Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trubky a duhovky aneb zakázané téma
#21

(06.09.2020, 07:21 AM)Sam Přerov Napsal(a):  Souhlas!

zkus kratsi pasivni prvek pred stanici jako direktor...ucinek bude podobnej a hlavne se dostanes pusou ke stanici Big Grin
Odpovědět
#22

(07.09.2020, 08:51 AM)roman brod Napsal(a):  zkus kratsi pasivni prvek pred stanici jako direktor...ucinek bude podobnej a hlavne se dostanes pusou ke stanici Big Grin
To už je lepší ta trubka.
Nejsem purista, pokud někdo vysílá povoleným výkonem (0,5 W), s povoleným krokem a šířkou pásma, nemám s tím problém...
Mám také na dualbandovce TYT naladěné pásmo PMR, tak aby odpovídala VO (kromě antény [Obrázek: biggrin.png]), občas se stane, že zaklíčuji a udělám spojeníčko na pokec s kluky v okolí, ale NIKDY bych takové spojení nezapsal do deníku jako PMR spojení!
To je myslím, ta hranice, přes kterou bychom neměli jít. Nástavec je neinvazivní úprava, jak tady bylo už psáno... U mne OK.
Vím, že tuto debatu neuzavřu, ale asi už bylo napsáno vše...
Odpovědět
#23

Ahoj, rád přispěju do poněkud spícího vlákna. Mám osobní zkušenost s laděním a měřením tzv. duhovky na několika typech PMR stanic, poslední je asi měsíc stará lidlovka na tři tužky. Pro měřeni používám "čichátko" a vzdálenost od stanice vždy jedem metr. Výsledek experimentováni s délkou antény, počtem závitů, mezerou mezi závity atd. je takový, že vyzářené el. mag. pole měřené na čichátku je bezpečně dvojnásobné oproti originální konfiguraci stanice. A problém s V.O. nemám, neboť V.O. se v žádném ze svých odstavců nezmiňuje o pasivním rezonátoru. Jak bylo uvedeno výše, či jinde, triangulační trubka nebo plechová vrata ve správné vzdálenosti od stanice mohou také docela dobře rezonovat.
Odpovědět
#24

Kamaradi..uz mne nebombardujte dotazama jak ze ma byt dlouha trubka na pmr...je to jednoduche spocitat....je to kapacitne napajeny zaric tedy pul vlnove delky x zkracovaci cinitel...tedy 8mm je x 0,96 , 10mm je x0,94 a 12mm je x 0,92...vic dulezite je najit nafazovani na dudlik na stanici...tedy jak blizko a kde ma trubka koncit u toho dudliku na pmrce...dle vf voltmetru nebo dle cichatka najiti do 2minut
Odpovědět
#25

Je toj ednoduche..super stanicky s 15cm antenou maji cislou ctvrtku..kazde cubr z lidlu s trubkou ma kapacitni pulku...a co je lepsi ? Ctvrtka s 0db nebo pulka s 2,16db??? Tak..a ted se moralisti treba po....
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)