Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem
Jaký (primární) logbook používáte? - Verze k tisku

+- Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem (https://forum.svysilackou.cz)
+-- Fórum: vše o vysílání tedy o provozu samotném ... (https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Fórum: provoz v HAM pásmech (https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Téma: Jaký (primární) logbook používáte? (/showthread.php?tid=153)Jaký (primární) logbook používáte? - Adam Jihlava OK5MAX - 19.09.2020

Ahoj,

stále zkouším různé logbooky a hledám, který by mně vyhovoval. Zatím používám Log4OM. Proto se chci zeptat vás, co používáte k logování vašich QSO.

OK5MAX


RE: Jaký (primární) logbook používáte? - admin - 20.09.2020

Český tučňák mi přijde z toho co jsem viděl nejlepší. Funguje na windows, na linux (na raspberry) i na androidu. Vypadá jako DOS program, ale vymakanej. Ano, je třeba si zvyknout na ovládání, není úplně běžné, dělá to člověk přímo znalý provozu závodů. 

http://tucnak.nagano.cz/wiki/Main_Page


RE: Jaký (primární) logbook používáte? - admin - 20.09.2020

Z českých bych ještě zmínil vynikající počin Apače Znojmo, jen pro zajímavost, není primárně dělaný pro HAM to je mi jasné, ale to online řešení, funkční v terénu a spojené s mapou a s přehledem kdo kde aktivně vysílá - jak píšu, jen pro zajímavost (dá se rychle zprovoznit demo): https://www.cbpmr.info/logbook/


RE: Jaký (primární) logbook používáte? - Fantomas - 21.09.2020

S raspberry v terénu používám skvělý CQRLOG
https://www.cqrlog.com/
na raspberry v


RE: Jaký (primární) logbook používáte? - Saruman - 23.09.2020

Hlavní log na doma mám Xlog (linux, ostatní platformy nevím zda umí), na závody tucnak, z Xlogu exportuju do online služeb -- qrz.com, clublog, hamqth. LoTW nemám, protože se musí posílat cosi poštou do USA a to se mi nechtělo. Možná ale časem pořídím.

Protože ani Xlog neumí dobře s portejblama, VHF a UHF, stejně jako CB a PMR, píšu do cbpmr.cz deníků a krátkovlnné portablové spojení (většinou QRP) píšu do papírového sešitku.


RE: Jaký (primární) logbook používáte? - Ricci Plzeň - 10.11.2020

Pro ovocnáře doporučím RUMlog, nic lepšího jsem ani na ostatních platformách neviděl.
https://dl2rum.de/rumsoft/RUMLog.html
Je pro všechny operační systémy od  a přes iCloud se synchronizuje napříč zařízeními. Funguje jak pro běžné logování a má i "závodní mód". Jedinou nevýhodou může být pro někoho méně předdefinovaných závodů, ale dají se ručně definovat.


RE: Jaký (primární) logbook používáte? - admin - 30.08.2022

Začal jsem používat celkem mladý HAMRS logger, je multiplatformní, tedy existuje pro Windows, macOS, Linux, iPhone, Android, RPi ... vypadá na každé platformě stejně, je jednoduchý. Podle autora a komunity se zdá, že je v plánu synchronizace např. platformama - což by bylo naprosto vynikající (pro mě).

https://www.hamrs.app/