Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Sice mám QTH typu přízemní sklep, ale rád bych si dal před okno anténu pro CB pásmo. Přemýšlel jsem o Bumerangu , nebo Thunder 27. Máte někdo zkušenosti? Bumerang má již svoji protiváhu , u Thunder 27 je protiváha přívodní kabel, který musí bát 273cm a jeho násobky. Nic si od toho neslibuju, už kvůli tomu QTH ,ale ...

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

(06.03.2021, 08:37 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Sice mám QTH typu přízemní sklep, ale rád bych si dal před okno anténu pro CB pásmo. Přemýšlel jsem o Bumerangu , nebo Thunder 27. Máte někdo zkušenosti? Bumerang má již svoji protiváhu , u Thunder 27 je protiváha přívodní kabel, který musí bát 273cm a jeho násobky. Nic si od toho neslibuju, už kvůli tomu QTH ,ale ...

Mam thunder 27, kabel cca 450cm (vyuzil jsem stavajici), rozhled 360st nad strechou domu, pouzivam zatim pouze pro prijem (SDR) a vetsinou slysim jen blizke stanice. Muze byt ze je to nevhodnou delkou kabelu, nebo tim, ze tam jsou dve redukce a dalsi anteny, ale je to tak pro mistni pouziti - kamiony jednotky km, portejbly desitky km.

Montaz OK (jen pro slabe stozary nebo vylozniky), kratky PL konektor (nevim jestli se dela jiny, prodejci casto vubec neuvadi, dle dokumentace vyrobce jen UHV female).
Odpovědět
#3

Otázka CB band:
1/ na portable na kopec dosažitelný autem a fixace na nájezdovou patku,........ a 5 metrů duralu stožáru k dispozici. ... 1/2 nebo s 5/8  ?? co je lépe ??
2/ minimální výška paty antény 1/2 od země ?[/size]
3/ minimální výška od paty antény 5/8 od země?  (zde máme i radiály 132cm v případě  GPE 27 5/8 SIRIO 650 cm )

Děkuji
Odpovědět
#4

Jestli muzu svuj nazor tak na kopec 5/8 dle mne nic moc..jede dost do nebe..ctvrtku nepo pulku....ale to je jen muj nazor. Dle mne 5/8 spis do udoli....
Odpovědět
#5

(18.05.2021, 09:43 PM)roman brod Napsal(a):  Jestli muzu svuj nazor tak na kopec 5/8 dle mne nic moc..jede dost do nebe..ctvrtku nepo pulku....ale to je jen muj nazor. Dle mne 5/8 spis do udoli....

V anketě na CB PMR vycházela jako nejpoužívanější 5/8. Tak mne zajímá názor těch, co jezdí na portable se čtvrtkou nebo půlkou.  Pravda z půlky netrčí radiály o které si můžeš vypíchnout oko.
Odpovědět
#6

Ale taky trčí radiály ?
Mám Solarcon A-99 což je pulka. Mám k ní dokoupeny protivahy, takže trčí. S 5/8 nemám zatim zkušenost , takže nemohu porovnávat . Poslední vysílání z Klinovce i přes značné rušení (všechny kanály S4-5,některé i 7-8), nebylo úplně marné.


Přiložené soubory Miniatury
   

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#7

Thunder je věhlasnej nechodivej krám, neznám nikoho, kdo by to chválil. Sám mám na cca 2m výložníku ve 3. patře mezi 10patrovými paneláky toho zkráceného bumeranga (zářič i protiváha jsou zhruba stejně dlouhé, cca 150 cm) a zatím mám rekord přízemní vlnou cca 140 km. Spíš je problém v přizpůsobení, musel jsem tu protiváhu spustit kolmo dolů, takže z toho mám takový dipól :-).

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)