Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CHIRP - univerzální programovací software
#1

... rezervace ...

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

CHIRP je pouze pro analog stanice...zadnou DMR to programovat neumi...to jen aby rec nestala Big Grin
Odpovědět
#3

A ta taškařice, vyladit všechny zúčastněné... SW stanice, verzi čipu v kabelu, verzi ovladače a verzi vlastního Chirpu... Hlavně u starých stanic je to dobrodrůžo.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#4

(29.08.2020, 07:57 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a):  A ta taškařice, vyladit všechny zúčastněné... SW stanice, verzi čipu v kabelu, verzi ovladače a verzi vlastního Chirpu... Hlavně u starých stanic je to dobrodrůžo.

tuhle taskarici ja neznam....nepouzivam uz roky WIN....proste na linux chirp nainstaluju,pripojim nejaky kabel ktery zrovna popadnu a ono to bezi....zato kvuli DMR stanici kde nikdo zatim nenapsal program pro unix jsem musel obetovat jede notebook veteran a porusit svoji zasadu ze win mi do niceho nesmi...jsem do nej musel dat aspon XP....tam ta taskarice o ktere pises byla... Dodgy
Odpovědět
#5

(29.08.2020, 08:32 PM)roman brod Napsal(a):  tuhle taskarici ja neznam....nepouzivam uz roky WIN....proste na linux chirp nainstaluju,pripojim nejaky kabel ktery zrovna popadnu a ono to bezi....zato kvuli DMR stanici kde nikdo zatim nenapsal program pro unix jsem musel obetovat jede notebook veteran a porusit svoji zasadu ze win mi do niceho nesmi...jsem do nej musel dat aspon XP....tam ta taskarice o ktere pises byla... Dodgy
no tuhle písničku jsem taky zastával, jenže když člověk začne trošku blbnout s rádiama a s příjmem satelitů, meteo stanic a dalších blbin a zjistíš, že na to pod linuxem nic neběží, včetně moje oblíbené  ham radio deluxe... tak přehodnotíš Smile
zahodil jsem raspberry a pořídil Intel NUC, zatím spokojenost
Odpovědět
#6

(06.04.2021, 11:09 AM)Fantomas Napsal(a):  no tuhle písničku jsem taky zastával, jenže když člověk začne trošku blbnout s rádiama a s příjmem satelitů, meteo stanic a dalších blbin a zjistíš, že na to pod linuxem nic neběží, včetně moje oblíbené  ham radio deluxe... tak přehodnotíš Smile
zahodil jsem raspberry a pořídil Intel NUC, zatím spokojenost

ani tak mne nikdo neprinuti ten stahovac viru a zlodej dat Win pouzivat jako primarni system...win 7 co mam na dalsim disku ani nema povoleni lezt na internet...
Odpovědět
#7

(06.04.2021, 01:59 PM)roman brod Napsal(a):  ani tak mne nikdo neprinuti ten stahovac viru a zlodej dat Win pouzivat jako primarni system...win 7 co mam na dalsim disku ani nema povoleni lezt na internet...

Však kdo říká, že to musíš mít všechno na jednom? Já mám noťas na práci (Linux), noťas na rádio (Linux), desktop na hraní her a programování rádií (Win 7, ten taky nesmí na net) a ještě záložní střepy (s Linuxem povětšinou) na pokusy, aby nevadilo, že se něco rozbije...
Odpovědět
#8

Chirp mi hlásí ke stažení novou verzi (mám 2.24.10 a funguje). Zkoušel jste to někdo? Je tam nějaký důvod, proč na ni přejít?
Přiznám se, že nemám moc důvěru, že se to někde nepokadí, takhle jsem si kdysi rozhasil software od Garminu a byl to docela porod ježka, abych sehnal předminulou verzi, která ještě fungovala. Používám to primárně k Baofengu a používám to docela často, protože je to pro mě pohodlnější, než lozit do stanice přes keypad.

Midland G9 PRO ~ Baofeng UV5-R
Odpovědět
#9

Tomáš 7 Napsal(a):Chirp mi hlásí ke stažení novou verzi (mám 2.24.10 a funguje). Zkoušel jste to někdo? Je tam nějaký důvod, proč na ni přejít?
Přiznám se, že nemám moc důvěru, že se to někde nepokadí, takhle jsem si kdysi rozhasil software od Garminu a byl to docela porod ježka, abych sehnal předminulou verzi, která ještě fungovala. Používám to primárně k Baofengu a používám to docela často, protože je to pro mě pohodlnější, než lozit do stanice přes keypad.
Chirp aktualizuju vzdy kdyz je aktualizace..na obou systemech a nikdy zadnej problem...jen je divne ze aktualizace programu na linuxu byva i 3x za mesic...pro widle jednou za 3 mesice...a uz se mi stalo mockrat ze na linuxu chirp stanici programoval...pod widlena ji jeste dva mesice neznal...
Odpovědět
#10

Nedávno se mi podařilo rozběhat Chirp na Mac air M1.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)