Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Výběr CB stanice
#1

Vybíráte ruční ,nebo vozidlovou CB stanici? Máte zkušenosti a chcete se podělit, doporučit?

Sám se poslední dobou  porozhlížím po CB Stanici na případné portable. Nemám osobní zkušenost s SSB modulací, ale je to podmínka, kterou by měla nová stanice splňovat. Všiml jsem si, že většina CB s SSB není čistá CB ,ale stanice pro 10m. Jaké máte osobní zkušenosti , kterou stanici by ste doporučili a které se určitě vyhnout??
AnyTone AT6666 alias DX-5000 alias CRT SS6900??

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#2

Aktuálně také vybírám nějakou CB stanici (dosud jsem žádnou neměl - jedu PMRka) , mám zájem spíše o ruční  aby byla mobilní např. http://elix.cz/produkt/elix-hygen-535/
nebo: https://www.vysilacky.com/eshop/produkty...alan-42-ds
Případně někdo jiné typy/zkušenosti ? Díkes za nasměrování Blush

Sencor SMR 600, Midland G9 PRO, Silvercrest B2,Yaesu VX-8E, Alan 42 DS
Odpovědět
#3

Ahoj,
rukama mi rozhodně neprošly desítky či stovky stanic, jako jiným borcům, ale přispěju tím, co používám já.
Jako první vysílačku (vůbec) jsem si pořídil ručku Elix (Dragon) SY-101, nějakou dobu poté ještě druhou, ale trochu starší typ (jetou). Popravdě jsem od té doby nepocítil potřebu pořizovat si jinou a slouží mi dobře dodnes. Velmi dobrá citlivost, i přes hrubé zacházení se mi zatím nerozpadly, možná trochu uprskaný reproduktor (lze ale připojit sluchátka). Někdo u nich nadává na modulaci, u těch mých naopak protistanice nechtějí věřit, že je to opravdu "jen" SY-101, nevím, možná odchylky mezi sériemi. Nutností je ale pořádná anténa k tomu - pro stále ruční použití se dělá půlmetrový pendrek Hyflex, spolu s přicvaknutou protiváhou funguje velmi dobře. Jinak samozřejmě cokoli lepšího. Obě mé stanice jsou ještě pro starou normu jen 40 kanálů. Jdou roztáhnout na víc, dokonce povolit AM modulaci jsou-li osazeny příslušné obvody, ale je to už netriviální pájení. Já se k tomu odhodlávám asi tak 10 let, ale zatím jsem vlastně neměl potřebu. Dají se stále sehnat po bazarech, je asi potřeba dát si pozor, aby je předchozí majitel "nerozvrtal".

Co se týká SSB stanic: já osobně vlastním Albrecht 5890. Přestože lze (poměrně jednoduše) "roztáhnout" i na blízká HAM pásma, je to pořád legální CB stanice s příslušným razítkem, u které lze dokonce nastavit při spuštění použití normy podle státu, ve které má být používána. Na SSB s ní mám velmi dobré zkušenosti, dostávám výborné reporty a je radost dělat s ní odrazové DXy, citlivost těžko porovnávat, ale řekněme, že jsem slyšel na drátovku signály, kde jinak slovutné expedice používaly směrovku. Na FM naopak citlivost nic moc - prohrává o třídu s jinými stroji. Její použití jako AMA stanice je spíš nouzovka, je to pořád z podstaty kanálové zařízení, a má navíc nějaké mouchy, které ale při čistě CB provozu není třeba moc řešit. Jo, a leze z ní vynikající modulace, nejnovější verze má nějaký speciální obvod s kompresorem pro vstup z mikrofonu. Dá se pořád sehnat u Conrada, ale slyšel jsem, že ukončili výrobu.
Odpovědět
#4

Mel jsem Rangera 2950DX, docela v pohode zakladnovka, ale na portable to bylo nic moc. Zere 5.5A ve spickach modulace, a dost topi.
Stabilita frekvence ale docela OK.
Odpovědět
#5

(08.09.2020, 06:35 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a):  Vybíráte ruční ,nebo vozidlovou CB stanici? Máte zkušenosti a chcete se podělit, doporučit?

Sám se poslední dobou  porozhlížím po CB Stanici na případné portable. Nemám osobní zkušenost s SSB modulací, ale je to podmínka, kterou by měla nová stanice splňovat. Všiml jsem si, že většina CB s SSB není čistá CB ,ale stanice pro 10m. Jaké máte osobní zkušenosti , kterou stanici by ste doporučili a které se určitě vyhnout??
AnyTone AT6666 alias DX-5000 alias CRT SS6900??

Ahoj, co jsi nakonec pořídil ? Nebo jsi stále v modu "výběr" ? Big Grin Mám stejné dotazy jako ty a pořád nevím na co zacílit Blush

Sencor SMR 600, Midland G9 PRO, Silvercrest B2,Yaesu VX-8E, Alan 42 DS
Odpovědět
#6

Jsem stále v modu "Výběr" , respektive  řeším anténu na domací QTH, CB stanici, dualband, nebo CB do kamionu  Big Grin
Možná zatím vezmu malou základní AnyTone Smart CB , která se dá dokonce rozšířit na 10M a podle využitelnosti CB pak koupím  nějakou s SSB.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#7

Tak já jsem zatím více nakloněn univerzální ručce která má i řadu kladných hodnocení a to Midland Alan 42DS protože ji +CB pásmo mohu testovat doma , v autě a venku na portejblu (samo po dokoupení lepších antén baterky ven atd.). No a kdyby mne CB pásmo nedejbože více chytlo pak dokoupím lepší stanici President Harry II / President Grant II / President JFK II atd. ... teď se ještě přesvědčít na 100%, řekněte mi někdo , že to je blbost ať ušetřím   Big Grin

Sencor SMR 600, Midland G9 PRO, Silvercrest B2,Yaesu VX-8E, Alan 42 DS
Odpovědět
#8

(26.09.2020, 05:43 PM)Rosťa Brdy Napsal(a):  Tak já jsem zatím více nakloněn univerzální ručce která má i řadu kladných hodnocení a to Midland Alan 42DS protože ji +CB pásmo mohu testovat doma , v autě a venku na portejblu (samo po dokoupení lepších antén baterky ven atd.). No a kdyby mne CB pásmo nedejbože více chytlo pak dokoupím lepší stanici President Harry II / President Grant II / President JFK II atd. ... teď se ještě přesvědčít na 100%, řekněte mi někdo , že to je blbost ať ušetřím   Big Grin

Není to blbost, jen do toho. Smile S tímhle typem zkušenosti nemám, ale na něčem podobném jsem začínal a rozhodně nelituju. Jenom je nezbytně nutná lepší anténa (jestli to má být stále ručkoidní, tak doporučuju Albrecht Hyflex, originál pendrek zahoď) a stejně tak je nutnost si vyrobit z krokosvorky a 275cm měděné licny nacvakávací protiváhu. S tím už se dají dělat velmi slušná spojení.
No a pak si dokoupíš do auta magnetku, vyrobíš drátovku, pořídíš stožár, koupíš 5/8, pořídíš pořádnou mobilku se SSB, postavíš HB9CV, vezmeš si půjčku, rozvedeš se, a tak dále a tak dále. Smile
Odpovědět
#9

(26.09.2020, 08:59 PM)tomasstodulky Napsal(a):  Není to blbost, jen do toho. Smile S tímhle typem zkušenosti nemám, ale na něčem podobném jsem začínal a rozhodně nelituju. Jenom je nezbytně nutná lepší anténa (jestli to má být stále ručkoidní, tak doporučuju Albrecht Hyflex, originál pendrek zahoď) a stejně tak je nutnost si vyrobit z krokosvorky a 275cm měděné licny nacvakávací protiváhu. S tím už se dají dělat velmi slušná spojení.
No a pak si dokoupíš do auta magnetku, vyrobíš drátovku, pořídíš stožár, koupíš 5/8, pořídíš pořádnou mobilku se SSB, postavíš HB9CV, vezmeš si půjčku, rozvedeš se, a tak dále a tak dále. Smile

Díkes díkes .. takže to vypadá že du do toho.. antény to je jasný to jsem nějak načetl že bude nutnost, protiváhu jsem viděl že používá Apache Znojmo na videjku a v podstatě zůstanou i některé antény/připojení i pro jiné případné mobilní stanice (aspoň doufám) .. no rozvod uvidíme .. když už ta má polovička vydržela druhé dva koníčky bude muset zvládnout zřejmě i tento Big Grin Big Grin

Sencor SMR 600, Midland G9 PRO, Silvercrest B2,Yaesu VX-8E, Alan 42 DS
Odpovědět
#10

Nad touto stanickou taky uvažuju. Magnetku na auto uz mám (sirio ML-145),  protiváhu také, tak už jen lepsi antenu ala Hyflex, výhoda je velkého příslušenství v balení, adaptér do auta...

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)