Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Napájecí konektory powerpole
#1

Jako napájecí konektory pro vysílačky a kemping jsem si zvolil Anderson Powerpole konektory (30/40A variantu pro běžný věci). 

https://en.wikipedia.org/wiki/Anderson_Powerpole

Jedná se o hemafroditní konektory, tedy nerozlišuje se samec a samice, je to prostě jedno jdou do sebe pokaždé. Existují v mnoha barevných provedeních, základ je černá/červená, ale jsou zelené, modré, žluté atd.

[Obrázek: Powerpole_cutaway.jpg]

Chystám se na následující typy "kablíků":
- prodlužovák 1.5m a 3m
- 5x násobná rozbočovačka s pojistkama
- redukce na wago rozebiratelnou svorku (využitejné jak pro vstup tak pro výstup)
- redukce na krokodýlky
- redukce na standarní USB samici (včetně 12V-5V DC/DC měniče) pro nabíjení telefonu a pod.
- redukce autozapalovač (nouzové použití v autě)
- hliníková lišta s LEDpáskem v délce cca 30cm s háčkem na konci a přívodním kabelem 3m a vypínačem na kabelu (svícení na portable nebo ve stanu)
- redukce na další typy nejběžnějších napájecích konektorů (abych mohl připojit své kabely jinam nebo abych se někdo mohl připojit ke mě)
- malý woltmetr/ampérmetr průchozí kablík pro měření odběru připojených zařízení (do 10A měřáček LCD nebo LED)
- všechny kabely ve variantě 30-40A, tedy malé powerpole konektory, pouze černá a červená barva


Přiložené soubory Miniatury
               

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

Andertony jsou overkill, a 40A na tak velký plug je slabota. Osobně preferuju XT30/60/90. 
XT30 jsou parádně malé a i tak protáhnou 15A, a XT90H mají i bezzkratovou verzi, což se hodí na vyšších napětích, kde ty jiskry už stojí za to.
Odpovědět
#3

(20.09.2020, 02:26 PM)pcmasterrace Napsal(a):  Andertony jsou overkill, a 40A na tak velký plug je slabota. Osobně preferuju XT30/60/90. 
XT30 jsou parádně malé a i tak protáhnou 15A, a XT90H mají i bezzkratovou verzi, což se hodí na vyšších napětích, kde ty jiskry už stojí za to.

Velikost nehraje az takovou vahu, u me rozhodne Powerpole vyhrava na plne care diky "kabelove" verzi konektoru (XT30 me prijdou jak do plosnaku) a hlavne a predevsim je powerpole hemafrodit, coz se me nesmirne libi, redukce a prechodky mohu pouzivat na vsechny strany, jak na vstup na vystup - to me prijde dokonale. XT30 se spise vyuziva v modelarine. Nicmene jo, je to samozrejme alternativa zajimava. Pro uplnost pridavam obrazek XT30 konektoru pro srovnani.

[Obrázek: product-desc-b02cce37343952c135c5a981a26784bb-1.png]

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#4

Koukám, že jsme dostali s adminem stejný nápad.
Taky jsem se před nějakou dobou rozhodl standardizovat konektory a přechodky doma pro univerzální DC napájení čehokoliv, akorát že já se rozhodl pro již zmíněné XT60. Líbily se mi mechanicky.
Jak moc mi bude chybět hermafrodičnost ukáže čas Smile. Snad si vystačím jen s nějakýmy gender-changery.

Krom toho teď všude kde to jde přecházím na USB-C a USB-PD. (Tzn. Mohu powerbankou co mám k mobilu nouzově napájet i vysílačku, notebook, nabíječky lithiových a tužkových článků, to stejné z nabiječky pro mobil/notebook...)

Matěj Brno / OK2MTB
Odpovědět
#5

Taky jsem již delší dobu přemýšlel, že si sjednotím konektory na napájecí kabeláži pro radiostanice a jejich snadné přepojování. V kamionu mám CB i VHF, beru si je i do osobáku a doma mám taky Icoma na VHF. Vybral jsem konektory XT60H . Do kamionu i osobáku jsem zakoupil i nové CL vidlice s pojistkou. Vše to dimenzuji na 15A s rezervou, kdyby tam někdy mělo jít víc než 4watt pro CB a 5 watt pro VHF sdílenky.


Přiložené soubory Miniatury
   

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#6

Ano, modelařím, na všech bateriích, nabíječkách a měřácích mám XT60... ano, jsem radioamatér a na všech rádiích a nabíječkách a zdrojích mám XT 60. To že není hermafrodit a ani nelze zapojit plus na mínus mi ušetřilo spoustu peněz... 

Maximální spokojenost již mnoho let Smile
Odpovědět
#7

Taky také ještě modelařím a zase mám konektory EC. Každý má svůj osvědčený systém, na který jednou najel a dále v něm pokračuje. Ono to všechno přepájet by byla fuška  Smile

Pro info dávám v příloze přehled modelářských konektorů, které jsou vlastně použitelné kdekoliv a jakkoliv.


Přiložené soubory Miniatury
   

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)