrazi RES a pote REND
5. Vypnout a zapnout stanici


Dotazy ohledně této stanice rád zodpovím :-)

Díky i toto málo mi pomohlo… Už jsem myslel, že dojde na staré technické: Když selžou všechny pokusy o uvedení zařízení do chodu, zkus manuál!
Odpovědět
#3

Začínám pokukovat po nějaké SSB stanici a narazil jsem na SS-6900 v nové verzi: CRT SS 6900 V BLUE V7 NRC.

CRT píší, že novinky jsou:
- VOX function
- CTCSS/DCS codes
- RX Compander
- TX Noise Gate
- RX Noise Gate (NRC board included)
- Microphone type selection : electret or dynamic
- Program cable connector on the backside of the radio
- Extra ventilation holes ont the top and bottom cover


Nechcete se někdo podělit o dlouhodobější zkušenosti s 6900 nebo AnyTone a dalšími sourozenci? Mě to za 4,5 tisíce přijde jako dobrý poměr cena/výkon. Horzně se mi líbí ty "staromódní" ovládací prvky. Strašně nerad listuju nabídkou opakovaným stiskem stejného tlačítka... Pokaždý jsou prsty rychlejší než hlava... Wink
Odpovědět
#4

Je to v originálu Anytone 5555. Inovovaná verze se značí  AT-5555 PLUS, případně AT-5555 PLUS/N (ta má ještě navíc šumový filtr). Mám tu starší verzi bez PL tónů. Rádio je fajn, jen má pár neduhů - když teda pominu poruchovou podsvětlovací fólii (díky které tyrkysově svítí popisky ovládacích prvků), tak by bylo potřeba zapracovat na scanu - prvák stanice, když někde zastaví a uživatel tam chce zůstat, skočí po vypnutí scanu zpět na výchozí kanál, místo aby zůstala tam, kde se scan zastavil. Pochopil bych to tehdy, pokud by se scan vypínal v běhu - ale proč se složitě dostávat tam, kde se scan původně zastavil a kde jsem chtěl pokračovat v radioprovozu? Druhák pokud se scan v režimu time-scan někde zastaví a po uplynutí pár vteřin pokračuje dál, popojede jen o jeden kanál a tam se zase na pár vteřin zastaví, i když je kanál volný. To jako kdyby se chtěl uživatel ještě vrátit a zároveň pokud by se nechtěl vrátit, aby tam stanice netrčela moc dlouho? Asi... 
Hlavní problém té stanice je ale v dodávaném mikrofonu, který je modulačně velmi slabý a na SSB nepoužitelný (ani na FM to není nic moc). Ta nová verze už ale má přepínání dynamika/elektret a i s originálním mikrofonem mluví velmi dobře. Stejně je ale lepší si dokoupit nejaký kompresorový mikrofon (dnes asi pouze ve verzi "echomikrofon"). Jinak spokojenost, je to takovej poslední vyslanec dávných CB časů s velkými krabicemi a spoustou čudlíků a tlačítek.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#5

Díky za super shrnutí zkušeností. Je to pro mě mnohem cennější než jakékoliv unboxing video  Smile

To vracení na původní kanál po scanu by mě asi hodně iritovalo Wink Ale to je imho sw problém. Nekoukal jsi jestli to lze někde nastavit? Třeba pomocí programovacího SW?
Jinak mě se právě líbí, že to je takový "old school" model s čudlíkama. 

Nicméně zatím jsem se rozhodl pořídit Randy III, který pro začátek návratu na CB pásmo nejvíce vyhovuje mým potřebám a možnostem. A SSB  základnovou/auto portable stanici budu ještě chvilku vybírat... Koukal jsem, že i ty vyšší verze jsou v nových verzích, tak ještě zapátrám po nějakých zkušenostech až budou.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)