Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Icom IC-F1610
#31

(15.02.2021, 12:45 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  Jo, o tomhle vím, ale podle ceny to zase bude Prolific nebo něco podobného. U těchto levných kabelů jde hlavně o ovladače k tomu švábu, co je uvnitř. A aby to nebylo tak jednoduché, stanice, které se vyrabějí deší dobu, mohou spolupracovat s rozdílnými ovladači. FT-60, starou nějakých skoro 20 let, se se švábem od Prolificu podařilo propojit jen s ovladačem z roku 2009 (a nejspíš by fungovaly i nějaké starší). Při použití novějších ovladačů stanice s počítačem odmítá komunikovat. Takže jde o to, zda, když koupím třeba tuten kablík a stáhnu si nejnovější ovladač (obvykle k tomu bejvá malinkatý CD s prográmky a ovladači), nevztyčí na mě Icom prostředník a nebude chtít nějaký ovladač z dob krále klacka.

FTDI a Silocon Labs cip s Icomem jede bez zavad...ty dreky od Profilic k tomu ani nepripojuj protoze se jim icom aktivne brani a primo to pise na displeji ze s timhle mluvit nebude
A nevyplati se delat pokus omyl s hotovejma kabelama za dlouhe penize...ja si stavel dva s FTDI a jeden s Silicon labs mam tady od admina....samotny programator 82kc,dioda 1kc,odpor 1 kc a kus utp kabelu s nakrimpovanym rj konektorem...cela prace s montazi max 10 minut a win7 a 10 si sezenou ovladac sami...pro XP na veterana notes jsem nejakej stahnul na netu a taky to zije
Odpovědět
#32

No, bude to zajímavé. Kabel mi půjčí kámoš, kterému to funguje - nicméně je to ještě kabel do com portu, takže budu muset zasejc nažhavit starej notebook. Zkusím někde najít hotovej kabel s FTDI švábem, bo já si tu tak můžu stavět leda pivní plechovky kolem ledničky :-D.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#33

Jee..jestli nemas pajecku tak ti ty 4 sletovany mista na kabelu nekdo heftne z okoli ne? X nasobne korun dat vic za kabel mi neprijde ekonomicke...v hadexu obednej komponenty...a za min nez tretinu mas kabel
Odpovědět
#34

Kdyby někoho zajímalo "servisní" menu stanice a nevěděl, jak do něho vlézt, tak zde je postup, ať nejste za blbce, jako já :-)
Vypnu stanici, držím šipku nahoru + dolu a zapnu stanici. Na displeji bude stejný nápis jako jindy, ale vpravo se objeví v hranaté závorce č.1. To znamená, že jste v položce menu č.1. Položek je celkem 6. Ve fotografii je seznam nastavení. Přecházím z pozice na pozici klávesou P0. Číslo pozice se nám zobrazuje v závorce. Po č.6 následuje č.1 a stále dokola. Změnu nastavení provádím klávesou P1, P2 a P3. Popřípadě držením klávesy P1(2,3) a otáčením ovladače hlasitosti. 
Příklad pozice č.1 mění displej - P1 podsvícení ve třech krocích a P3+volume je jas. 
Pokud v menu nejsou některé položky, je třeba tuto volbu aktivovat při instalaci z PC.

Nevím, jak vy, ale já mám stále problém s výstupní úrovní hlasitosti (mikrofon), měnil jsem je a dokonce zkoušel jinou stanici, vše shodné, asi je to její vlastnost :-) V menu by mohla pomoci pozice č.4 P3 + volume, ale žádný zázrak :-( 

[Obrázek: menu-F1610.jpg]
[Obrázek: menu-1-F1610.jpg]
Odpovědět
#35

Nemas nastavene ulozene kanaly  NARROW? ..proti WIDE to ma tretinovou modulaci...
Ja naopak musel ve WIDE ubrat modulaci...uz to bylo urvane a zkreslovalo to
Odpovědět
#36

(07.03.2021, 10:25 PM)roman brod Napsal(a):  Nemas nastavene ulozene kanaly  NARROW? ..proti WIDE to ma tretinovou modulaci...
Ja naopak musel ve WIDE ubrat modulaci...uz to bylo urvane a zkreslovalo to

To jsem si také myslel, ale ne. NARROW je úzké, které se "dnes" používá, WIDE široké, byli dříve. Všude mám W.
Odpovědět
#37

Tak musím poděkovat Romanovi Brod za skvělou pomoc. Řešili jsme to po telefonu, poslal jsem mu můj konfig a zjistil, že byl aktivovaný "Scrambler". Ten tam nebyl fyzicky namontovaný a signál byl "přepnut" přes něho. Tudíž signál neměl kam pokračovat a procházel pouze přes několik kondenzátorů. Po přepnutí na typ "Non-lolling" je teď vše OK a jsem nad míru spokojený. Zvuk stačilo jenom doladit v menu stanice, viz můj příspěvek o dva posty výše.
Odpovědět
#38

Tonda OK1SDR Napsal(a):Tak musím poděkovat Romanovi Brod za skvělou pomoc. Řešili jsme to po telefonu, poslal jsem mu můj konfig a zjistil, že byl aktivovaný "Scrambler". Ten tam nebyl fyzicky namontovaný a signál byl "přepnut" přes něho. Tudíž signál neměl kam pokračovat a procházel pouze přes několik kondenzátorů. Po přepnutí na typ "Non-lolling" je teď vše OK a jsem nad míru spokojený. Zvuk stačilo jenom doladit v menu stanice, viz můj příspěvek o dva posty výše.

No rad jsem pomohl...a nenastavuj to uplne na plnou modulaci..pak se hlti a modulace kokta.
Odpovědět
#39

Potřeboval jsem "rychle" nějaký stojánek na F1610, nic nebylo po ruce, tak jsem si ho navrhl a vytiskl na 3D tiskárně.
https://www.thingiverse.com/thing:4792647
Odpovědět
#40

kdo se chcete zbavit toho debilniho piskani pri zapnuti stanice...staci smazat komplet uvitaci text pro zapnuti....a tim se to piskani vypne pri zapnuti stanice..a pak i start stanice je rychlejsi
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)