Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PSW metr - kapesní na portable - výroba?
#1

Chtěl bych si pořídit nějaký PSV metr kapesní, vhodný na portable, nějaké řekněme jen orientační měření prostě aby se vědělo ;-)

Našel jsem následující dvě stavebnice, obzvlášť se mě líbí ta druhá drazsi. Další možností je nanoVNA samozřejmě, ale to už je zase trošku něco jiného ... Co myslíte? Nějaký jiný tip/nápad?


https://www.hamshop.cz/qrp-c30/tinyswr-stavebnice-i347/

https://remoteqth.com/blinky_swr.php

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

NanoVNA možná umí spoustu dalších věcí, ale když vidim, jaká je to malinká krabička, jak krásně a rychle to funguje, tak si myslím že není o čem...
Kdo vyzkoušel, ať řekne, ale za mě klasický swr metr už ne e...

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#3

za mne zase ..analyzer jen pri stavbe nejake nezvykle konstrukce anteny...na konstrukce osvedcene a davno vyrabene staci obyc psv metr....ja si nejvic chvalim Surecom sw102..kdyz clovek pochopi co vsechno a jak ukazuje tak s pomoci umele zateze s tim jde i neosvedcena konstrukce naladit bez problemu...teda aspon tak ze to neskurvi koncak
Odpovědět
#4

Také jsem si pořídil NanoVNA a musím říct, že nechápu jak jsem mohl dříve bez toho fungovat. Koupil jsem si to protože jsem nemohl doladit SlimJima. Už jsem si i podle PSW metru kreslil graf PSW, ale byl to strašnej vopruz a stejně jsem z toho nebyl moudrej. Takhle tam vidím průběh PSW a i další hodnoty v celém rozsahu jaký si zadám. A to nemluvím o tom, že to pracuje asi do 900MHz, takže můžu laborovat s anténama v různých pásmech....abych tohle obsáhl, bych musel mít minimálně dva PSWmetry a to za o hodně víc peněz než tuto mini krabičku. Za mne bomba.
Odpovědět
#5

Moje zkusenost v VNA...na teto hracce jakoby perfektne naladena antena ovsem po pripojeni na jinou zatez a kapacitu stanice prez psv metr zcela jine hodnoty nez vykazuje Vna..vetsinou antena jela o hodne niz...coz bylo poznat na vf voltmetru- sila vyzarenyho pole a s namerenym psv se to schodovalo. Tedy zustal jsem verny osvedcene metode doladeni dle psv metru...a ten zazrak VNA jsem prodal...tot muj nazor na tenhle cajk....hold to neni analyzer od R&S za 300 tisic....tedy kdyz ta vec nemeri tak jak je potreba k cemu to mit?
Odpovědět
#6

No ono jde taky o to, cos to vlastně koupil. Na Ališitpresu se těchhle zázraků válí hafo a teď kterej je pravej a dobrej a kterej fejk? A obrázky si kradou prodejci jeden od druhýho, hodnocení můžeš věřit a nemusíš (nikdo z BFU tomu stejně nerozumí a pokud jim to aspoň vůbec dojde domů celé a svítí tomu displej, dají 5*, i kdyby to měřilo jen obvod přes prsa) a nakonec ti soudruzi z PRC stejnak pošlou kdovíco. Šaty dělaj člověka, ale dovnitř nikdo nevidí... A ty levné PSV metry, to je lautr to samé. Slušnej stojí kolikrát víc, než celá ta onanoVNA.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)