Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stavba ostrovni solarni elektrarny
#1

Resite nekdo ostrovni solarni elektrarnu?
Odpovědět
#2

Aktuálně jsem ve fázi rekonstrukce starého statku. Nyni tahám elektriku a mám do budoucna vymyšlenou FVE + baterky + nějaký wattrouter.
Cílem bude část spotřeby vyrobit a spotřebovat sám, jakmile nebude, tak dotáhnout od ČEZ.

Takže nyní jen po chvilkách čtu a přemýšlím... Wink 

Každopádně budu rád, za jakékoliv info k tématu. 
Sorry, že jako první odpověď je připojení se k žádosti Wink
Odpovědět
#3

Ahoj...no ja jsem zatim teda jen na zacatku....zatim mne to dava pri slunecnem pocasi jenom max 3kw...coz je jen zatim pro mrazak,lednicku,mycku a s pohlidanim odberu i mikrovlnku....ale je to ve vystavbe. Postupne se to bude rozsirovat...jeste bych chtel do budoucna aby to na stridacku postacilo i pracce a bojleru....nejvetsi ranec penez jsou baterky....s tim financne bojuji protoze za posledni dva mesice slo vsechno az na dvojnasobek ceny nez to bylo v zime....
Odpovědět
#4

Tzn. už něco na baráku máš... Myslím, že při dnešní situaci je každá kWh, kterou si vyrobíš sám super...
Já přemýšlím, že až to budu řešit, tak baterky půjdou do racku a budu postupně přikupovat. Jak píšeš, je to ranec...
Jinak jsem fakt rád, že veškerou elektriku (měď, skříně, jističe atd.) jsem si nakoupil předloni. Teď natáhnu místnost, podívám se a vidím ušetřené stokoruny Wink 

Kolik teda aktuálně máš kWp a panelů ? A orientace všechno na jih?
Odpovědět
#5

Tak zatim mam 6x90w panely...280Ah kapacitu baterii a menic pro kuchyn 2kw sinus a pro elektrokutloch 1kw sinus(samo ze co muze jen na 12 nebo 24v tak jede...vcetne osvetleni)....a porad se stavi dal. Na jizni zdi mam jeste misto na 3 panely....a za barakem na zahrade asi na 30 panelu... :-) ...to je takovej muj boj proti inflaci...proc maji nasusene penize stracet hodnotu nekde na uctu?
Odpovědět
#6

Tak ..a brzdim docasne..pridal jsem jeste panel a dalsi baterku...a rozdelil jsem to na dve elektrarny kvuli natoceni panelu...a obe nabijeji stejnou hromadu baterii...tim jsem ziskal denne o vic nez hodinu slunce navic...a ted davam pauzu
Odpovědět
#7

Jedna vec je namontovat a provozovat, druha jako se vsim i FVE jsou sesnerovane paragrafy. U nas ne vzdy prilis priznive, neco na
https://www.solarniasociace.cz/cs/pro-ve...ste-dotazy
i kdyz pro ostrovy toho je cast nezajimava, pak neco o postizich za pretoky mikrozdroju apod.
Odpovědět
#8

Tak od Cezu je to oddelene nevodivou 50cm zdi...a hlavne..pretoky do site bych teda nedovolil ani nahodou...to je pustim do bojleru...tohle slouzi jen mne a na ostatni dlabu...jako ostatni na mne

A ani pismeno z odkazu co jsi poslal se netyka ostrovniho systemu...i kdyby mel vykon 1Mw...
Odpovědět
#9

za poslednich zhruba 30 pomerne slunecnych dni mi pise menic ze odevzdal 28kwh...tedy vzhledem k cene te moji mini elektrarnicky je vsemi dotazovana navratnost do "roka a do dne" Big Grin 
A diky vazne zavade na trafu tu nesel dva dny proud...a svete div se...nemusel jsem startovat elektrocentralu...
Odpovědět
#10

tak ted jeste upravit elektrocentralu aby jela na zemni plyn ...jako nouzovej generator...plyn jde prudce dolu s cenou...tak ho obcas spalim v centrale...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)