Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CRT SS 9900
#1

Vysílačka s modulací AM/FMSSB pro kmitočty 28.000 - 29.700 MHz. Radiostanici lze rozšířit na frekvence 25.615 - 30.105 MHz

Technické informace:
- Frekvenční rozsah: 28 - 29,7 MHz (export 25.615-28.305MHz)
- Výstupní výkon: 15 W AM / FM - 45 W / SSB - 60W
- Velký LCD displej ( 7 různých barev podsvícení )
- Zobrazení kmitočtu i kanálu zároveň
- Mikrofon s přepínáním kanálů
- AM, FM, USB, LSB,
- Kmitočtové pásma A, B, C, D, E, F, G, H, I
- Audio 3W / 8Ohm.
- USB konektor programování na zadní straně
- Automatický squelch
- Regulace výkonu
- Scanování
- Roger Beep
- Regulace RF zesílení
- Nastavitelný krok frekvence 100 Hz, 1 kHz, 10 kHz, 100kHz, 1MHz
- CTS/DCS kódy
- Funkce Dual Watch
- Beep potvrzení RB
- Funkce + 10 kHz
- SWR, S / RF displej, napájení zdroje
- Tísňové volání
- Ochrana SWR
- Ochrana napájecího napětí
- Rozměry v mm: 245 (L) x 158 (D) x 48 (H)

[Obrázek: crt-ss-9900-sw-v4.jpg]

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

Hodně kladných recenzí a testů, kdy je stanice srovnávaná , nebo povyšována nad President Lincoln II.
Jediný problém je s chlazením, dost se hřeje při max výkonu,ale dají se snadno přidělat
  větráčky, [Obrázek: img_1757.jpg?w=812&h=423]

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#3

Ač jsem hodně pokukoval po 6900, tak hlavně z důvodu "portejblovosti" jsem nakonec sáhl po 9900.
Mám ji pár dní, takže se sžíváme a nějaké podrobnější hodnocení později. 

Nicméně na první pohled povedené rádio rozumné velikosti. 

A pár prvních informací / dojmů:

Se stanicí jako takovou nesouvisí, ale dostal jsem do CZ automaticky přeložený manuál a je hodně zábavný. Tlačítko "jídelní lístek" nebo "označení pracovní kapely" umí vykouzlit úsměv. Ale ke stanici...

  • Je to poslední verze FW V4, která umí 10, 11 a 12m band. Z fabriky je nastavená na 10m a přepínání je bez otvírání krabice. Volba je mezi módy HF (10m) a CB (10,11,12m).
  • Jako první jsem vypnul hlasitý a otravný beep, který doprovázel otočení voliče kanálu/frekvence.
  • V módu CB, tak jak je nastaven z fabriky odpovídá band D prvním 40 kanálům CB ('C), a band C logicky kanály 41-80 (B). Kanály 1 - 40 a 61 - 80 byly OK, ale frekvence kanálů 41 - 60 byly posunuty a přenastavil jsem ji pomocí SW z PC (kabel byl součástí a nepátral jsem, jestli je to standart u CRT nebo u prodejce). DXové pětky jsou v bandu E.
  • Stanice má ochranu podpětí a SWR. Z výroby mi nastavené limity přišly vcelku benevolentní a nastavil jsem si to přísněji.
  • Na displeji lze při TX nastavit zobrazení TOT, SWR, DC napětí. 
  • Řehtačka na přepínání kanálů / volbu frekvence má celkem odpor, ale asi to bude o zvyku.
  • Zdvojené poťáky PWR/RF gain a Squelch/Clarifier jsou dost blízko sebe, ale ty vnější jdou vcelku pěkně ovládat jedním prstem přiloženým zhora. To beru jako daň za menší rozměry stanice.
  • Zobrazované SWR jsem porovnával dle mého PSV metru a odpovídá.
  • Otestoval jsem si, kde jsem s výkonem a 4W mi vycházejí někde mezi 8. a 9. hodinou, 12W na SSB je někde kome 12. hodiny. Původně jsem myslel, že 4W budou při staženem poťáku na minimum, takto to vypadá, že jde stáhnout výkon někde pod 3W, ale ještě to ověřím na jiném měřidle až bude k dispozici. Pokud mnou zjištěné nastavení bude odpovídat, nemusím si dělat značky, 9. a 12. hodinu si zapamatuju. Wink


Víceméně out of box jsem si udělal QSO s 1AT, po srovnání CB frekvencí a změření nastavení výkonu jsem si v sobotu hodinku zkusil krátký portable v rámci 4RO a zatím myslím, že to půjde... Pokud časem dojdu k něčemu užitečnému, dám sem info.
Odpovědět
#4

Taky ji mám, používám ji v autě. Co mi tedy vadí, je nemožnost si nastavit subtónový squelch jen na vysílání - teda aspoň ta moje to umí jen zapnout x vypnout a to současně RX i TX. A protože někdy je praktičtější mít poslech otevřený, chci se zeptat, zda je možnost odděleného nastavení možná alespoň přes PC.

69! Vrána

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#5

Stanici už asi 2 roky nevlastním, tak nemohu vyzkoušet. Pokud máš kontakt na Skipera, tak mu zkus napsat, vím, že tento model používá. Nebo nainstalovat programovací soft a porozhlédnout se v něm.
Já ted uvažuji o poslední verzi SS7900

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#6

(29.06.2023, 03:10 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Taky ji mám, používám ji v autě. Co mi tedy vadí, je nemožnost si nastavit subtónový squelch jen na vysílání - teda aspoň ta moje to umí jen zapnout x vypnout a to současně RX i TX. A protože někdy je praktičtější mít poslech otevřený, chci se zeptat, zda je možnost odděleného nastavení možná alespoň přes PC.

69! Vrána

Nevypadá to, teď jsem nastartoval SW a CTCSS je tam buď OFF nebo nastavení, ale není tam možnost zvlášť pro Rx/Tx viz printscreen.

[Obrázek: VSsnN1D.png]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)