Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem

Úplná verze: Kenwood TH-F7E
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
-stanice s nejvyšší užitnou hodnotou. Vysílání v pásmech 2 m a 70 cm FM (po modifikaci 137-174 MHz a 410-470 MHz). Rozsah přijímače 100kHz až 1300MHz, jediná ručka se všemi druhy Rx modulací AM/FM /FM-N/WFM/CW/SSB Současný příjem na 2 pásmech, nastavitelný poměr hlasitostí, možnost přepnutí na jedno pásmo. Veškeré kroky ladění včetni 6,25 kHz pro PMR a 8,33 kHz pro AIR-BAND.
 -nejmenší krok ladiní 33 Hz pro jemné ladění na SSB a CW. 434 pamětí s možností pojmenování alfanumerickými názvy pamětí. 2×20 pamětí pro začátky a konce skenování.
 -vestavěná feritová anténa pro AM, konektor SMA pro externí anténu. Velmi odolná konstrukce – vojenský USA atest MIL- STD 810 C/D/E (vibrace, vlhkost, nárazy, tepelné záření). Akumulátor Li-ION 7,4 V s velkou kapacitou 2000mAh a nízkou hmotností, nabíječ v ceně.
 -pohodlné nabíjení i napájení z 12 V v polních podmínkách, vestavěná elektronika nabíječe s indikací.
 -velmi nízká spotřeba, na-stavitelný úsporný provoz. Nastavitelný SQL podle šumu pozadí nebo úrovni signálu CTCSS (42 subtónu) a DCS ( 104 kódú) dekodér i enkodér!
 -DTMF enkodér s pamětmi a nastavitelnou rychlostí vysílání! 3 nastavitelné VF výkony do 5 W od 0,05 W. Velká VF citlivost od 0,18 µV. Nastavitelné timery pro aut. vypnutí a volitelné omezení času vysílání 2 šířky pásma i pro úzké převaděče s rastrem 12,5 kHz.
 -možnost přepnutí na velká písmena na LCD a jedno pásmo – vhodné i pro osoby se slabším zrakem! Automatický odskok pro VKV převaděče. Libovolně nastavitelný odskok.
 -memory shift – vysílání a příjem na zcela rozdílných kmitočtech. Atenuátor vhodný pro příjem KV i na dlouhodrátové účinné antény. Interní VOX s nastavitelnou citlivostí a časovou reakcí.
 -měření napětí akumulátoru, upozornění na přepětí v napájení. Možnost nastavení parametru v servisním menu – bez šroubováku! Velice kvalitní reprodukce – poznáte na VKV FM rozhlasových pásmech. Pětisměrný ovladač, přehledné menu, klávesnice
 -výstupy pro PACKET RADIO 1200/ 9600bps, výstupy pro externí mikrofon, reproduktor, sluchátka, napájení/nabíjení.


-rozměry 58x88x29mm, hmotnost 250g s akumulátorem. Podrobný český návod, CZ certifikace.

Výrobce: Kennwood Japan

[Obrázek: image_product01_big.jpg]
Od včerejška jsem majitelem jednoho takového krásného kousku, ještě nerozšířeného. Zítra zkusím oslovit firmu Varvacom ,ale kdyby to neklaplo, je tu někdo, nebo víte o někom, kdo by byl zručný a kompetentní a stanici rozšířil? Jedná se o odletování jedné diody a rezistoru. Ideálně Plzeň - Praha
(11.04.2021, 04:38 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a): [ -> ]Od včerejška jsem majitelem jednoho takového krásného kousku, ještě nerozšířeného. Zítra zkusím oslovit firmu Varvacom ,ale kdyby to neklaplo, je tu někdo, nebo víte o někom, kdo by byl zručný a kompetentní a stanici rozšířil? Jedná se o odletování jedné diody a rezistoru. Ideálně Plzeň - Praha
Ahoj Alpinete, gratuluju k hezkému úlovku. Můžu se zeptat - na ebayi? Smile Jednu aukci jsem tam taky sledoval, ale pak to šlo do částek, které už se mi nezamlouvaly.

Ale k věci - mikropájku máš, takže myslím, že by ses mohl odvážit i sám. Nevím, kolik máš zkušeností s SMD pájením, každopádně je to dobrá příležitost se pocvičit. Smile Jestli jde jen o odpájení, tak by mělo stačit součástku chytit pinzetou, z obou konců páječkou nahřívat a s citem tahat, až povolí.
Já jsem před první úpravou SMD součástek na stanici ovšem trénoval - pořídil jsem si pár SMD stavebnic z GME za pár kaček a po večerech trénoval manipulaci s pinzetou a lupou, pájení a odpájení.
Ahoj Tomáši
z ebay stanici nemám, dostal jsem se k ní přes známého.
Mikropájku už bohužel nemám, při výměně hrotu, se ten koncový díl celej rozpadl. Jinak bych si asi na odpájení i troufnul.
Kontaktoval jsem dnes  Varvacom a díky špatnému počasí na ten ukon bude mít čas.
Tak jsem to tedy osobně prubnul a úspěšně rozšířeno ?
(12.04.2021, 03:39 PM)Alpinet Plzeň Napsal(a): [ -> ]Ahoj Tomáši
z ebay stanici nemám, dostal jsem se k ní přes známého.
Mikropájku už bohužel nemám, při výměně hrotu, se ten koncový díl celej rozpadl. Jinak bych si asi na odpájení i troufnul.
Kontaktoval jsem dnes  Varvacom a díky špatnému počasí na ten ukon bude mít čas.

Jak se ti to povedlo??? Smile Tam se akorat odsroubuje ten krouzek, hrot se da snadno vyjmout a nasunout tam jiny.... Tesne pred predanim jsem to zkousel, vse bylo v poradku.
Citace:jediná ručka se všemi druhy Rx modulací AM/FM /FM-N/WFM/CW/SSB
Jediná? Třeba Kenwood TH-D74 také přijímá všechny uvedené modulace, byť jen do 520 MHz. Trochu taky nechápu frázi "stanice s nejvyšší užitnou hodnotou"... Ale jinak souhlas, je to krásnej kousek, párkrát jsem ji měl v ruce, chtěl jsem si ji také pořídit, ale nakonec jsem dal přednost novějším.
Je to jen opis popisku , takže to není moje tvorba.
Tomasstodulky: ano , přesně tak , ale kroužek nechtěl povolit a pak to povolili cele?
Legendární stroj, ale mě osobně by těžce nevyhovovala ta miniaturní velikost... nechápu tenhle trend, dělat všecko co nejprťavější. Ergonomie jde do háje, mám velkou ruku a už jenom takhle malé rádio nějak smysluplně držet je problém a trefovat ta titěrná tlačítka třeba v zimě v rukavici je takřka nemožné. K tomu malá baterka, malý displej, vevnitř všecko nahňácané... Všechno, co je menší, než FT-60, mi pije krev. A i ta je moc malá  Big Grin Big Grin Big Grin .
(22.04.2021, 02:22 PM)Vrána Chodov Praha Napsal(a): [ -> ]Legendární stroj, ale mě osobně by těžce nevyhovovala ta miniaturní velikost... nechápu tenhle trend, dělat všecko co nejprťavější. Ergonomie jde do háje, mám velkou ruku a už jenom takhle malé rádio nějak smysluplně držet je problém a trefovat ta titěrná tlačítka třeba v zimě v rukavici je takřka nemožné. K tomu malá baterka, malý displej, vevnitř všecko nahňácané... Všechno, co je menší, než FT-60, mi pije krev. A i ta je moc malá  Big Grin Big Grin Big Grin .

jj..neni nad 30 let stare poradne cihly...taky tady dve mam...k vysilani na portejblu jsou potreba obe ruce
Stran: 1 2