Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem

Úplná verze: Stavba ostrovni solarni elektrarny
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Resite nekdo ostrovni solarni elektrarnu?
Aktuálně jsem ve fázi rekonstrukce starého statku. Nyni tahám elektriku a mám do budoucna vymyšlenou FVE + baterky + nějaký wattrouter.
Cílem bude část spotřeby vyrobit a spotřebovat sám, jakmile nebude, tak dotáhnout od ČEZ.

Takže nyní jen po chvilkách čtu a přemýšlím... Wink 

Každopádně budu rád, za jakékoliv info k tématu. 
Sorry, že jako první odpověď je připojení se k žádosti Wink
Ahoj...no ja jsem zatim teda jen na zacatku....zatim mne to dava pri slunecnem pocasi jenom max 3kw...coz je jen zatim pro mrazak,lednicku,mycku a s pohlidanim odberu i mikrovlnku....ale je to ve vystavbe. Postupne se to bude rozsirovat...jeste bych chtel do budoucna aby to na stridacku postacilo i pracce a bojleru....nejvetsi ranec penez jsou baterky....s tim financne bojuji protoze za posledni dva mesice slo vsechno az na dvojnasobek ceny nez to bylo v zime....
Tzn. už něco na baráku máš... Myslím, že při dnešní situaci je každá kWh, kterou si vyrobíš sám super...
Já přemýšlím, že až to budu řešit, tak baterky půjdou do racku a budu postupně přikupovat. Jak píšeš, je to ranec...
Jinak jsem fakt rád, že veškerou elektriku (měď, skříně, jističe atd.) jsem si nakoupil předloni. Teď natáhnu místnost, podívám se a vidím ušetřené stokoruny Wink 

Kolik teda aktuálně máš kWp a panelů ? A orientace všechno na jih?
Tak zatim mam 6x90w panely...280Ah kapacitu baterii a menic pro kuchyn 2kw sinus a pro elektrokutloch 1kw sinus(samo ze co muze jen na 12 nebo 24v tak jede...vcetne osvetleni)....a porad se stavi dal. Na jizni zdi mam jeste misto na 3 panely....a za barakem na zahrade asi na 30 panelu... :-) ...to je takovej muj boj proti inflaci...proc maji nasusene penize stracet hodnotu nekde na uctu?
Tak ..a brzdim docasne..pridal jsem jeste panel a dalsi baterku...a rozdelil jsem to na dve elektrarny kvuli natoceni panelu...a obe nabijeji stejnou hromadu baterii...tim jsem ziskal denne o vic nez hodinu slunce navic...a ted davam pauzu
Jedna vec je namontovat a provozovat, druha jako se vsim i FVE jsou sesnerovane paragrafy. U nas ne vzdy prilis priznive, neco na
https://www.solarniasociace.cz/cs/pro-ve...ste-dotazy
i kdyz pro ostrovy toho je cast nezajimava, pak neco o postizich za pretoky mikrozdroju apod.
Tak od Cezu je to oddelene nevodivou 50cm zdi...a hlavne..pretoky do site bych teda nedovolil ani nahodou...to je pustim do bojleru...tohle slouzi jen mne a na ostatni dlabu...jako ostatni na mne

A ani pismeno z odkazu co jsi poslal se netyka ostrovniho systemu...i kdyby mel vykon 1Mw...
za poslednich zhruba 30 pomerne slunecnych dni mi pise menic ze odevzdal 28kwh...tedy vzhledem k cene te moji mini elektrarnicky je vsemi dotazovana navratnost do "roka a do dne" Big Grin 
A diky vazne zavade na trafu tu nesel dva dny proud...a svete div se...nemusel jsem startovat elektrocentralu...
tak ted jeste upravit elektrocentralu aby jela na zemni plyn ...jako nouzovej generator...plyn jde prudce dolu s cenou...tak ho obcas spalim v centrale...
Stran: 1 2