Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Svaroh (Šumava) - popis kopce
#1

Částečně odlesněný vrchol, 1350 metrů nad mořem. Cesta na vrchol cca necelé dve hodinky z německé strany. Parkoviště bezplatné. Turistů moc není, ale trousí se sem a tam. Nahoře může být o deset stupňů míň než dole v Plzni či v Praze. Že Svarohu se dá dovolat i 250km na první dobrou na PMR pásmu. Západ Čech a jižní Čechy úplně bez problémů.
Odpovědět
#2

Svaroh je nejúžasnější Šumavský kopec,  na první dobrou se dá dát 12x 200km+  . Moje cesta z české strany, z parkoviště Špičácké sedlo směrem k Černému jezeru a dále po cyklostezce až ke korytu potoka a korytem směr nahoru. Náročnost minimální, sic neoficialní cesta ale velmi pěkná. Jedinej zápor je parkoviště a 25kč /hod. Za mě -vřele doporučuji
Odpovědět
#3

(26.08.2020, 09:55 AM)Venda Brdy Napsal(a):  Svaroh je nejúžasnější Šumavský kopec,  na první dobrou se dá dát 12x 200km+  . Moje cesta z české strany, z parkoviště Špičácké sedlo směrem k Černému jezeru a dále po cyklostezce až ke korytu potoka a korytem směr nahoru. Náročnost minimální, sic neoficialní cesta ale velmi pěkná. Jedinej zápor je parkoviště a 25kč /hod. Za mě -vřele doporučuji

Musím souhlasit s Vendou Brdy. Letos jsem byl na 6 šumavských kopcích (Roklan, Plechý, Můstek...) a Svaroh je jedinečnej, jeho poloha, výhled, ideální vrchol kopce, kde se dá najít stín,ale zároveň není celý zalesněný, prostě ideál, z kterého to parádně lítá. Ohledně cesty na vrchol mám zkušenost z německé strany. Silnice mezi Bayerisch a Lohberg , parkoviště Scheiben-Langlaufzentrum je prostorné parkoviště, které je zpoplatněné jen v zimní sezóně.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)