Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pochlubte se
#11

(19.12.2020, 03:04 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Díky za ohlas. Měl jsem zapůjčenou "Bílou hůl" X-50 , abych zkusil, zda nějaká anténa bude mít v mém QTH, vůbec smysl. Za předpokladu, že si vyjednám umístění antény na střechu, u važuji o "černé holi" Panacomm       132-174MHz, kolineár 2×5/8, zisk 7,5dB, max. 200W, délka 2,3m, ladí i na CB 27 MHz      http://elix.cz/produkt/panacomm-rx-100-a...m-laminat/

Abych se přiznal, vidím tuto anténu poprvé a důvěry to moc ve mě nevzbuzuje. Ale to neznamená, že bude špatná.
První článek o této anténě, ale jiné mechanické konstrukci. Zde je autor článku "nadšen" oproti bílé holi. 
Po konzultaci s kolegou, také nabyl dojmu, že "papír" snese všechno :-)
Doporučil tuto anténu na VHF, ale je to jiná cenová kategorie. 
Nezapomeň na slušný kabel a konektory. I zde je velký výběr, jak v kvalitě, tak i ceně. Můžeš koupit konektor za 25, ale i 200Kč. Až jednou dostaneš možnost montovat nejdříve "obyčejné" konektory a pak ty lepší, poznáš hned rozdíl :-)
Odpovědět
#12

Tak i já přidám foto. Nový přírůstek do sbírky :-) CRT SS 6900 N Blue :-)


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#13

Tonda OK1SDR Napsal(a):Abych se přiznal, vidím tuto anténu poprvé a důvěry to moc ve mě nevzbuzuje. Ale to neznamená, že bude špatná.
První článek o této anténě, ale jiné mechanické konstrukci. Zde je autor článku "nadšen" oproti bílé holi. 
Po konzultaci s kolegou, také nabyl dojmu, že "papír" snese všechno :-)




švédku mám na 2m a jsem s ní spokojen
Odpovědět
#14

To je hezké, že anténu, máš. Ale máš možnost ji porovnat s jinou anténou? Příklad - měl jsem bílou hůl (ten a ten typ) a převaděč vzdálený 70Km byl u mě o 2S slabší, než dnes. 
Já také měl doma na baráku bílou hůl, myslím že to byl Diamond X-300 a nahradil jsem ji Yagi 144+432 MHz 4+5 elementů od OK5IM a rozdíl nevidím žádný :-( Čekal jsem, že rozdíl bude hodně patrný a nebyl. Přemýšlím, že bílou hůl vrátím zpět, protože budu mít na baráku, aspoň všesměr. Kolega si také, pořídil tu samou Yagi, dal ji o cca 5m výše a rozdíl, mez "hráběmi" (2m/70cm), byl minimální. 
Antény, to je velká alchymie :-) Co funguje Tobě, nemusí mě a naopak :-)
Odpovědět
#15

Mohu potvrdit ze treba yagi 4prvek na 2m(tedy ladena na 172mhz) neslysi nijak lepsi nez tzv obracene jecko z Tesly Pardubice...coz sice vypada jako jecko ale je to uplne jina konstrukce...cituji vyrobce...nesymetricky unipol napajeny kapacitne...coz je pro mne silena konstrukce...2m zaric je uvnitr te ohnute hlinikove trubky a je jen 18,5cm dlouhej...ale fakt na to ze je vsesmerova slysi uplne stejne jako yagi...a to ze vsech stran. Bohuzel nikde nic na netu o teto konstrukci neni...zrejmne proto ze je to celosvetove patentovane...pro pripadne zajemce ma oznaceni ZA32...
Odpovědět
#16

(02.01.2021, 09:03 PM)roman brod Napsal(a):  Mohu potvrdit ze treba yagi 4prvek na 2m(tedy ladena na 172mhz) neslysi nijak lepsi nez tzv obracene jecko z Tesly Pardubice...coz sice vypada jako jecko ale je to uplne jina konstrukce...cituji vyrobce...nesymetricky unipol napajeny kapacitne...coz je pro mne silena konstrukce...2m zaric je uvnitr te ohnute  hlinikove trubky a je jen 18,5cm dlouhej...ale fakt na to ze je vsesmerova slysi uplne stejne jako yagi...a to ze vsech stran. Bohuzel nikde nic na netu o teto konstrukci neni...zrejmne proto ze je to celosvetove patentovane...pro pripadne zajemce ma oznaceni ZA32...

http://www.oovbstrnadice.cz/zakladnove-a...-31-32-33/

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)