Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Třemšín 827 m n. m.
#1

Třemšín je vrchol v jižní části středočeského pohoří Brdy, v katastrálním území Voltuš. S výškou 827 m n. m. je to nejvyšší bod jižních Brd a přirozená dominanta Třemšínska. Na vrcholu se nachází zbytky středověkého hradu Třemšína. Stávala zde dřevěná rozhledna, jejíž opětovná výstavba se dlouhodobě nedaří.

Rozhled z vrcholu do celého okolí , jen severovýchodně stíní Praha s Tokem za zády. Vrchol je řídce porostlý , dostupnost signálem je ze všech stran.

Dostupnost je hned z několika míst.
- obce Chynín cca 7.5km na vrchol (středně náročná cesta)
- od zámku Roželov  3.5km na vrchol , u obce Mýta
- z obce Hutě Pod Třemšínem 3.5km na vrchol (lehká trasa , po lesní asfaltové cestě)


Přiložené soubory Miniatury
       

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

Ahoj, tak on už je z Třemšína i výhled. Tak to možná v zimě bude ještě větší. Na té staré rozhledně jsem nějak v roce 98 (99) měl na jednu noc postavený stan a vysílal tam odsud. Jen pár spojení z toho bylo ale jinak hezký výlet. Taky tam nahoru jezdívala nějaká CB expedice Pragou V3S a z Braníka se mně je párkrát podařilo udělat. Naposled tam byl autem vysílat tuším Fantomas s někým. Ale při čem? Tak přeji pěkný den, Expedice Žába.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)