Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kmitočty firem
#11

Vážení diskutující, dnes jsem obdržel výhrůžku, že pokud zde budou zveřejňovány frekvence tak budou ti co je zveřejňují i já jako provozovatel nahlášen na ČTÚ a na ÚOOÚ a kde ví ještě. Tak vám toto dávám na vědomí. Nemyslím si že zveřejnění frekvence dohledatelné pomocí scanneru je trestné. Poslech v naší republice snad již pár let není trestný čin. Něco jiného je když budete dělat záznam a nedej bože ho budete zveřejňovat. No každý ať sa tou informací naloží po svém. Mějte krásný den. Vyhrožovat si opravdu nenechám a fízly nemám rád. Toliko ode mě.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#12

Ahoj něco o scanerech najdeš i tady: https://web.archive.org/web/202002020411...bradio.cz/
Odpovědět
#13

(31.08.2020, 08:50 PM)admin Napsal(a):  Vážení diskutující, dnes jsem obdržel výhrůžku, že pokud zde budou zveřejňovány frekvence tak budou ti co je zveřejňují i já jako provozovatel nahlášen na ČTÚ a na ÚOOÚ a kde ví ještě. Tak vám toto dávám na vědomí. Nemyslím si že zveřejnění frekvence dohledatelné pomocí scanneru je trestné. Poslech v naší republice snad již pár let není trestný čin. Něco jiného je když budete dělat záznam a nedej bože ho budete zveřejňovat. No každý ať sa tou informací naloží po svém. Mějte krásný den. Vyhrožovat si opravdu nenechám a fízly nemám rád. Toliko ode mě.

Michale..tak tohle vlakno smazni pro jistotu...a pripadne praskni kdo ze ti vyhrozoval...zda urednik ci jen obych praskac moralista?
Odpovědět
#14

(02.09.2020, 09:56 AM)roman brod Napsal(a):  Michale..tak tohle vlakno smazni pro jistotu...a pripadne praskni kdo ze ti vyhrozoval...zda urednik ci jen obych praskac moralista?

Romane nebudu mazat nic, z toho co tu zatim probehlo nic nezakonneho nevypliva - nenecham se zastrasovat - i kdyz to mnozi stale nechapou, tak mame v tehle zemi demokracii. A to znamena ze minimalne muze kazdy vyjadrit svuj nazor. Sdělovat frekvence profesionalnich sluzeb neni zakazane, jen se to proste normalne bezne neuvadi. S tim souhlasim a zadne kmitocty ja osobne neuvadim (a to proto, ze vedla cesta trnita nez jsem se k nim dostal). Toto forum neni pro moralisty ani pro bonzaky. Je verejne, je otevrene a kazdy se muze vyjadrit. To je princip tohoto fora.

Jmeno toho kdo mi vyhrozoval si necham pro sebe, nebudu bonzak - jedine co si z toho odnasim, ze s dotycnym si nemam vic co rict, ale to je zivot :-)

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#15

(02.09.2020, 10:47 AM)admin Napsal(a):  Romane nebudu mazat nic, z toho co tu zatim probehlo nic nezakonneho nevypliva - nenecham se zastrasovat - i kdyz to mnozi stale nechapou, tak mame v tehle zemi demokracii. A to znamena ze minimalne muze kazdy vyjadrit svuj nazor. Sdělovat frekvence profesionalnich sluzeb neni zakazane, jen se to proste normalne bezne neuvadi. S tim souhlasim a zadne kmitocty ja osobne neuvadim (a to proto, ze vedla cesta trnita nez jsem se k nim dostal). Toto forum neni pro moralisty ani pro bonzaky. Je verejne, je otevrene a kazdy se muze vyjadrit. To je princip tohoto fora.

Jmeno toho kdo mi vyhrozoval si necham pro sebe, nebudu bonzak - jedine co si z toho odnasim, ze s dotycnym si nemam vic co rict, ale to je zivot :-)

ten dotycnek by mel jit do koupelny,podivat se do zrcadla a poradne tomu co uvidi nafackovat protoze nevi nic a vyhrozuje blbostma. Za prve-kmitocty pridelene profi sluzbam lze bez problemu najit primo v databazi CTU. Za druhe-co s tim ma co do cineni Urad na ochranu osobnich udaju? tuk tuk na celo za takovej blabol...kdyz uz tak Urad na ochranu utajovanych skutecnosti...a nic z toho neni utajovana skutecnost kdyz to jde na ofiko strankach dohledat... a na system pegas matra tady nikdo nema techniku a pristup do toho systemu...ten je utajovana skutecnost...tedy-dotycneho (ne)zdravim ,vzkazuju at se stara o svoje,a (ne)preji klidny a spokojeny zivot. Cest praci Big Grin
Odpovědět
#16

Ta výhrůžka zní jako blábol, asi bych ji spíš neřešil.

Poslech legální je, předávání odposlechnutých informací už ne, leda pokud by to mělo být policii/soudu, kvůli ochraně života a takové ty věci. Sdělování kmitočtů bude legální určitě, alespoň do té míry, do jaké je to veřejně známé a vystavené v bandplánech na webu ČTU. Sdělování, kde odposlouchávat policii apod. už ale nejspíš legální nebude.

Nakonec pozor, poslech digitálních modulací a snaha o jejich dešifrováné bohužel legální není, právně je to už něco jiného. Takže, když slyšíte na FM nějakou ostrahu, tak to nevadí, ale crackování šifrovaného DMR provozu už vadí.

Výše zmíněné je vše jen moje chápání zákonů, možná se někde pletu, pokud se na to chcete odvolávat, raději se poraďte s prívníkem nebo nastudujte zákony.
Odpovědět
#17

(02.09.2020, 04:43 PM)Saruman Napsal(a):  Ta výhrůžka zní jako blábol, asi bych ji spíš neřešil.

Poslech legální je, předávání odposlechnutých informací už ne, leda pokud by to mělo být policii/soudu, kvůli ochraně života a takové ty věci. Sdělování kmitočtů bude legální určitě, alespoň do té míry, do jaké je to veřejně známé a vystavené v bandplánech na webu ČTU. Sdělování, kde odposlouchávat policii apod. už ale nejspíš legální nebude.

Nakonec pozor, poslech digitálních modulací a snaha o jejich dešifrováné bohužel legální není, právně je to už něco jiného. Takže, když slyšíte na FM nějakou ostrahu, tak to nevadí, ale crackování šifrovaného DMR provozu už vadí.

Výše zmíněné je vše jen moje chápání zákonů, možná se někde pletu, pokud se na to chcete odvolávat, raději se poraďte s prívníkem nebo nastudujte zákony.

Ahoj..a nesifrovanej provoz DMR?...od AOE skener to rozloupne a rekne jak to je nastaveny do vteriny..pokud to neni sifrovano,,bez jakehokoliv nastavovani
Odpovědět
#18

(31.08.2020, 10:00 AM)roman brod Napsal(a):  no tak mi dej link..jedine co jsem zatim na strankach CTU nasel je ze kdyz zadam kmitocet tak mi to napise Pozemni pohybliva sluzba a cislo Reference plus platnost povoleni...nic vic

Nastavení DMR tam samo není, to je nesmysl. ČTÚ tohle naprosto nezajímá a v žádosti o přidělení kmitočtu se neuvádí (takže to ani nemá jak zanést do databáze) .... ale postupuješ vlastně dobře.
Jen to nechce mít vše hned na stříbrném podnosu.

1. chytneš frekvenci
2. její existenci ověříš na webu ČTÚ ( pokud tam není, je z 95 procent zahraniční a nebo spíš nesmyslná - nastavený špatný krok, přeslechy atd...)
3. tamtéž zjistíš číslo reference
4. ve vyhledávání podle reference zjistíš, zda služba nemá další kanály (kmitočty), pokud ano, hned si je naprogramuješ do scanneru také a zjistíš jaký je na nich provoz. 
5. poslechem radioprovozu identifikuješ službu (nebo se pokusíš zpřesnit co to je)
6. zapíšeš vše do své tabulky (ideálně včetně čísla reference a doby platnosti povolení)
7. časem máš databázi, kterou můžeš na poslechovkách a různejch dx kempech či setkáních osobně měnit s ostatníma, stejně postiženýma...


Kmitočty se nikdy nedávaj veřejně, jednak je v tom čas a práce, toho kterého posluchače, ( člověk pak ví, že ho to zajímá a není to nějaké chvilkové pobláznění či snaha zviditelnit se na Youtube s tím, že "umím odposlouchávat policajty") ale hlavně... z 80 procent, když se někde kmitočet veřejně moc proflákl, daný majitel /služba provedla opatření (obhájila si investici do digitálu, šifrování či jeho změny atd.),  tohle jsou totiž přesně ty okamžiky, na které prodejci radiotechniky a investoři čekají, aby mohli ukazovat a obhájit nutnost přechodu k lepšímu a zabezpečenějšímu způsobu komunikace. Takže, kdo z posluchačů to takto veřejně dělá, tak si pro chvilku webové slávy a pochval (od lidí které ani osobně nezná a neví co jsou zač) lidově řečeno "sere do vlastního hnízda" . Časem to teda pochopí každej, kdo se radiomonitoringem vážně zabejvá a utopí v tom hodně času a peněz. Pravda, začátečníci jsou občas nasraní, že jim hned někdo nenasype vše, co za léta nachytal, ideálně rovnou do jejich scanneru.... zapomínaj, že lov kmitočtů je mnohdy větší zábava, než jejich následný poslech.
Odpovědět
#19

Velice pekne napsano! Nezbejva nez souhlasit se vsim!

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#20

(07.09.2020, 01:18 PM)Radioponik Napsal(a):  Kmitočty se nikdy nedávaj veřejně, jednak je v tom čas a práce, toho kterého posluchače, ( člověk pak ví, že ho to zajímá a není to nějaké chvilkové pobláznění či snaha zviditelnit se na Youtube s tím, že "umím odposlouchávat policajty") ale hlavně... z 80 procent, když se někde kmitočet veřejně moc proflákl, daný majitel /služba provedla opatření (obhájila si investici do digitálu, šifrování či jeho změny atd.),  tohle jsou totiž přesně ty okamžiky, na které prodejci radiotechniky a investoři čekají, aby mohli ukazovat a obhájit nutnost přechodu k lepšímu a zabezpečenějšímu způsobu komunikace. Takže, kdo z posluchačů to takto veřejně dělá, tak si pro chvilku webové slávy a pochval (od lidí které ani osobně nezná a neví co jsou zač) lidově řečeno "sere do vlastního hnízda" . Časem to teda pochopí každej, kdo se radiomonitoringem vážně zabejvá a utopí v tom hodně času a peněz. Pravda, začátečníci jsou občas nasraní, že jim hned někdo nenasype vše, co za léta nachytal, ideálně rovnou do jejich scanneru....  zapomínaj, že lov kmitočtů je mnohdy větší zábava, než jejich následný poslech.

Přesně tak. A co dá následně práce dělat v PC ty tabulky...  Confused

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)