Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem
Rušení na CB - Verze k tisku

+- Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem (https://forum.svysilackou.cz)
+-- Fórum: vše o vysílání tedy o provozu samotném ... (https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Fórum: provoz v CB pásmu (https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Téma: Rušení na CB (/showthread.php?tid=263)Rušení na CB - Venda Brdy - 04.08.2021

Kamarádi potřebuju radu ohledně rušení na pásmu CB. Ještě do jara jsem měl na svem domácím QTH rušení za 1S. S příchodem leta se cosi stalo a rušení 4S konstantně.Sice mám nad hlavou AP internetu, ale vše vyloučeno. Veškerý barák odpojen od elektriky a konstantně 4S. Nedalo mě to a s magnetkou jsem projel vesnici a zjistil, že se toto objevuje v menší či větší míře v celé obci. Rušení jde napříč pásmem od 26MHz-28MHz kde mám rozsah stanice. Stopro to leze z elektriky. Co s tím??


RE: Rušení na CB - admin - 06.08.2021

Vendo, je treba zjistit od ceho to jde. Vzit rucku a idealne smerovku a udelat si trosku lepsi "mapku". 27MHz proleze vsade, takze magnetkou to nezameris. Rozhodne neco smeroveho. No a hledat a hledat ... muze to bejt cokoliv. Pak zjistit zda to bezi uplne porad, nebo se to nejak vypina / zanika to? Atd. proste vic informaci o tom. A taky kde to je jeste jinde? Nejaky prehledovy prijimac, analyzator? Nekoho kdo to ma aby ti pomohl s tim zmerit vic.


RE: Rušení na CB - romanbrod - 06.08.2021

Vendo to je tezky...to budes hledat tezko..klidne to muze delat nekomu v polske dratence na tv kmitajici zesilovac...ja bych zdroj ruseni vubec nehledal kolem 27mhz....nejednodussi by byl sdr a na vodopadu procmuchat cele spektrum od rekneme 200 khz(pulzaky) az po 800mhz(kmitajici zesilovace v tv antenach)...a na vodopadu pujdou ty vlny harmonickejch krasne videt...


RE: Rušení na CB - romanbrod - 20.08.2022

Videl bych to nekde u sousedu na tepelny cerpadlo...


RE: Rušení na CB - Alpinet Plzeň - 21.08.2022

Tepelné čerpadlo, měnič pro solární panely...


RE: Rušení na CB - romanbrod - 22.08.2022

Mppt regulatory rusi strasne..pwm jsou v poho...vyzkouseno doma tedy to vim jiste