Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

President Grant II Premium - pár poznatků
#1

Mám pár týdnů President Grant II (asi Premium - má vzadu chladič). Tak jen pár poznatků, které se v návodu nepíší.
  • Selektivita v pohodě, o kanál mi prolézá pouze důkladně topící soused (možná to přehání i s modulací).
  • Citlivost na FM podle mne velmi dobrá - na balkonový Boomerang a 20 metrů RG58 jsem dělal z Prahy na trojkové rádio Jeseníky. Přes o něco vyšší sousední panelák a asi 60 metrů vyšší vzdálenější kopec.
  • Tlačítka jsou gumová a musí se na ně dost tlačit. Doma na stole jsem to vyřešil trojůhelníkovými bočnicemi ze sololitu, které vzadu přesahují staničku asi o 10 cm a opírají se o zeď za stolem. Zároveň zdvižením přední části staničky zajistí, že slyším reprák. Ten má ale standartní staničkovou reprodukci - jako všechny dolů huhňajíci stanice. Na závody a lovení v šumu - jako starší člověk špatně slyšící výšky - používám maličký externí aktivní repráček, který z principu umí zas jen ty výšky. Má to i tu výhodu, že ho mohu trochu ztlumit, protože originál na staničce začíná být zbytečně hlasitý už kousek po zapnutí a vždycky mi zařve (zapíná se standardně - regulátorem hlasitosti). 
  • Poloha regulátoru hlasitosti a squelche není moc vidět, jsou na nich maličké výstupky - pro použití za šera jsem je obtáhnul bílou barvou.
  • Automatický squelch - ASQ na FM docela funguje, ale na lovení v šumu to samosebou není. 
  • Stanice má i jakýsi atenuátor - přepínač Local/DX. Topícího souseda potlačí o pár esíček, ale nevyřeší. 
  • Má i možnost zeslabení citlivosti mikrofonu - to jsem ještě nepoužil, zatím si nikdo nestěžoval.
  • Na SSB chodí snad dobře, na modulaci stížnost nebyla, já slyším taky dobře. A při spojení za stejných podmínek podle očekávání asi o dvě esíčka lepší. RIT nemá asi příliš velký rozsah, urřitě ne k vedlejšímu kanálu. V exportním módu ale umí přepnout na "nulky" - frekvence kanálů nekončí pětkou, ale nulou. Ale ani tak to asi nestačí. V běžném "kanálovém" provozu to ale nijak nevadí, zatím jsem dolaďoval jen o pár stupňů na knoflíku. 
  • O přepnutí do "exportního módu" vím z doslechu od toho chlápka, co sedi na mé židli u mého počítače. Provádí se jednoduše, ale je lépe předělat to z jumperu na vypínač. V exportu stoupne výkon FM asi na 24W, SSB stoupne taky, ale tam se to špatně měří. Takže na závody je dobře mít možnost ukáznit výkon bez otvírání staničky.
  • Další funkce má ve filtrování akustického výstupu - potlačení výšek (které já potřebuji naopak zesílit) jakési potlačení šumu (které na FM a SSB nic nedělá, na AM nevím, tam jsem spojení ještě neudělal).
  • Také má dost konfigurovatelný a tedy snad i použitelný VOX.
Víc mne nahonem nenapadlo. Případné dotazy rád zodpovím.

Proton Praha
Odpovědět
#2

Jo, ty šumové filtry (NB - Noise Blanker a tuším ANL - Automatic Noise Limiter) jsou docela účinné v AM provozu. Kdysik jsem míval Herberta, ještě toho starýho, jedničkovýho, co byl velkej skoro jak krabice od bot a ten to měl taky.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#3

Jeden tu mam ted otevrenej na opravu koncaku...a pratele..konstrukce zcela levna cina..civky ve vzduchu aby se nehnuli prismrkle hroudou z tavne pistole...a konstrukci koncoveho stupne ani mluvit nebudu...uz jen to ze jsou pouzity uplne ty nejhorsi vf tranzistory ktere jedou na hranici svejch moznosti....no desna cina...proti tomu je bao zazrak modernich technologii...kdyz to vidim vevnitr tak za mne...za 500 drahej strep..stejne kramy konstrukcne jako v 90 letech ty pasovane dvoj kazetaky zvane jezevcik...tvl a za to chtej takovej ranec penez
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)