Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem

Úplná verze: PSW metr - kapesní na portable - výroba?
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Chtěl bych si pořídit nějaký PSV metr kapesní, vhodný na portable, nějaké řekněme jen orientační měření prostě aby se vědělo ;-)

Našel jsem následující dvě stavebnice, obzvlášť se mě líbí ta druhá drazsi. Další možností je nanoVNA samozřejmě, ale to už je zase trošku něco jiného ... Co myslíte? Nějaký jiný tip/nápad?


https://www.hamshop.cz/qrp-c30/tinyswr-stavebnice-i347/

https://remoteqth.com/blinky_swr.php
NanoVNA možná umí spoustu dalších věcí, ale když vidim, jaká je to malinká krabička, jak krásně a rychle to funguje, tak si myslím že není o čem...
Kdo vyzkoušel, ať řekne, ale za mě klasický swr metr už ne e...
za mne zase ..analyzer jen pri stavbe nejake nezvykle konstrukce anteny...na konstrukce osvedcene a davno vyrabene staci obyc psv metr....ja si nejvic chvalim Surecom sw102..kdyz clovek pochopi co vsechno a jak ukazuje tak s pomoci umele zateze s tim jde i neosvedcena konstrukce naladit bez problemu...teda aspon tak ze to neskurvi koncak
Také jsem si pořídil NanoVNA a musím říct, že nechápu jak jsem mohl dříve bez toho fungovat. Koupil jsem si to protože jsem nemohl doladit SlimJima. Už jsem si i podle PSW metru kreslil graf PSW, ale byl to strašnej vopruz a stejně jsem z toho nebyl moudrej. Takhle tam vidím průběh PSW a i další hodnoty v celém rozsahu jaký si zadám. A to nemluvím o tom, že to pracuje asi do 900MHz, takže můžu laborovat s anténama v různých pásmech....abych tohle obsáhl, bych musel mít minimálně dva PSWmetry a to za o hodně víc peněz než tuto mini krabičku. Za mne bomba.
Moje zkusenost v VNA...na teto hracce jakoby perfektne naladena antena ovsem po pripojeni na jinou zatez a kapacitu stanice prez psv metr zcela jine hodnoty nez vykazuje Vna..vetsinou antena jela o hodne niz...coz bylo poznat na vf voltmetru- sila vyzarenyho pole a s namerenym psv se to schodovalo. Tedy zustal jsem verny osvedcene metode doladeni dle psv metru...a ten zazrak VNA jsem prodal...tot muj nazor na tenhle cajk....hold to neni analyzer od R&S za 300 tisic....tedy kdyz ta vec nemeri tak jak je potreba k cemu to mit?
No ono jde taky o to, cos to vlastně koupil. Na Ališitpresu se těchhle zázraků válí hafo a teď kterej je pravej a dobrej a kterej fejk? A obrázky si kradou prodejci jeden od druhýho, hodnocení můžeš věřit a nemusíš (nikdo z BFU tomu stejně nerozumí a pokud jim to aspoň vůbec dojde domů celé a svítí tomu displej, dají 5*, i kdyby to měřilo jen obvod přes prsa) a nakonec ti soudruzi z PRC stejnak pošlou kdovíco. Šaty dělaj člověka, ale dovnitř nikdo nevidí... A ty levné PSV metry, to je lautr to samé. Slušnej stojí kolikrát víc, než celá ta onanoVNA.