Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nagoya NA-771
#1

Nahrál jsem průběh SWR u této oblíbené antény. Snad už je to zřetelnější a hlavně přesnější, než jen foto displeje krabičky  Wink
Dal jsem to sem zvlášť, aby se to nepletlo u NanoVNA.

Není problém změřit v libovolném rozsahu přesněji, nebo konkrétní frekvence...   Wink

Pro tyto měření bylo použito NanoVNA v2


Přiložené soubory Miniatury
       

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#2

Honza Klatovy Napsal(a):Nahrál jsem průběh SWR u této oblíbené antény. Snad už je to zřetelnější a hlavně přesnější, než jen foto displeje krabičky  Wink
Dal jsem to sem zvlášť, aby se to nepletlo u NanoVNA.

Není problém změřit v libovolném rozsahu přesněji, nebo konkrétní frekvence...   Wink

Pro tyto měření bylo použito NanoVNA v2

Tak to jsi mel jeden kus z tech povedenych 771cek...tak jako tak,na sdilenky nepouzitelne...proc to tedy kupuji vsichni?
Odpovědět
#3

Protože PSV nevysílá Smile

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#4

Problém je ten, ze NA-771 je velmi populární anténa, takže se dostala celé řady čínských fejků, a fejků fejků, a tak dále.
V podstatě koupit jakoukoli anténu na Ali, kterou by pro dosažení nějakého rozumného ladění, nebylo třeba předělávat, je skoro nemožné.
Padělají se i antény od Diamondu, Siria, a dalších, tyhle čínský šunty už pronikly i do donedávna respektovaných českých obchodů.

Jinak pozor na to, že Nanovna rozhodně nezajistí anténě stejnou protiváhu, jako skutečná stanice. Tam už závisí na milimetrech, jak je například anténa přišroubovaná ke konektoru, a tak podobně. Trochu pomáhá při měření vodivě připojit objímku antény k tělu stanice. Ale nepomůže to zcela. I když je pravda, že tady se měřilo 70cm, kde je 771 lambda/2 a nemělo by to mít takový vliv. Každopádně na 70cm je Nanovna značně orientační měřidlo.
Odpovědět
#5

Otázkou je, jaké SWR je přímo na stanici při držení v ruce.

OK1RE QTH JO70JJ
Odpovědět
#6

tak samo to trosku houpe...precijen je to kapacitni zem ktera se meni...ale pokud to nebude cinskej fejk tak to houpe minimalne
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)