Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Radioddity GD-77
#1

https://www.radioddity.com/products/radi...-way-radio

Není co dodat, snad nejrozšířenější DMR T2 stanice mezi radioamatéry. Předchůdce, GD55, se neuchytil, jelikož neměl plnou T2 podporu.

Ručka je to super, i na FM bez problému použitelná. Relativně odolná, i když jsou i lepší v tomto ohledu.
V kombinaci s OpenGD77 se dostane na úplně jinou úroveň: https://github.com/rogerclarkmelbourne/OpenGD77

Jediné co lze open fw vytknout, je zvýšená spotřeba v pohotovostním režimu, 91mA, což je silný nadprůměr u ruček tohoto typu. Ale je šance tuto hodnotu dostat níže, v průběhu času, kdy se bude vyvíjet
Odpovědět
#2

OpenGD jsem vydrzel pouzivat cele dlouhe dva dny...jak si tuhle sr...u muze nekdo chvalit? Jen ten vocoder v tom...no to je zvuk tvl...nahral jsem do toho zpatky fabrickej firmware ale novejsi nez v tom byl...a parada..ted to funguje a hlavne mluvi tak jak ja chci..to same i u dm1801...
Odpovědět
#3

Vyzkoušel jsem tuhle stanici po nějakém čase (zhruba po roce), samozřejmě opět s alternativním firmware Open GD77 - a musím konstatovat, že nová zkušenost je ještě lepší než byla ta předchozí. Na Open GD77 firmware se udělalo strašně moc práce, trošku se dokonce i pozměnilo ovládání. Nové verze Open GD77 si berou vocoder z poslední verze originálního sw.

I samotné CPS (programovací software) pro OpenGD77 doznal vylepšení a hlavně už funguje na českých windows, kde s ním byl v minulých verzích problém.

V zásadě musím říct, že za ty peníze jsem neviděl lepší ruční vysílačku a to jsem jich pár zkusil - teda ručních s možností digitálu.

Scanování je neskutečně rychlé, baterie má neskutečnou výdrž, ovládání je zcela návykové (kéž by se inspirovali ostatní výrobci).

Samozřejmě, pokud se u toho rádia budeme bavit o analogové, resp. analogové VF části, nedosahuje to citlivosti Alinca nebo Yaesu atd. ale není to špatné, trošku menší odolnost proti zarušení, ale také to není špatné úplně (rozhodně lepší než BAOFENG).

Další věc, s alternativním firmwarem ve spojení s RaspberryPi si uděláte z tohoto rádia HOTSPOT - další plus.

Více info tady: https://www.opengd77.com/

Michal Stod / OK1SIM administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)