Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NanoVNA / v2 a podobné klony
#41

No vypadá to, že si Nano taky objednám Smile

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#42

(28.02.2021, 04:51 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  No vypadá to, že si Nano taky objednám Smile

Ja nad tím taky přemyslím, akorát ty originální jsou teď všude vyprodaný.
Odpovědět
#43

Přeji pěkný den, mám problém a třeba bude někdo znát řešení.  NanoVna V-2  
Popis situace: 
1/ nastavím spodní frc 5MHz a horní na 150MHz a vše je v pořádku
2/ jakmile snížím horní ze 150 na 140 MHz tak nanovna z leva do prava přepíše obrazovku a korektně zobrazí měřené křivky připojené antény,  ovšem tak po jedné sec.  se rozsvítí na chvíli bíle a následně se zobrazí základní obrazovka která u mne naskočí vždy po zapnutí, tedy 100MHz - 900MHz

Původně jsem měl v úmyslu měřit na rozsahu 10 - 50MHz a to nešlo, ....chovalo se to viz bod 2/
Před tím jsem měřil na PMR SWR a to vše chodilo bez problémů.  

Ale,  jsem se v tom trošku vrtal, .............. a zřejmě někde něco napsal, co způsobuje tuhle situaci.  Ale kde ?

Asi by pomohl reset ale ten je jen v položce DFU  a jestli se nepletu tak podpoložka RESET AND ENTER DFU  je aktualizace firmware. A to  není správná cesta.
Odpovědět
#44

Kadle ! když už se v tom vrtáš, je třeba hlídat zda ti nepadá napětí na Power bance!  
............ tak už to zase měří, jak jednoduché.  Cool
Odpovědět
#45

No ted jsem jeden vna testnul...krasna vec ale uplne nahovno. Proc u jedny anteny od rucky pise ze je perfektni na 149 mhz kdyz dle psv metru tam ukazuje psv 8,4 a dle cichatka temer nic nevyzaruje? A dle psv ta antena jede jako drak na vhf sdilenkach a dle tohoto kramu by musela znicit koncak? ..no nedivim se ze jsem ho dostal darem...vyrvu z nej lionku a pujde to do popelnice...tahle vec je uplne k hovnu
Odpovědět
#46

(01.07.2021, 11:07 PM)roman brod Napsal(a):  No ted jsem jeden vna testnul...krasna vec ale uplne nahovno. Proc u jedny anteny od rucky pise ze je perfektni na 149 mhz kdyz dle psv metru tam ukazuje psv 8,4 a dle cichatka temer nic nevyzaruje? A dle psv ta antena jede jako drak na vhf sdilenkach a dle tohoto kramu by musela znicit koncak? ..no nedivim se ze jsem ho dostal darem...vyrvu z nej lionku a pujde to do popelnice...tahle vec je uplne k hovnu

Ahoj Romane, 
zkalibroval sis to nejdřív?
Odpovědět
#47

Kybergreg Napsal(a):Ahoj Romane, 
zkalibroval sis to nejdřív?

Jasne ze jo. A ted po instalaci novejsiho firmware se zda ze to je jakz zakz orientacne pouzitelne...ale na RigExpert to s presnosti nema ani nahodou...
Odpovědět
#48

Ahoj, potřebuju poradit: jak měřit SWR u antény pro ručku? Vychází mi SWR kolem 15,8, což je asi nesmysl. Díky

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět
#49

(22.11.2021, 05:43 PM)Tomáš 7 Napsal(a):  Ahoj, potřebuju poradit: jak měřit SWR u antény pro ručku? Vychází mi SWR kolem 15,8, což je asi nesmysl. Díky

na jakem kmitoctu jsi ale nerekl....jestli treba sdilenky nebo jeste hur vhf sdilenky tak to tak je....vubec u tech orygo tovarnich anten....to by musela byt profi antena kde vyrobce zarucuje nejake pouziti v nejakem useku pasma-ale ta nebude za dva dolary na aliku...u cinskeho dreku nic takoveho fakt nehledej Big Grin
Odpovědět
#50

(23.11.2021, 11:58 AM)roman brod Napsal(a):  na jakem kmitoctu jsi ale nerekl....jestli treba sdilenky nebo jeste hur vhf sdilenky tak to tak je....vubec u tech orygo tovarnich anten....to by musela byt profi antena kde vyrobce zarucuje nejake pouziti v nejakem useku pasma-ale ta nebude za dva dolary na aliku...u cinskeho dreku nic takoveho fakt nehledej Big Grin

Tak tak. Já ještě dodám, že zejména pendreky typu 1/4lambda (ale nejenom ty) počítají v protiváhou ve formě stanice (a ruky, co je drží). Smile
Lze to trochu simulovat tak, že se stanice kastlí při měření přiloží na stínění antény, možná vyvedené ven z objímky tenkým drátkem. Maličko to měření zpřesní, ale dokonalé to nebude. Taky bys to měl správně měřit na volném prostranství, a tak podobně.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)