Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem

Úplná verze: NanoVNA / v2 a podobné klony
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6
(30.11.2020, 02:29 PM)tomasstodulky Napsal(a): [ -> ]Nemusí. Provedeš kalibraci na nejpoužívanější frekvence (např. pokud to používáš na CB antény, tak třeba v rozsahu 25-30MHz) s přívodním kabelem a nasazováním těch kalibračních standardů dle návodu. Pak si to uložíš. Umí to uložit několik (teď z hlavy nevím kolik přesně) kalibrací a přednastavených frekvenčních rozsahů.
Mám verzi dodávanou bez baterky, dokoupil jsem k tomu nějakou mrňavou za stovku. Popravdě teď nevím, jestli se při jejím vybití vymaže uložená kalibrace.

Aha, takže se dělá kalibrace pro každý frekvenční rozsah, který chci zkoušet? Měl jsem půjčený Rigexpert AA-520 a ten se nemusel kalibrovat vůbec nijak a rozsahy jsem mohl měnit, jak jsem chtěl. Neustálý kalibrování by mi lezlo na nervy. Ale možná to jen špatně chápu. 
A ještě teda - když testuju anténu, co má přívodní kabel (např. od CB 5/8), tak kalibruju tak, že ty kalibrační koncovky nasazuju až na konec kabelu (místo antény)?
Pokud hledáte info o VNA či kde ho koupit, zde je odkaz za "rozcestník". Já přemýšlím, že ho vezmu od nich. Je to web, kterému, bych věřil, co se týče kvality made in China výrobků. Když už, chtěl bych větší rozsah, kousek na 1,1GHz (antény pro adsb).
Je pravda, že verzi bez baterie musíš při každém zapnutí složitě kalibrovat?

Ještě jsem se nedozvěděl jestli je pravda, že verzi bez baterie musíš při každém zapnutí složitě kalibrovat?
Zdroj napájení není problém, to lze vyřešit mnoho způsoby. 
Jde mi o uložené data. Když v PC zdechne malá knoflíková baterie, taky se BIOS resetuje do základního nastavení... 
Díky za info
Ano, je to pravda.
Nicméně kalibrace trvá asi tak 1-2 minuty, takže to nepovažuji za nepřekonatelný problém.
Dále nevidím ani nijak velké rozdíly před a po kalibraci.
(18.12.2020, 01:52 PM)Tonda OK1SDR Napsal(a): [ -> ]Pokud hledáte info o VNA či kde ho koupit, zde je odkaz za "rozcestník". Já přemýšlím, že ho vezmu od nich. Je to web, kterému, bych věřil, co se týče kvality made in China výrobků. Když už, chtěl bych větší rozsah, kousek na 1,1GHz (antény pro adsb).

Toto je origo web, toho co chceš pořídit:
https://nanorfe.com/nanovna-v2.html
(22.12.2020, 07:12 PM)Honza Klatovy Napsal(a): [ -> ]Ano, je to pravda.
Nicméně kalibrace trvá asi tak 1-2 minuty, takže to nepovažuji za nepřekonatelný problém.
Dále nevidím ani nijak velké rozdíly před a po kalibraci.

Super, díky za info
Ještě doplním pro pořádek, že je spousta verzí, klonů a podobných udělátek typu nanoVNA. Takže to také může být u některých různé. Nicméně, jak jsem řekl, u tohoto zde zmiňovaného je to tak, jak jsem napsal...
Tak jsem si to také pořídil, je to super věcička, líbí se mi, že je k tomu i soft, jak na PC tak na Android, na PC je to fakt pecka :-) , pořídil jsem si to hlavně ze zvědavosti, tak jsem vzal tu první co nejlevnější verzi, ale teď už pošilhávám po té nejlepší :-)
(09.02.2021, 05:37 PM)Madfox71 Napsal(a): [ -> ]Tak jsem si to také pořídil, je to super věcička, líbí se mi, že je k tomu i soft, jak na PC tak na Android, na PC je to fakt pecka :-) , pořídil jsem si to hlavně ze zvědavosti, tak jsem vzal tu první co nejlevnější verzi, ale teď už pošilhávám po té nejlepší :-)

Mám také objednáno jednu z těch levnějších tak jsem zvědav :-)
Mám NanoVNA už delší dobu a kupoval jsem ho ze zvědavosti a protože jsem si postavil SlimJima a nemohl ho naladit běžným PSW metrem. Od té doby jsem použil PSW metr jen pro srovnání výsledků z NanoVNA, dále už jen NanoVNA. Díky němu jsem zjistil v jakém stavu vlastě mám svoje antény a že to vlastně není žádná sláva. Od té doby si tu hraji s různými anténami, stavím, ladím, tuním, zkouším a je to úplně o něčem jiném. Za mě je to super.
Akorád moc dlouho nevydržela originál baterie. NanoVNA na ni běžel tak 20min. a po čase se i nafoukla. Tak jsem ji vyhodil a dal tam starou baterku z mobilu, která asi sice už není úplně 1A, ale funguje to s ní lépe než s originálem. Nějak jsem to neřešil, ale vypadá to, že nabíjecí elektronika uvnitř NanoVNA tuto baterii asi nenabije tolik kolik by šla, ale jak říkám, funguje to lépe než před tím.
Stran: 1 2 3 4 5 6